Konu: Tex Maceraperest Çizgiler Altın Seri Sayı 001 - Kırmızı El

Çizgili Kitap

Seviye: 47 
    Tecrübe: 7,111,462
    Sonraki Seviye: 7,172,237

Beğenmiş
    1,356
    Beğenilmiş
    54,132
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Liste yavaş yavaş tamamlanacak çünkü hepsi var ve hazırlanıyor

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,303,237
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,693
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Tex vakti gelmiş :D sağol dostum :)

Aktif Üye

Seviye: 40 
    Tecrübe: 1,920,286
    Sonraki Seviye: 2,111,327

Beğenmiş
    5,836
    Beğenilmiş
    2,740
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    2 Konu
    Efsanenin başlangıcı.
    Teşekkürler sevgili dostum...

EKDG
    Nereden
    Paraguay

Seviye: 50 
    Tecrübe: 10,350,859
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    6,155
    Beğenilmiş
    12,073
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    İlk sayılar çok önemlidir. Teşekkürler Atlantis51 dostum eline sağlık

Aktif Üye

Seviye: 35 
    Tecrübe: 759,068
    Sonraki Seviye: 824,290

Beğenmiş
    574
    Beğenilmiş
    53
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Teks'in ilk sayısı 1959 yılında Kinova Teks diye çıktı. Coffin-Tesah Kırmızı El macerası.Teksin bendeki bütün maceralarını yeniden okurken, geçen zamanın çetelesini tuttum.Bir saat,iki saat,bir gün, bir hafta filan diye. Teks'in son maceralarına geldiğimde topladım. Teks'in 637 yaşında olması gerektiğini gördüm. Oysa son maceralarda bu ikili tarif edilirken Teks 40-45, Kit Karson 55 yaşlarında gösterilir. Teks evlenip oğlu Kit olduktan sonraki sayılarda, oğlu büyür.Kit Karson da Teks de yaşlanır.Ama belli bir dönemden sonra adeta bunlar için zaman durur.Özellikle Kit genç bir delikanlı olduktan sonra.Ne dersiniz Teks müptelaları.637 yaş ve belkide benim okumadığım sayılarda da geçen süre ile Teks daha ileri yaşlara ulaşmıştır.Bir çizgi roman kahramanı için bu başarı mıdır.Paradoks mu?
    Teksin ranger olduğunu dönemlerde Kit Karson teşkilatta çök önemli birisidir.Zamanla Teks O'nu geçer.Kit Karson binbaşılığa ve yarbaylığa kadar yükselir. Novajo Kanı macerasında Kit Karson yarbay rütbesindedir.Ama sonraları sanki bu rütbesini kaybeder.Emekli mi olur,albay mı? Sonrası belirsizdir.
    Kimi maceralarda Teks veya Kit Karson şerifi görevden alacak kadar etkili ve yetkilidirler.Kimi maceralarda ise şerif bunları hapse bile tıkar.Bir tezat ama biz yine de zevkle okuruz maceralarını.

Aktif Üye

Seviye: 40 
    Tecrübe: 1,867,994
    Sonraki Seviye: 2,111,327

Beğenmiş
    1,181
    Beğenilmiş
    3,306
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    İlginç bir ayrıntı.Teks,675 yaşında.Öellikle ilk maceralarda yerine oturmayan birçok ayrıntı var.Teks'in İtalya'da yayınlanan son
    serilerinde bu belirsizlikler kısmen gideriliyor.Teks,Carson,Kaplan Jack zaman içerisinde yaşlandılar.Ama Kit Willer hep 20'li yaşlarda
    kaldı.Dostlarından Montales de yaşlandı.Ama Jim Brandon teğmenlikten albaylığa geçtiği sürede hep aynı kaldı.Gedikli düşman Mefisto
    da epeyce yaşlandı.Cochise hep ak saçlı,ihtiyar haliyle bilinirken Teks ile ilk tanışmalarındaki genç halini gördük.Teks'in dostu General
    Phil Davis ile tanışıklıkları nereden geliyor?Bilmiyoruz.Teks'den en az 10 yaş büyük Carson niye İç Savaş maceralarında yok?Akay Aktaş'ın
    dediği gibi binbaşı,yarbay Carson zamanla "tenzil-i rütbe"ye mi uğradı?Sadece bir ranger olarak(hatta Teks'in gölgesinde)maceralarda boy
    gösteriyor.Sadık atı Dinamit ne zaman öldü?Galiba bu konuda bir macerası İtalya'da yayınlandı.Mefisto yaklaşık 20 yıl ne yaptı?Oğlu Yama
    annesi Myriam Mefisto'nun hayatına nasıl girdiler?İnşallah İtalya'da yayınlanan yeni seri Teksler dilimize çevrilir de bu hayranı olduğumuz
    karakter hakkında daha ayrıntılı bilgiler ediniriz.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 5

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları