Konu: Münir Hayri Egeli - 6 Büyük Türk'ün Çocuklukları

Admin
    Nereden
    İstanbul

Seviye: 39 
    Tecrübe: 1,658,653
    Sonraki Seviye: 1,757,916

Beğenmiş
    2,314
    Beğenilmiş
    2,208
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]
    [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Super Moderator

Seviye: 40 
    Tecrübe: 1,889,617
    Sonraki Seviye: 2,111,327

Beğenmiş
    11,855
    Beğenilmiş
    2,090
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Münir Hayri Egeli çocukluğumuzun kahramanlarından. Çocuk Haftası dergilerinde az masal ve öykülerini okumadık zamanında. Gerçi ben daha çok çocuk kitaplarıyla tanıyorum ama kendisi çok yönlü bir sanatçı. Çocuk kitaplarından heykele, baleden sinemaya, tiyatroya, girmediği sokak yok. Atatürk'ün de zamanında özellikle ilgilenip teşvik ettiği, öğretmenlik mesleğine yönlendirdiği bir isim.

O dönem çok ses getiren ve Ceylan Yayınları çizgi romanlarının arkasındaki reklamlardan hatırladığım "Kolsuz Bebek" filmi çok konuşulmuş zamanında. Ki, Ceylan'ın sahibi Erdoğan Egeli'nin de babası aynı zamanda. İlk Teksas Tommikslerin çevrileri de ona ait.

Yine çok güzel bir yerden gelmiş ve getirmişsiniz üstadım. Çok teşekkür ediyorum bir kez daha.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 1

Konu Etiketleri:

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları