Konu: Deniz Feneri (Paco Roba - 2017)

Super Moderator

Seviye: 40 
    Tecrübe: 1,934,264
    Sonraki Seviye: 2,111,327

Beğenmiş
    11,915
    Beğenilmiş
    2,166
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

İspanya iç Savaşı'nın sonları artık. Yenilmiş bir ordunun askeri olan 16 yaşındaki Cumhuriyetçi Francisco, peşindeki rejimin faşist güçlerinden kaçıp sınırı geçmeyi planlarken yaralanıyor. Kendisine geldiğinde ise, savaşın henüz uğramadığı bir deniz fenerinde buluyor kendisini.

Sonrası, fenerin yaşlı bekçisiyle birlikte, Güliver'in, Odisseus'un, Kaptan Ahab ve korsanların şahı Tek bacaklı Uzun John Silver'ın, Sinbd'ın ve hatta Moby Dick'in de aralarında olduğu bir düşler ülkesi serüveni.

İspanyol karikatürist Francisco Martinez Roca ya da daha çok bilinen takma adıyla Paco Roca, ülkesinin en umut verici yeteneklerinden birisi. İspanya'da animasyon filmi olarlardan. uyarlanan, Oscar'a ve Goya ödülüne aday gösterilen ve çok satan çizgi romanı "Kırışıklıklar", 2018 yılında Desen Yayıncılık tarafından ülkemizde de yayınlanmıştı. Okunması elzem olan kitaplardan.

"Deniz Feneri" çocukluğumuzdaki maceralara bir övgü, hayal gücünden yana bir şarkı. Düşlere uzanan bu enfes yolculukta, kitabı kaçış edebiyatı olarak görecekler olacaktır, onlara da yanıtı J. R. R. Tolkien vermiş zaten yıllar önce: "Kaçıştan en çok kim korkar? Elbette, gardiyanlar."

Ben büyük bir keyifle çevirdim ve okudum. Çevirdikten sonra bir daha okudum. Çocukluk serüvenlerini özleyenlere şiddetle öneriyorum.

Keyifle okumanızı diliyorum.

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,599,380
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,429
    Beğenilmiş
    18,740
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Müthiş çeviri balonlamalar yapıyorsun dostum, çeviri balonlama kadar eser seçimi de çok önemli bu işte, tüm çalışmalarını keyifle okuyorum, hafta sonu ilk okuyacağım eser bu olacak, çok sağol

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 1

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları