Konu: Nathan Never 14 Önsöz

Aktif Üye

Seviye: 31 
    Tecrübe: 314,311
    Sonraki Seviye: 369,628

Beğenmiş
    420
    Beğenilmiş
    822
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

Nathan Never'ın 14.sayısına dair ön yazı linktedir.

Ayrıca Türkiye'de bu sayının içinde yer alan City News gazetesinin olduğu sayfa basılmamış onu da Türkçe'ye çevrili halini koydum.

Son olarak Türkiye basımında kullanılmamış orjinal kapağı da ekledim.

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,315,582
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,379
    Beğenilmiş
    18,694
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Neredeyse tüm kahramanların bütün maceralarını okudum, öyle ki bazı serüvenlerini defalarca, basılmasa bile çeviri balonlama vb. derken çoğunu okuyabiliyoruz da ama bu önsözleri İtalyanca olduğu için hiç okuyamazdım, üstelik çeviri balonlama yapılırken de bunlara hiç dokunulmaz, hiç mi hiç abartmıyorum; bu çalışmalar benim açımdan aşırı kıymetli üstadım, çok sağol

Aktif Üye

Seviye: 31 
    Tecrübe: 314,311
    Sonraki Seviye: 369,628

Beğenmiş
    420
    Beğenilmiş
    822
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Alıntı fındıkfındık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neredeyse tüm kahramanların bütün maceralarını okudum, öyle ki bazı serüvenlerini defalarca, basılmasa bile çeviri balonlama vb. derken çoğunu okuyabiliyoruz da ama bu önsözleri İtalyanca olduğu için hiç okuyamazdım, üstelik çeviri balonlama yapılırken de bunlara hiç dokunulmaz, hiç mi hiç abartmıyorum; bu çalışmalar benim açımdan aşırı kıymetli üstadım, çok sağol
    Üstat merhaba,

Bu arada bir yanlış anlama olmasın isterim. City News gibi sayfaları İtalyancadan direk çevirirken, ön yazıları/ ön sözleri kendim hazırlıyorum. Bunları hazırlarken tabi ki bazen İtalyan edisyonunda yer alan yazılardan da faydalanıyorum. Ama genelde orada macerada atıf yapılan film/kitap/çizgi roman gibi öğeler pek belirtilmiyor. Ayrıca atıfta bulunulan eserlere dair görselleri de yazıya ben ekliyorum. Yani İtalyanca edisyonda yer alan önsözler genelde İtalya'daki konulara ve çizgi romanın basıldığı döneme ait konularla alakalı iken, benim hazırladığım ön yazılar, zaman ve coğrafyadan farklı olarak direk o maceraya yönelik oluyor. Sanırım bu şekilde olması daha çok hoşuma gidiyor.
    Sevgiler

Dipnot: Bu bahsettiğim Dylan Dog ve Nathan Never için geçerli bu arada. Martin Mystere'nin Gizemler Almanağı ekleri İtalyanca'dan çeviri.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 1

Konu Etiketleri:

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları