Konu: LeMan Cilt 71 Sayı 0994-1004 2010 (İLK 1000 SAYI EKSİKSİZ TAMAM)

Altın Üye
    Nereden
    izmir

Seviye: 47 
    Tecrübe: 7,075,747
    Sonraki Seviye: 7,172,237

Beğenmiş
    3,089
    Beğenilmiş
    20,669
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

LeMan 2010 Cilt 71 Sayı 0994-1004
    [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.] -- [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.] -- [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

1004 sayı dile kolay 17.460 sayfa, sayfa başına minimum 2 dakika harcansa 34.920dakika harcanmış, yani yaklaşık 582 saat yani hiç mola vermeden 24 gün demek.Bu sadece taraması, düzenlenmesi ve yüklenmesi ile beraber çay molası bile vermeden 60günü bulur. Beğen tuşuna basmaksa 1 saniye, bir iki güzel laf kelamsa 3-4 saniye. Esirgemeyenlere sonsuz teşekkürler.

Aksini belirtmediğim sürece yaptığım tüm paylaşımlardaki taramalar bana aittir.
    Amacım arşivlerimin daha fazla kişiye ulaşmasıdır.
    İnadına Devam...

Altın Üye
    Nereden
    İstanbul

Seviye: 39 
    Tecrübe: 1,536,949
    Sonraki Seviye: 1,757,916

Beğenmiş
    4,465
    Beğenilmiş
    7,296
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Alıntı aksamsefasi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1004 sayı dile kolay 17.460 sayfa, sayfa başına minimum 2 dakika harcansa 34.920 dakika harcanmış, yani yaklaşık 582 saat yani hiç mola vermeden 24 gün demek. Bu sadece taraması, düzenlenmesi ve yüklenmesi ile beraber çay molası bile vermeden 60 günü bulur. Beğen tuşuna basmaksa 1 saniye, bir iki güzel laf kelamsa 3-4 saniye. Esirgemeyenlere sonsuz teşekkürler.

Yapılan hesaplama sadece bugüne kadar paylaşılan "LeMan" dergilerine ilişkin.

Daha bunun; L-Manyak'ı, Lombak'ı, Ot'u, Kafa'sı, Öküz'ü, Yeni Harman'ı, Kaçak Yayın'ı, Harakiri Fil'i, Hayvan'ı ve nicesi var.

Onları da katarsak, verilen emeğin devasa boyutunun hesaplanandan katbekat fazla olduğu ortaya çıkıyor.

Tebrik ederim, üstadım.

Her ihtimale karşı, şuraya bir nazar boncuğu emojisi bırakayım da nazar değmesin, ne olur ne olmaz.

Çizgili Kitap
    Nereden
    İstanbul Türkiye

Seviye: 42 
    Tecrübe: 2,741,121
    Sonraki Seviye: 3,025,107

Beğenmiş
    9,723
    Beğenilmiş
    4,339
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Evet nazar boncuğu şart. Yılların yayını sayamayacağımız yıllar için
    ölümsüzlük kazandı. Bir şekerleme dükkanına girmiş gibi düşünelim;
    MİZAH böyle bir duygu en azından benim için.

Leman için başka bir pencereden bakarsak TÜRK MİZAH TARİHİ
    çatısı altında şimdiden adını tarihe yazdırdı.

Böyle bir külliyatı görmek, okumak, incelemek ciddi bir birikim.
    Bu imkana ulaşmamızı sağlayan üstadımız başta olmak üzere
    emeği geçen herkese çok teşekkürler.

Super Moderator

Seviye: 40 
    Tecrübe: 1,892,491
    Sonraki Seviye: 2,111,327

Beğenmiş
    11,855
    Beğenilmiş
    2,091
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    "Çok", "fazla", büyük" gibi sıfatların yetersiz kaldığı yerdeyiz. Gerçekten de "muazzam" bir emek var ortada.

Üstelik ülke ve dünya yakın tarihini en iyi izleyebileceğiniz şeydir mizah dergileri. Gülmecenin ardındaki ince zeka sizi tebessüm ettirirken, acı gerçeklerle de yüzleşmenizi sağlar. Leman (Limon) da bu işi en iyi yapanların başında gelir.

Ne bir teşekkür karşılar emeklerinizin bedelini, ne de bir beğenme tuşu. Hakkı ödenmez çünkü ürettiklerinizin dostum. Siz yine de helal edin bize. Çok sağ olun.

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,314,380
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,378
    Beğenilmiş
    18,694
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Görgülü beleşçiye bugüne kadar hiç rastlamadım ben dostum; başkası sayesinde kendisine bedava fayda sağlayan insan teşekkür eder ama teşekkür etmek her şeyden önce görgü kuralıdır ki herkes bu en değerli insani kurala uyamaz, görgü kuralları sadece insanlar için geçerlidir; toplum ile topluluk arasındaki en önemli fark da işte bu görgü kurallarıdır, örneğin; herkesin içinde geğirilmez, ne yazık ki insanlık öğretilemiyor üstadım; sadece insanlarla olmak tercih edilebiliyor ve ben hep bu seçeneği tercih ediyorum, emeklerini kelimelerle ifade etmek mümkün değil, ellerine sağlık dostum

Altın Üye
    Nereden
    izmir

Seviye: 47 
    Tecrübe: 7,075,747
    Sonraki Seviye: 7,172,237

Beğenmiş
    3,089
    Beğenilmiş
    20,669
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Alıntı gorgon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yapılan hesaplama sadece bugüne kadar paylaşılan "LeMan" dergilerine ilişkin.

Daha bunun; L-Manyak'ı, Lombak'ı, Ot'u, Kafa'sı, Öküz'ü, Yeni Harman'ı, Kaçak Yayın'ı, Harakiri Fil'i, Hayvan'ı ve nicesi var.

Onları da katarsak, verilen emeğin devasa boyutunun hesaplanandan katbekat fazla olduğu ortaya çıkıyor.

Tebrik ederim, üstadım.

Her ihtimale karşı, şuraya bir nazar boncuğu emojisi bırakayım da nazar değmesin, ne olur ne olmaz.

boş bir zamanda onları da hesaplayayım diyecem de o bile günler sürer :)
    iyi dilekler güzel sözler için birkaç saniyesini ayıran tüm üstadlara selam olsun :)
    Aksini belirtmediğim sürece yaptığım tüm paylaşımlardaki taramalar bana aittir.
    Amacım arşivlerimin daha fazla kişiye ulaşmasıdır.
    İnadına Devam...

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 4

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları