Konu: Tommiks Özel Seri 28 Para Yağmuru

Aktif Üye

Seviye: 39 
    Tecrübe: 1,681,006
    Sonraki Seviye: 1,757,916

Beğenmiş
    3,837
    Beğenilmiş
    10,837
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

* Görüntüyü açabilmek için konuya Like verilmeli *

Tommiks esseGesse sonrası ikinci çizer ''Bertrand Charlas''çizimleri ve Para Yağmuru macerası ile başlıyoruz.
    Bertrand Charlas çizgileri aslında bizlere hiç yabancı olmayan çizerlerimizden biri.
    ZEMBLA çizerliğinide yapmış olan üstat 10 zembla üzeri macerayada imza atmıştır,resimlediği zembla maceraları
    Kötülük Ağacı,Zembla'yı Öldüreceğim,Silah Kaçakçıları,Acıklı Olay,Petrol hırsı,Rasmus tehlikede,Gizli hazine,Tragar Misyonu,
    Uzay Harekatı,Karlar Kraliçesi,Asker Jump,Goriller Kenti adlı maceralardır.
    İtalyada yapılan anketlerde esseGesse sonrası en iyi capitan MIKI çizeri olarak seçilmiştir.

409 sayı italyada 1970li yıllarda yayınlanan capitan MIKI

* Görüntüyü açabilmek için konuya Like verilmeli *
    Konu fındıkfındık tarafından (05.07.19 Saat 20:06 ) değiştirilmiştir.
    PAYLAŞMAK GÜZELDİR.

Solcur
    Guest
    Vefalı üstadın müjdesini verdiği sayı geldi, hemencecik okudum, çok da beğendim.İtalyancasını da indirdim.Bazı sayfaları renkli ve o da çok güzel.Teşekkür ederim.

Super Moderator

Seviye: 40 
    Tecrübe: 1,889,803
    Sonraki Seviye: 2,111,327

Beğenmiş
    11,855
    Beğenilmiş
    2,091
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    esseGesse sonrası en iyi capitan MIKI çizeri seçilmesi rastlantı değil. Çok derinlikli ve küçük ayrıntılarla zenginleştirdiği çizimler gördüm ben çevirdiğim sayfalarda. Doktor'un son karede "Ormanlar Kralı"na çaktığı selam da ilginç olmuş.

Yapmış olduğunuz yeni başlangıç harikulade ve her sayı beklediğimize değiyor. Elleriniz dert görmesin üstadım.

Moderator

Seviye: 37 
    Tecrübe: 1,110,195
    Sonraki Seviye: 1,209,937

Beğenmiş
    2,535
    Beğenilmiş
    1,242
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Heyecan, merak ve beğeni dozu bir üst basamağa yükseldi. Emekleriniz için teşekkürler ve böyle bir olanağı bize sunduğunuz için ayrıca teşekkürler.

Aktif Üye

Seviye: 30 
    Tecrübe: 289,526
    Sonraki Seviye: 300,073

Beğenmiş
    422
    Beğenilmiş
    510
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bir yaz dönemine denk gelmişti esseGesse harici çizimlerin ortaya çıkması. Hiç bir şey değişmemiş gibi okumaya devam edenler de oldu, huyu-suyu değişenler de.
    Bu beklenmedik gelişmeyle benim için sihirli bir dönem kapanmıştı. Güzelim okul tatilinin en tatsız sürpriziydi.

Bu sayının resimleyicisi ana karakter çizimlerinde oldukça başarılı ama diğer yan karakter ve arka plan yorumları esseGesse sıcaklığı yok. Talat Güreli'nin dediği gibi:
    "esseGesse'yi taklit etmek Everest'i fethetmek gibi bir şeydir, hattâ daha da zordur. Bu yüzden esseGesse bir sürü şeyi taklit etmesine rağmen, kimse
    esseGesse'yi taklit edemedi. Taklit etmeye çalıştılarsa da edemediler.
    "

Güzel bilgilendirmeler ve paylaşım için çok teşekkürler Vefalı.

simgecan
    Guest
    Sayın Vafalı, yeni bir seriyi bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 3

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları