Konu: Dolmuş Siyasi Mizah Mecmuası 1956 - 01

Aktif Üye

Seviye: 25 
    Tecrübe: 82,651
    Sonraki Seviye: 100,000

Beğenmiş
    27
    Beğenilmiş
    300
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

Dolmuş dergisinin 1956 yılı 1. sayısı... iyi okumalar...
    [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]
    [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,303,099
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,693
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    İlk sayılar en önemlidir ki 1956 yılına ait çok kıymetli eser, kapakta Turhan Selçuk imzası görüyorum; o vakitler çizgisi farklıymış demek ki, eline sağlık üstadım :)

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,101,083
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Dolmuş Dergisi, sadece içeriğiyle değil, bünyesinde barındırdığı sanatçılarla da irdelenmesi gereken dergilerimiz arasında...Turhan SELÇUK'tan Ferruh DOĞAN'a, Ali Ulvi ERSOY'dan Tonguç'a, Oğuz ARAL'dan Eflatun NURİ'ye, Mustafa EREMEKTAR'dan (MISTIK) Sinan BIÇAKCIOĞLU'na uzanan bir çizgi çeşitliliğinden bahsediyorum tam olarak... 130 sayılık külliyatıyla da ayrıca mizahımızın önemli kilometre taşlarından bana göre... Beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz, siyasi mizah dergileri kategorisi alt başlığında tanımlanabilecek dergi, bünyesinde barındırdığı ve yayın tarihimizin sayılı isimlerini bir arada görebileceğimiz ve bu işe 1 numaradan itibaren başlayacak olmamız Çizgili Kitap adına büyük şans işin doğrusu. Bu şansı yaratan Kanchekenzi dostumuza içten teşekkürlerimi iletiyorum, zira ne denli bir mizahsever olduğunu henüz ilk paylaşımında gözler önüne serdi... Kendisine muvaffakiyetler diliyorum yeni üstlendiği görevi adına da, zira Türk mizahı denilince akla gelen ilk olgulardan birisidir "zor" olması... Ama el birliğiyle bu zor'u başaracağımıza ben can-ı gönülden inanıyorum...

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 2

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları