Konu: Gün Batımı Yolu/Path of The Setting Sun (Tisselli & Corteggiani)

Super Moderator

Seviye: 40 
    Tecrübe: 1,934,044
    Sonraki Seviye: 2,111,327

Beğenmiş
    11,915
    Beğenilmiş
    2,166
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

1885 baharında, Kanada'nın Saskatchewan eyaletinde, General Middleton'un milisleri, Louis Riel'in komutasındaki Métis isyanını bastırdı. Bu süreçte demiryollarının ortaya çıkışı ordunun lehine dönüştü ve yüzlerce askerin Gatling gibi ağır ve yeni silahlarla cepheye gelmesini mümkün kıldı. Savaşın sonunda Riel ve en sadık dört adamı teslim olmaya zorlandı. Sakince teslim olan Metis isyancıları aynı sakinlikle kendilerinin askeri bir kalede hapsedilmesine izin verdiler. Ama bu bir arkasında hileyi gizliyordu: Esas şefleri Gabriel Dumont'un kaçmasını sağlamak.

Huysuz olduğu kadar kurnaz da olan Çavuş Keller ve aynı kurnazlıkta Gabriel Dumont'un
    Kanada'nın vahşi doğasındaki av sürek avı.

Corteggiani'nin gerçek olaylarla hayal örgüsü arasına yerleşen sağlam senaryosuna Tex çizimlerinden de tanıdığımız Tiselli'nin sulu boya tablolarının eşlik ettiği güzel bir çizgi roman. Yine Tex Willer'den aşina olduğumuz Kanada topraklarına bir yolculuk.
    Jim Brandon gibi kararlı ve inatçı bir atlı polis: Kenneth Keller. Karşısında ise, özgürlükleri ve hakları için çarpışan Kanada Metisleri.

Ben çevirirken de, balonlarken de çok keyif aldım. Size de keyifli okumalar diliyorum.

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,597,336
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,429
    Beğenilmiş
    18,740
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bunu nasıl kaçırmışım, hemen indiriyorum, sağol üstadım

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 1

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları