Konu: Muazzez Tahsin Berkand - Bülbül Yuvası

Admin
    Nereden
    İstanbul

Seviye: 46 
    Tecrübe: 5,491,708
    Sonraki Seviye: 6,058,010

Beğenmiş
    1,870
    Beğenilmiş
    17,433
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

Format...Pdf

Seni görmek, seni tekrar yanımda hissetmek için bilsen ne kadar sabırsızlanıyorum sevgilim! Her zaman seninle bir çatı altında yaşadığım için seni istediğim dakika görmeyi çok tabii bir şey sayıyorum. Şimdi senden uzakta bunun ne büyük bir saadet olduğunu takdir ediyorum. Bu birkaç günlük ayrılık bana bir ömür kadar uzun geldi. Daha birkaç gün seni görmeyeceğimi; senin güzel gözlerinin bakışını gözlerimde hissetmeyeceğimi; altın saçlarının güneş altında yanan tellerini parmaklarımla okşayamayacağımı; seni kollarımın sıkı çemberi arasına alarak göğsüme basamayacağımı; dudaklarının sıcak nefesini dudaklarımda duyamayacağımı tasavvur ettikçe her şeyi bırakmak, bütün işlerimi yüzüstüne terk ederek sana koşmak istiyorum. Senden uzakta öyle zavallıyım ki Neri, bunu ancak kollarımı sana doğru açtığım dakika unutabileceğim...

Halk arasında çok okunan romanların yazarı Muazzez Tahsin Berkand, eserlerinin çoğunda güçlü kadın karakterleri yansıtmış; çoğunlukla aşk konularını ele aldığı bu eserleri pek çok baskı yapmış ve filme alınmıştır.

Romanlarında İstanbul'u ve o zamanın yaşayışını pek güzel resmetmiş; şimdilerde bizi belki de özlemle anılan o günlere, incelikler deryasına götürmüştür. Öyle ki Selim İleri, yazarın eserleri için şu güzel tanımlamayı yapmıştır:

"Muazzez Tahsin Berkand'ın romanlarında, eskilerin 'aile terbiyesi' dedikleri, yıldızı sönüp gideli epey olmuş o yaşama biçimi, yaşama görgüsü daima duyumsanır."
    (Tanıtım Bülteninden)

Muazzez Tahsin Berkand'ın 2 defa filme çekilmiş romanlarından birisi daha...

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler  

Üye

Seviye: 35 
    Tecrübe: 800,411
    Sonraki Seviye: 824,290

Beğenmiş
    3,304
    Beğenilmiş
    403
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Zaten konu itibariyle Muazzez Tahsin Berkand'ın eserleri filme/diziye uyarlanmak için çok uygun konular içeriyor, aşk, dram, ihanet eskilerin otuziki kısım tekmili birden dedikleri türden konulara sahip eserler. Herhalde sinemaya uyarlanmamış eseri yoktur üstadın. Güzel paylaşımınız için teşekkürler.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 1

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları