Konu: Sabata Büyük Maceralar Dergisi Sayı 08

EKDG
    Nereden
    Paraguay

Seviye: 50 
    Tecrübe: 10,354,375
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    6,155
    Beğenilmiş
    12,077
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

İyi akşamlar, iyi okumalar.

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]
    Konu Cengiz tarafından (07.08.17 Saat 15:29 ) değiştirilmiştir.

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,104,915
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Alıntı savataged Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cemal Dündar, 1970'lerin çizgi roman dergilerine çizdiği kapak resimleriyle, o yıllara adeta damga vurmuştu diyebiliriz sanırım,..
    Hani o tanıdık kapak ressamı üstadlar dışında (Aslan Şükür, Yücel Köksal, Yalçın Dağlı vs) Cemal Dündar'ın özellikle yüz betim-
    lemelerini hep başarılı buluşumdur,.. Tom Teks, Tom Reks, Tolga, Kaptan Swing vb. yayınlara çizdiği kapak resimlerindeki figü-
    rasyonların yüzlerinde, sanki antik dönemde Klasik Yunan Sanatı düşüncesinin temelinde yatan bir kavram olan "ideal güzelliği"
    resmetme gibi bir kaygı taşıdığını düşünmüşümdür hep. Katılır mısınız bilmem ama bu konuda çizdiği Tom Teks kapakları özellik-
    le incelemeye değer...
    Cemal Dündar çizimi kapak resimleriyle ilgili [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.] yukarıda alıntıladığım mesajı yazmıştım 2 gün önce,.. kimi Sabata
    kapak çizimleride üstada aitti burada olduğu gibi. Ayrıca yine yakın dönemlerde çıkan ve tıpkı Sabata gibi büyük boy
    Ringo fasiküllerinde de harikulade çizimleri vardır Cemal Dündar'ın... Bu güzel vesileyle extra not düşmekte fayda var
    bu konuda... Teşekkürlerimle üstadım, eline sağlık...

Cengiz .

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 1

Konu Etiketleri:

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları