Konu: Tanzimat'tan Cumhuriyet'e Türkiye Ansiklopedisi - 6 Cilt

Aktif Üye

Seviye: 26 
    Tecrübe: 123,568
    Sonraki Seviye: 125,609

Beğenmiş
    4
    Beğenilmiş
    351
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

Tarihimizin az bilinen, en çalkantılı dönemini ilk kez bütün ayrıntılarıyla gün ışığına çıkaran benzersiz bir kaynak eser. Kendi uzmanlık alanlarında seçkin, güvenilir yerli-yabancı bilim adamları, yazarlar ve sanatçılardan oluşan güçlü bir kadro hazırladı. Sened-i İttifak'tan Kanun-i Esasi'ye, Mütareke'den Milli Mücadeleye, Tanzimattan Cumhuriyete kadar ki dönemin tarihi, toplumsal yapısı, kültürü, sanatı ve günlük hayatı. Geniş arşiv çalışmasına dayanan, yüzlerce fotoğraf, resim ve belgenin zenginleştirdiği bu eser, İletişimin Cumhuriyet Dönemi Türkiye Ansiklopedisini bütünlüyor.

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]
    Konu fındıkfındık tarafından (21.04.16 Saat 22:43 ) değiştirilmiştir. Sebep: Kapak yenilendi.

Üye

Seviye: 21 
    Tecrübe: 34,688
    Sonraki Seviye: 38,246

Beğenmiş
    37
    Beğenilmiş
    5
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    teşekkür ederim.

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,516,674
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,415
    Beğenilmiş
    18,730
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Ansiklopedinin adı "Tanzimat'tan Cumhuriyet'e" de sanırım eski baskı olduğu için böyle, bence şu an adı olsa olsa "Tanzimat'tan Veba'ya" olabilir, nüfus kağıtları değişiyormuş; pasaport uzatma derken aradan çıksın diye gittim, adamlar "Parmak izi alacağız." dediler, sabıkalı olmayan adamdan hiçbir demokratik ülkede parmak izi alınamaz, aksi insanlık suçudur, sabıkalıyım zaten; devlette parmak izim var ama sadece sabıka adına alabilirlerdi, sonrası "Yeni nüfus kağıdı" diye parmak izi almaya dayatmak; Veba'nın yeni taktiği, kabul etmedim ve yeni nüfus kağıdını almadım, süre geçince bakalım ne yapacaklar, vatandaşlıktan atılabilirim, eline sağlık üstadım

Aktif Üye

Seviye: 37 
    Tecrübe: 1,031,469
    Sonraki Seviye: 1,209,937

Beğenmiş
    617
    Beğenilmiş
    250
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Cok tesekkur ederim.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 3

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları