Konu: Tommiks Ceylan Yayınları 18. Seri (132 Sayılık Seri) 1982-1984 sayı 001

Admin
    Nereden
    Bursa

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,374,580
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    10,238
    Beğenilmiş
    77,149
    Adı Geçen
    1 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

Wink

Serinin ilk paylaşımı ile temel hazırlığını başlatmış olalım.
    ozanbarış palio68 çalışması ile tüm dostlarımıza keyifli okumalar dileriz.

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,101,537
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Teksas-Tommiks'in 132'lik serisinin tamamı, çocukluğuma dair hemen her şeyin şahidi gibiydi adeta,.. belki ilk aşklarıma, belki kan ter içinde kaldığım bir futbol maçına, belki bir mahalle kavgasına, mahallemizin sokaklarında bir şeytan uçurtması uçurmama, çizgi roman satılan bakkallara, çubuğa dolanan rengarenk macun şekerlere, yazlık sinemalarda izlediğimiz filmlere, ilkokul önlerinde satılan bilumum yiyecek-içeceğe (lahmacun-ayran, leblebi tozu, çokomel, ciklet vs.), gizli gizli okunan okul kitabı arası çizgi romanlara, kendi oyunlarımızı kendimiz yarattığımız eskilere dair hemen her şeye şahit olmuştu o yıllarda... Herkesin bir serisi vardır eski çizgilere dair acısıyla-tatlısıyla, iyisiyle-kötüsüyle... İşte benim çizgi hikayem de 132'lik seri gibidir aslında, acısı da tatlısı da, iyisi de kötüsü de 132'lik serinin sayılarında gizlidir adeta... 1 numara için çok çok teşekkür ediyorum Bursa'nın gönlü bol iki çizgi romancısına da...
    Konu savataged tarafından (30.11.15 Saat 01:16 ) değiştirilmiştir.

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,304,254
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,694
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Ellerinize sağlık dostlarım, kendimi Teksas Tommiksçi bilirdim ki harbiden bundan şüphe etmeye başladım artık yaw :)

Alıntı SToktan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teksas, Tommiks ve arkadaşları eski dostlar gibidirler. Artık okumaya vakit bulamasam da, bir göz atmadan geçemediklerimden. Savataged, o yıllardan sözederken "leblebi tozu"nu hatırlatmış. Hakikaten yahu! Öyle de bir şey vardı... Ama ben Çizgiroman okuma seanslarımda tuzlu ayçiçek çitletmekten uzak kalamazdım. O zamanınkiler de şimdiki gibi değil, tuzlu mu tuzlu... Sayfalar ilerler saatlerle birlikte, bir ya da birkaç kitap biter, yanında 100~200 gram çekirdekle. Bir süre sonra gidişattan hoşnut olmayan dudaklar, tuzdan şişmeye başlar, ardından gelsin anneden kaçınılmaz fırça...

Geçenlerde birisi kabak çekirdeği prostata iyi geliyormuş dedi, ben de ne olur ne olmaz diyerek yine çitletmeye başladım onca seneden sonra, prostat bahane tabii...

Her neyse işte, herkese iyi çitletmeler dileğimle... :)
    Same :D

Solcur
    Guest
    Forumda çok fazla çizgiroman var,keşfetmek için zaman ayırmak bile büyük bir iş,bütün bunları koyan arkadaşlardan özellikle palio68 arkadaştan Allah razı olsun,bu sayıları asla göreceğimi tahmin edemezdim.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 2

Konu Etiketleri:

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları