Konu: Kinova Tex Ceylan Yayınları 3. Seri No - 014 (08.08.1961)

Aktif Üye

Seviye: 40 
    Tecrübe: 1,868,545
    Sonraki Seviye: 2,111,327

Beğenmiş
    1,181
    Beğenilmiş
    3,306
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

2.5.1961-3.8.1964 arası 135 fasikül çıkan Ceylan Kinova Teks serisinin 14. fasikülü... Altın Teks 16. cildin 107. sayfasında
    başlayıp 139. sayfasında son buluyor. Nellie Delaney'in çiftliğine göz koyan zorba Brawley'in macerasından bir bölüm. Der-
    ginin kapağı da çok ilginç. Samim Utkun merhumun çizgi romanlardaki karelerden esinlenerek birebir kapaklar çizdiği malu-
    munuz. Bu kapak da Altın Teks 14. sayının 28. sayfasından alınmış. Kapaktaki kişiler çiftlik sahibi Peter Flint ve oğlu Bill. Ar-
    ka kapağa gelince: Ben Sam Boyle'nin böyle gözleri yuvalarından fırlamış yüzünü ilk defa görüyorum. Sağ elindeki bez par-
    çası da bir yaralanmadan mütevellit yüksek ateşe işaret ediyor olabilir. Bu çizim Aksoy Kinova cilt 3, 84-85-86-87 sayfalar-
    dan esinlenilmiş olabilir. Kinova'nın zehirli okla vurulup, Long ve Silver tarafından öldü diye gömülmesi. Sonra, iki kızılderili
    Sam'ı tedavi edip hayata döndürüyorlardı. Büyük ihtimalle Samim Utkun bu karelerden esinlenerek bu kapağı çizmiş. Samim
    Utkun forumlarda belki de ailesinden daha çok hatırlanılıp, rahmetle anılıyor. İnsan işte böyle ölümsüz kapaklar çizince her
    eseri rahmetle anılmasına vesile oluyor. İyi okumalar Çizgili Kitap!

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,104,328
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Caretta üstad, salt çizgi roman paylaşımlarından öte, çizgi roman kültürü anlamında da çizgi tarihçemize olan katkılarıyla da forumlar üstü bir çizgi sever bildiğiniz gibi... Paylaştığı birbirinden nadir çalışmaları okumak bir keyif, yazdıklarını okumak ise ayrı bir keyif oldu bizler için,.. Kendi adıma, üstadla yan yana olabilmenin gurugunu yaşıyorum her daim,.. Emekleriniz adına müteşekkirim üstadım, sağ olun, var olun...

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,314,613
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,379
    Beğenilmiş
    18,694
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Tex'in çizgileri zamanla ne kadar da değişmiş ama bence eskiler daha güzel, eline sağlık abi, kapak da Samim Utkun

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 2

Konu Etiketleri:

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları