Konu: 41Buçuk Mizah Dergisi - 1952 09

Altın Üye
    Nereden
    izmir

Seviye: 48 
    Tecrübe: 7,210,187
    Sonraki Seviye: 8,476,240

Beğenmiş
    3,107
    Beğenilmiş
    20,941
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Tarama : Akşamsefası
    Düzenleme : Mehmet Ali

Aksini belirtmediğim sürece yaptığım tüm paylaşımlardaki taramalar bana aittir.
    Amacım arşivlerimin daha fazla kişiye ulaşmasıdır.
    İnadına Devam...

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,597,914
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,429
    Beğenilmiş
    18,740
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bu nasıl bir paylaşımdır, aslında paylaşım kelimesi kesinlikle az gelir; müthiş değerli, adını duymuştum sohbetlerde ama ilk kez görüyorum, değeri biçilemez, hemen okumam lazım, çok sağolun üstadlarım

Super Moderator

Seviye: 40 
    Tecrübe: 1,934,106
    Sonraki Seviye: 2,111,327

Beğenmiş
    11,915
    Beğenilmiş
    2,166
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bir dönem Babıâli'nin ünlü hicivcisi Bedii Faik'ten tutun da, Turhan Selçuk'a, ne isimler var derginin kadrosunda.

Örneğin, dönemin önemli kadın yazarlarından Cahit Uçuk, ya da gerçek adıyla Cahide Üçok.

Örneğin, Yazdığı öykü ve romanlardan ziyade çevirileriyle Türk okurunu Arsen Lüpen ve Sherlock Holmes ile tanıştıran Selami İzzet Sedes.

Örneğin, Dönemin İstanbul valisi Fahrettin Kerim Gökay'ı hicvettiği kahramanı "Küçük Vali" ile tanınan Nihat Bali. (Vali bakan olduğunda ise, karakterin ismi de "Küçük Bakan"a evrilmişti sonradan.)

Örneğin, "Senin annen bir melekti yavrum", "Bir zamanlar hakir gördüğün fakir ama onurlu bir genç vardı", "Aman Tanrım! Bu ses... Bu ses!" gibi unutulmaz replikleri dillere pelesenk olan "Yeşilçam'ın altın senaristi Bülent Oran.

Ama benim için hepsinin üstünde, tanımış olmaktan onur duyduğum, o yıllarda bile müstencenlik gibi saçma işlerle, mahkemelerle uğraşmak zorunda kalmış, yazı işlerinden sorumlu, değerli İlhan Selçuk.

Umarım, birkaç sayısı daha vardır elinizde. Teşekkür ederim emeklerinize.

Altın Üye
    Nereden
    izmir

Seviye: 48 
    Tecrübe: 7,210,187
    Sonraki Seviye: 8,476,240

Beğenmiş
    3,107
    Beğenilmiş
    20,941
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Alıntı victoryv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir dönem Babıâli'nin ünlü hicivcisi Bedii Faik'ten tutun da, Turhan Selçuk'a, ne isimler var derginin kadrosunda.

Örneğin, dönemin önemli kadın yazarlarından Cahit Uçuk, ya da gerçek adıyla Cahide Üçok.

Örneğin, Yazdığı öykü ve romanlardan ziyade çevirileriyle Türk okurunu Arsen Lüpen ve Sherlock Holmes ile tanıştıran Selami İzzet Sedes.

Örneğin, Dönemin İstanbul valisi Fahrettin Kerim Gökay'ı hicvettiği kahramanı "Küçük Vali" ile tanınan Nihat Bali. (Vali bakan olduğunda ise, karakterin ismi de "Küçük Bakan"a evrilmişti sonradan.)

Örneğin, "Senin annen bir melekti yavrum", "Bir zamanlar hakir gördüğün fakir ama onurlu bir genç vardı", "Aman Tanrım! Bu ses... Bu ses!" gibi unutulmaz replikleri dillere pelesenk olan "Yeşilçam'ın altın senaristi Bülent Oran.

Ama benim için hepsinin üstünde, tanımış olmaktan onur duyduğum, o yıllarda bile müstencenlik gibi saçma işlerle, mahkemelerle uğraşmak zorunda kalmış, yazı işlerinden sorumlu, değerli İlhan Selçuk.

Umarım, birkaç sayısı daha vardır elinizde. Teşekkür ederim emeklerinize.
    Bilgilendirmeler için teşekkürler, maalesef sadece bu sayı var, en azından şimdilik :)
    Aksini belirtmediğim sürece yaptığım tüm paylaşımlardaki taramalar bana aittir.
    Amacım arşivlerimin daha fazla kişiye ulaşmasıdır.
    İnadına Devam...

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 2

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları