Konu: Magma Baykuş - Doğanın Gözüyle Tarih 22

Altın Üye
    Nereden
    izmir

Seviye: 47 
    Tecrübe: 7,139,612
    Sonraki Seviye: 7,172,237

Beğenmiş
    3,099
    Beğenilmiş
    20,686
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Fehmi Üstadın arşivinden, ben taradım Mehmet Ali Üstad düzenledi

Aksini belirtmediğim sürece yaptığım tüm paylaşımlardaki taramalar bana aittir.
    Amacım arşivlerimin daha fazla kişiye ulaşmasıdır.
    İnadına Devam...

EKDG

Seviye: 44 
    Tecrübe: 3,772,208
    Sonraki Seviye: 4,297,834

Beğenmiş
    288
    Beğenilmiş
    3,025
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Muhteşem bir paylaşım olmuş,M.Ali üstad'a da ayrıca selamlar.

Aktif Üye

Seviye: 43 
    Tecrübe: 3,605,122
    Sonraki Seviye: 3,609,430

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bu değerli çalışmada emeği geçen bütün değerli dostlara çok teşekkür ederim.
    Tarihe tanıklık ettiğimiz şu günlerde özellikle.
    Tarihe tanık zamana şahidiz.
    Peki aslında neler oluyor ?
    Corona virüs bir taraftan diğer taraftan yeni dünya düzeni denilen yeni düzensizliğin yaşattıkları.
    Amerikan seçimleri yaklaştıkça olaylarda tırmanma eğiliminin artması tesadüfle açıklanamayacak bir vakıa haline gelmiş durumda.
    Küreselci yapının seçim algoritmasında olayların sürekli kaşınması ve periyodik aralıklarla tetiklenen olayların sürekli basına servis edilmesi olaylarını epey bir süredir yaşıyoruz.
    Ulusalcı ve Pentagon un adamı bizim Trump küreselci Biden'e karşı.
    Aslında H.G.Wells'in dünyalar savaşı misali konumlanma savaşını yaşıyoruz.
    Bu nedenle CORONA AŞISI ancak Amerikan seçimlerinden sonra kesin olarak çıkartılacak.
    Yani şunun şurasında Kasım ayına bir şey kalmadı aslında.
    Putin Amerikan seçimlerinde Trump a destek olmak için aşının bulunduğunu açıkladıktan hemen sonra Hindistan benzer bir şekilde aşının bulunduğunu açıklarken Çin aşının Temmuz ayından beri uygulandığını söyledi.
    Amaç küreselci yapıya karşı Ulus devletlerin konumlanmasının yansımasıydı.
    Peki neden ABD seçimleri neden önemli ?
    Küreselci yapının kontrolünde ki bir ABD kaybedilmemesi gereken bir üs bölgesi.
    Pentagoncu Trump gelirseki ABD askeri istihbaratının yetiştirdiği özel bir isimdir küreselci yapılanma tasfiye edilmeye devam edilecek.
    Karşılıklı olarak oyunlar oynanmaya devam edecek.
    İlk olarak seçimden sonra Trump azledilmeye çalışılmıştı bildiğimiz üzere.
    Sonrasında nefes alamıyorum eylemleri sonrasında siyahi Afro Amerikalılar üzerinden sürekli huzursuzluk ve iç ayaklanmalar bize Zagor da ki DOKUMACININ tezgahlarını hatırlatmıyormu ?
    ABD çok önemli bir merkez kaybedilmemesi gereken.
    Rezerv para dolar üzerinden dünya ekonomisini kontrol eden küresel oligarşi Amerikan Merkez Bankası FED in kamulaştırılmasına çok sert tepki gösterdi.
    Trump ın ilk hamlesinin FED in Devletleştirilmesi olması tesadüf değildi.
    Büyük bir tezgah şu anda tedavülde.
    Üstelikte dolardan bile daha fazla.
    Peki ne olacak büyük bir ihtimalle Trump seçimleri yeniden kazanacak.
    Tekrar kazanırsa da küreselciler tarafından bir şekilde ortadan kaldırılmaya çalışılacak diğer Amerikan başkanlarına yaptıkları gibi.
    Dünya yeniden şekillenirken biz bunun neresindeyiz peki ?
    Kısır tartışmaların çoktan modası geçmiş ortaçağa yakışır ideolojilerin , romantik fikirlerin etrafında dönme dolap gibi dönüp durmaya devam etmekteyiz.
    Özellikle internetten yayın yapan kanalların işledikleri konular evlere şenlik.
    Yeraltında yaşayan uzaylılardan tutunda mağaraları ve hazineleri koruyan cinler , periler envai çeşit mahlukattan başka bir konu yok.
    Milletimize bilgi diye bilimsel olmayan bir sürü düşünce pompalanmaya devam ediliyor.
    Oda yetmezmiş gibi teist , ateist , nonteist ve antiteistler arasında ki savaş meydan okumalarla iyice kızıştı.
    Küfür ve hakaretler gırla.
    Ateistimizde , teistimizde ağzı bol küfürlü Allah ıslah etsin.
    2 saate yakın küfür edebilen bir ateist aslında antiteist kanal bile var.
    Ateist olmak benim açımdan tercihtir.Bir alıp veremediğim yok ancak bu kadar küfür yani bu kadarmı insanlıktan uzaklaşılabilir çok kötü bir örnek.
    Aynı zamanda kendi tanımlamaları da yeterli değil.
    Bunlar aslında ateist değil antiteist.
    Çünkü ateist adam tanrı veya din düşmanlığı ile uğraşmaz.
    Bunların konumu antiteistdir aslında yanlış bir tanımlama için de devam ediyorlar.
    Kendilerini ateist saysalarda.
    Diğer tarafından ne olacak bu Annunakilerin hali.
    Orionlular , Dogon kabilesi , Sirius ve Tarık yıldızı.
    İnsanlara mitolojiyi bilim diye sunan tabiri caizse pompalayan kısaca bir sürü boş beleş bilgiyi insanlara bilimsel bilgi tadında yutturmaya çalışan seminer verenleri gördükçe vah demekten başka içimden bir şey gelmiyor.
    Anlatıların hepsi efsane ve mitolojilerden ibaret.
    Hiç bir gerçekliği bulunmadan öyle oldu böyle oldu şöyle oldu edebiyatı.
    Komplo teorilerininde bir nedeni varsada Zeccaria SİCCİN kitaplarından derlemeler üstüne binbir türlü soslar kolay gelsin ne diyelim.
    Bu kadar gereksiz şeyin insanlara bu kadar samimi anlatılması bizim gibi ülkelere has bir şey sanırım.
    Birde yaşadığımız coğrafyaya ilişkin olarak seçilmişler gibi anlamsız değerlendirmeler yapan garip teoriler ortaya atan birde buna inanan güruh varki içimden başka işiniz gücünüz yokmu diyesim geliyor.
    UFO fenomeni ile ilgili olarak Haktan bey ve Erhan bey iki ayrı ekol olarak ayrıldı biliyorsunuz.
    Bu konuya fazlaca girmek istemiyorum açıkçası çok farklı bir bakış açım bulunsa da.
    Ancak kadim Mezopotamya efsanelerini insanlara bilim diye yutturmaya çalışan akademik kariyeri ne olursa olsun bu kardeşlerimize sadece insaf demek istiyorum.
    Günümüzde hala mavi kan , kırmızı kan tartışması yapmanın bilimsel bir tarafı varmı Allah aşkına.
    Bu bilgilerle gençlerin ne yapacağını hiç düşünmüyormusunuz bu kadar sorumsuzluk olurmu ?
    Mavi kan uzaylı ve reptillerden kaynaklanıyorken kırmızı kan gariban insanoğlununmuş.
    Negatif kan uzaylı genlerinden kaynaklanıyor teorisinin ise zırva üstü palavra olduğunu bugün hemen bulabiliriz.
    DNA testi ile rahatlıkla açıklığa kavuşabilir insanımıza bu kadar gereksiz şeyleri anlatmanın amacı nedir ?
    Yazık oluyor gerçekten bir millet bu kadar bilimden , felsefeden uzaklaşır.
    Birde youtuber kardeşlerimizin açtıkları konularda ki yetersizlikleri var ki diller destan bir halde.
    Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak böyle bir şey galiba.
    Bu çağda en değerli şey bilimdir.
    Bu kadar bilimsel bilgi içinde ben gnostiğim , agnostiğim , ateistim ,teistim , deistim demenin fazlaca bir önemi var mı sizce ?
    Bilim bütün disiplinlerin üstünde bir disiplin durumundadır.
    Comte un dediği gibi dinde bilimle izah edilmelidir demiyorum.
    Metafiziksel bir alanı fizikle analiz edemezsiniz.
    Ancak bu çağda felsefe bilimin çok gerisinde kalmıştır.
    Bu anlamda antik çağ felsefesi yada ortaçağ felsefesi yada Rönesans ve Aydınlanma döneminin temel felsefe ekollerini takip etmek ancak antikacılık olur.
    Tartışmalara bakın.
    Tanrı var din yok diyen deistler.
    Tanrı var din var diyen teistler.
    Tanrı varmı varsa biz bilemeyiz diyen agnostikler.
    Tanrı yok diyen ateistler.
    Tanrıyı öldürmeliyiz diyen antiteisler.
    Tanrıyı sezgi ve keşifle biliriz diyen gnostikler.
    Bu tartışmalar günümüzden belki 150 sene evvel olabilirdi ancak bilimsel açıdan bakmak zorundayız.
    Benim düşüncem bu konularla ilgili olarak epeydir böyledir.
    Bu kadar bilgi içinde uzayın içinde hala bunlarımı tartışacaksınız saatlerce YOUTUBE ortamında.
    Önemli olan bumudur ?
    Bu çağda bilim bu düşüncelerin çok üzerindedir.
    Uzun bir yazı oldu biliyorum.
    Ama ülkemizde ki sosyal medya ve Youtube un içler acısı halini görünce değinmemek mümkün değil.
    Youtube ortamında ki konuların basitliği , bilim dışılığı halimiz nice olur derseniz bu gidişle pek iyi olmaz.
    Lütfen dikkat edelim diyorum sorumluluk hissedelim ve bilim ve akıldan şaşmayalım.
    Bu kadar anlamsızlık içerisinde Youtube dan güzel bir müzik dinlemek benim için daha anlamlı ve kaliteli.
    Kendimi iyi hissettiren , ruhuma iyi gelen şeyler.
    Güzel müzikler ve şiirler.
    Saygı ve selamlarımla.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 2

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları