Konu: Gözler ve Karanlık (Gigi Simeoni) Hoz Comics

Super Moderator

Seviye: 40 
    Tecrübe: 1,934,062
    Sonraki Seviye: 2,111,327

Beğenmiş
    11,915
    Beğenilmiş
    2,166
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

Geçtiğimiz yüzyılın henüz başları. Fonda süslü ve abartılı gece giysileri, at arabaları, kapalı camları ve tüm gizliliğiyle işleyen genelevler, sokaklara asılı sis lambaları. Cinayet ve gelişme sancıları arasında dengede kalmaya çalışan bir şehir: Milano.

Dâhilik ile delilik arasındaki sınırda yürüyen bir öykü bu. İşkence odalarını, engizisyon zindanlarını, kanlı katliamları yaratan bir beyin de, evrensel şiiri, resmi, müziği, sanatı yaratan öyle değil mi? Bir paranın iki yüzü gibi. Ya da daha kötüsü, aynı yüzü.

Yani "Kral Lear"ı, "Dokuzuncu Senfoni"yi, ya da ne bileyim, "Guernica"yı üreten bir deha, kusursuz cinayetler işleyen bir katil olamaz mı aynı zamanda? Bir bilim adamı titizliği ve dehasıyla planlanan incelikli ölüm planları ile örneğin, penisilinin keşfi, terazinin aynı kefesinde duruyor olabilirler mi?

Dylan Dog ve Nathan Never senaryolarından aşina olduğumuz Gigi Simeoni'den yine usta işi bir öykü ve nefes kesen tablovari dönem çizimleri.

Teks tutkunları ise Çizgi Düşler'den çıkan Renkli Teks Cilt 8'deki Hogan Çetesi adlı maceranın yazarı ve çizeri olarak anımsayacaklardır kendisini.

İtalya'da yayınlanan "Romanzi a fumetti Bonelli" serisinin 2. Kitabı.

Serinin 1. Kitabı "[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]"yu Akşamsefası & Mehmet Ali dostlarımız, 4. Kitabı "[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]"ı ise ben paylaşmıştım. 3. Kitap "Sighma" ve 5. Kitap "Stria" var sonrasında.

İyi okumalar dilerim.

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,597,501
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,429
    Beğenilmiş
    18,740
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Müthiş bir eser, şimdi okudum, sürekli aynı kahramanlı serüvenler yerine; Bonelli'nin bu tip macera bazlı kahramanların yer aldığı sürekli yeni eserler de basması çok iyi olur bence, eline sağlık dostum

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 1

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları