Konu: Çizgiromanlarda enteresan kareler...

Moderator

Seviye: 37 
    Tecrübe: 1,054,491
    Sonraki Seviye: 1,209,937

Beğenmiş
    1,742
    Beğenilmiş
    1,577
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Çizgiromanlarda enteresan kareler 3. sayfada paylaştığımızdakinden daha benzer sanki... Buna superlativus Mandrake diyebiliriz herhâlde : )

Sevgili Darkmalt, Fındıkfındık, Victoryv ve adları sayılamayacak kadar çok eski dostlarımız için:

İ ç t e n l i k l e...

Sevgiyle...

Moderator

Beğenmiş
    1,742
    Beğenilmiş
    1,577
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Eski Üstadlarımız için:

İ ç t e n l i k l e...

Sevgiyle...

Super Moderator

Seviye: 40 
    Tecrübe: 1,878,906
    Sonraki Seviye: 2,111,327

Beğenmiş
    11,845
    Beğenilmiş
    2,077
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Alıntı machine_code Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    N.B.: Sevgili Victoryv' e, resimlere gösterdiği ilgi için, çok teşekkür ediyoruz...
    Ben teşekkür ediyorum size dostum. Bu türde, çizgi romana katkı sağlayan ayrıksı paylaşımları büyük bir ilgiyle takip ediyorum.

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,215,503
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,363
    Beğenilmiş
    18,678
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Alıntı machine_code Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çizgiromanlarda enteresan kareler 3. sayfada paylaştığımızdakinden daha benzer sanki... Buna superlativus Mandrake diyebiliriz herhâlde : )

Sevgili Darkmalt, Fındıkfındık, Victoryv ve adları sayılamayacak kadar çok eski dostlarımız için:

İ ç t e n l i k l e...

Sevgiyle...
    Eline sağlık üstadım, bu meşhur TAY kapak da çalıntı demek, bir de bunlara "Kapak Ressamı" denilebiliyor, bense "Kapak Hırsızları", işte bu yüzden bu uydurma kapakları yapanlara katlanamıyorum, çocukken de bu hırsızları hiç mi hiç dikkate almazdım, yok esinlenmeymiş, yok o vakitler imkanlar böyleymiş vb... gibi saçma sapan bahaneler hırsızlığa gerekçe olamaz, hele hele emek hırsızlığı en büyük onursuzluktur, bu kapakta da olduğuna dair sen beni uyandırdın üstadım, sağol

Aktif Üye

Seviye: 43 
    Tecrübe: 3,563,073
    Sonraki Seviye: 3,609,430

Beğenmiş
    5,225
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Aynı resimler defalarca çalışılmış gerçekten.
    Bakalım boyutları nereye ulaşacak.

Aktif Üye

Seviye: 43 
    Tecrübe: 3,563,073
    Sonraki Seviye: 3,609,430

Beğenmiş
    5,225
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Kapak resimleri böyleyse içerikler nasıl acaba.
    Marvelde aynı pozlar çok kullanılıyor bildiğimiz bakalım nerelere kadar kullanılmış.
    İlginç çalışmalar gerçekten.
    Büyük bir dikkatle takip ediyoruz.
    Ellerinize sağlık.

Moderator

Beğenmiş
    1,742
    Beğenilmiş
    1,577
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    ; ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

Alıntı fındıkfındık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık üstadım, bu meşhur TAY kapak da çalıntı demek, bir de bunlara "Kapak Ressamı" denilebiliyor, bense "Kapak Hırsızları", işte bu yüzden bu uydurma kapakları yapanlara katlanamıyorum, çocukken de bu hırsızları hiç mi hiç dikkate almazdım, yok esinlenmeymiş, yok o vakitler imkanlar böyleymiş vb... gibi saçma sapan bahaneler hırsızlığa gerekçe olamaz, hele hele emek hırsızlığı en büyük onursuzluktur, bu kapakta da olduğuna dair sen beni uyandırdın üstadım, sağol
    Sevgili Üstad, estağfurullah, uyandırmak ne demek_?... Bir zamanlar imkânsız olduğu düşünülse de, eski hatıratları uyandıran, dahası neredeyse birebir gerçek kılan siz sevgili dostlarımız bize " esin " kaynağıdır, emin olunuz ki, yokluklarınızda bizi sizlerle ararlar...

Ayrıca tek kelimeyle, olağanüstü, hatta doğaüstü içtenliğiniz için teşekkür ediyoruz...

Alıntı victoryv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben teşekkür ediyorum size dostum. Bu türde, çizgi romana katkı sağlayan ayrıksı paylaşımları büyük bir ilgiyle takip ediyorum.
    Bu tür paylaşımlara ilgi göstermeniz bizi çok sevindiriyor gerçekten de... Durmak yok, paylaşmaya devam: )

; ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

Agatha Christie' nin ' cinayetler kraliçesi /regina murdrorum ', romanlarında sık kullandığı bir özdeyiş vardır:

" old sins have [cast] long shadows /eski günahların gölgeleri uzun olur "

Agatha Christie; Kader Kapısı /Cinayetler Kapısı ' Postern of Fate /Posterula Fati '

"Ben buna pek ihtimal vermiyorum. Sonuçta olay yıllar yıllar önce olmuş. Isaac'ın zamanından önce."

Tuppence, "Günahların eski gölgeleri vardır," dedi. "Aklımdan geçirdiğim atasözü bu muydu bilmem? Kulağıma yanlış gibi geldi. 'Yeni günahların eski gölgeleri vardır...' Yoksa 'Eski günahların gölgeleri uzundur' mu olacak?"

Tommy, "Ben senin yerinde olsam bunları unuturdum," dedi. "Söylediklerinin hiçbirinden de bir anlam çıkmıyor."

Agatha Christie; Esrarengiz Sanık /Koltuktaki Ölü /Zehirli Miras /Ölüme Doğru /Morfin ' Sad Cypress /Cypressus Tristis '

"Evet, dediğiniz gibi romantik bir hal... Romantik ve esrarlı..."

Hopkins'in gözleri parlayıverdi. "Değil mi? İnsan haklarında gizli bir takım şeyler öğrendiği kimselere karşı bir ilgi duyuyor. Ben de bir tesadüf eseri bir sürü şey öğrendim. Aslında bana ip ucunu veren de Hemşire O'Brien oldu. Ama bu da ayrı bir hikaye. Ama insanın geçmişi öğrenmesi çok hoş oluyor. Farketmediğimiz ne trajediler var. Acıklı bir dünya bu."

Poirot, içini çekerek başını salladı. "Öyle."

Kadın, ani bir endişeyle bağırdı. "Size bunları açıklamamalıydım! Bu durumun duyulmasını istemem! Neticede anlattıklarımın cinayetle hiçbir ilgisi yok. Herkes Mary'nin Gerrard'ın kızı olduğunu sanıyordu. İşin içinde başka bir iş olduğunu sezmesinler. Kızcağız öldükten sonra şerefine bu şekilde leke sürülmemeli. Neticede Gerrard kızın annesiyle evlenmiş. Bu da yeter."

Poirot, mırıldandı. "Ama herhalde siz Mary'nin asıl babasının kim olduğunu biliyorsunuz?"

Hemşire Hopkins, istemeye istemeye, "Belki..." dedi. "Fakat belki de bilmiyorum... Yani, kesin bir şey bildiğim yok. Ben sadece bir tahminde bulunabilirim. Eski günahların gölgeleri uzundur, derler. Ama ben geveze bir kadın değilim. Başka bir şey de söylemeyeceğim."

Poirot, ustalıkla gerileyerek, hemen başka bir konuya geçti.

"Bir mesele daha var... Nazik bir konu..."

Agatha Christie; Filler De Hatırlar ' Elephants Can Remember /Elephanti Memorare Possunt '

Öyle dikkati çekecek bir olay, bir kavga olmamıştı. Ama olsaydı da ben bunu bilemezdim ki. Çocukluklarından evlendikleri güne kadar olan dönem, Malaya ve diğer yerlerde geçirdikleri yıllar... Yirmi otuz yıllık bir süre. Belki de felaketin tohumları o sırada atılmıştı. Büyük annem daima bir atasözünü tekrarlardı, 'Eski günahların gölgeleri uzun olur,' Karı kocanın ölümüne de böyle bir gölge mi sebep olmuştu? Geçmişten uzanan bir gölge? Böyle bir şeyi öğrenebilmek hiç kolay değildir. Bir insanın meslek hayatı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Arkadaşlarının, dostlarının anlattıklarını dinlersiniz. Ama işin içyüzünü bilemez, gizli bir takım ayrıntıları öğrenemezsiniz. Açıkçası ben zamanla 'mümkün olsaydı da geçmişi araştırabilseydim' diye düşünmeye başladım. 'Sebebi orada aramak gerek' Belki eskiden bir şey olmuştu. Onlar yabancı bir memleketteyken. Unutulduğu, ortadan kalktığı sanılan ama hala yaşayan bir şey. Geçmişten bir düşman. Kimsenin bilmediği bir olay. İngiltere'de değil, daha önce dışarıda olan bir olay. İnsan nereyi araması gerektiğini bilebilse... "

Poirot, "Kastettiğiniz herkesin kolaylıkla hatırlayabileceği bir şey değil," diye mırıldandı. "Yani bu gün hatırlayabileceği... Belki de bunu İngiltere' deki arkadaşlarından hiçbiri de bilmiyorlardı."

Sevgili Fındıkfındık, Victoryv, Caretta, Ekreme, Melange, Barisvolkan, Cemalnacitolga, HACILI, Venceremos, Abolardis, Omar1953 ve Agatha Christie bölümüne ' Polisiye-ve-Gerilim-Kitaplari ' akılalmaz emekler veren Darkmalt, 4you007, Cengiz, Ayhan Hocha,... ve adı sayılamayacak kadar çok eski dostlarımız için:

İ ç t e n l i k l e...

Sevgiyle...

Moderator

Beğenmiş
    1,742
    Beğenilmiş
    1,577
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Aslen Bonanza & Bomba ile diğerlerinin ilişkisi, esinlenmeden ziyade çağrışım gibi, değil mi_?...

Neyse... Neyse.... Şu an için sevgili dostumuz Fındıkfındık bizi hoş görsün, bizim de kendisine bir superlativus Mandrake sözümüz olsun :)

İ ç t e n l i k l e...

Sevgiyle...

Aktif Üye

Seviye: 38 
    Tecrübe: 1,429,030
    Sonraki Seviye: 1,460,206

Beğenmiş
    979
    Beğenilmiş
    2,161
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bakarak bile kopya çekmemiş, koymuş antiskopa birebir üzerinden geçmiş. Ne yazık ki bu tür örnekler çok fazla. Sadece kapaklarda değil bazı yerli çizgi roman çalışmalarında da aynı yöntemi uygulayanlar olmuştur. Tek bir karenin içinde bile farklı yerlerden kopyalanmış figürlere rastlarız.

Super Moderator

Seviye: 40 
    Tecrübe: 1,878,906
    Sonraki Seviye: 2,111,327

Beğenmiş
    11,845
    Beğenilmiş
    2,077
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Alıntı yazarcizer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakarak bile kopya çekmemiş, koymuş antiskopa birebir üzerinden geçmiş. Ne yazık ki bu tür örnekler çok fazla. Sadece kapaklarda değil bazı yerli çizgi roman çalışmalarında da aynı yöntemi uygulayanlar olmuştur. Tek bir karenin içinde bile farklı yerlerden kopyalanmış figürlere rastlarız.
    üstadım, bilirsiniz, o yıllarda da ekmek aslanın ağzında. Ressammış, sanatçıymış, umursayan mı var? Özetle, bir paket cigara parasına haftada beş on kapak istenen günler. Nasıl olsa okuyucu ne bulsa atlayıp alıyor, aynı maceraları defalarca okumaktan bile göcunmuyor. Üstünde oynayıp kolaj yaptıkları için bile emeğe saygı duymak lazım bence.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 9

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları