Konu: Theodor Fritsch - Tarih Boyunca Yahudi Meselesi

EKDG

Seviye: 40 
    Tecrübe: 1,908,199
    Sonraki Seviye: 2,111,327

Beğenmiş
    129
    Beğenilmiş
    3,564
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

15.3mb
    pdf
    539 sayfa

* Bugüne kadar en az 300 mesaj yazılmış olmalı *
    Konu farubi tarafından (10.06.19 Saat 20:39 ) değiştirilmiştir.

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,303,364
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,693
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Hep merak etmişimdir; Hitler yahudi doğsaydı ne yapardı, kitabı da merak ettim şimdi, indiriyorum, ellerine sağlık üstadım.

Aktif Üye

Seviye: 43 
    Tecrübe: 3,577,059
    Sonraki Seviye: 3,609,430

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Tarih boyunca yahudi meselesi hakkaten tam bir mesele.
    Çoğu zaman aşağılanan , horlanan , günahkar olarak lanse edilen ancak tarihin en büyük eziyetlerine de yıllarca maruz kalan kadim bir halk.
    Tek tanrılı ama tebliği olmayan salt bir topluluğun tanrısı olarak kabul edebileceğimiz bir dinin mensupları.
    Zamanla heterodoks yorumlarla farklı boyutlara çekilsede Nabukadnezar'dan , Hitler e kadar , Firavunların zulümleri maruz kalmış bir Ortadoğu halkı.
    Şimdilerde statükoyu eleştiren İsrail her ne kadar Gazze konusunda şiddet odaklı çözümler üretmeye çalışsa da bu durumuda tarihin bir paradoksu olarak kabul etmek gerekir.
    Tarihi savaşları kazananlar yazar.
    Büyük İskender bugün yaşasaydı muzaffer bir komutan olarak kabul edilmez büyük ihtimalle savaş suçlusu olarak yargılanırdı.
    Yada Cengiz Han ın 52 milyon insanı ortadan kaldırdığını düşünürsek.
    Yada sırtından hançerlenen Sezar'ın Alensia savaşında Vercingetorix ve halkına yaptıklarını takdirmi ederdik ?
    Sanmıyorum...
    Büyük ve azametli Roma İmparatorluğu'nun Numantia da dağ köylülerinin direnişi karşısında ki ezikliğini nasıl algılardık ?
    Tarihi savaşları kazananlar yazar.
    Yada güncellersek tarihi gücü elinde bulunduranlar yazar.
    Pers İmparatoru Kiros olmasaydı belkide bu meselede olmazdı.
    İnsan türünün evrimde ki son halkası Homo Sapiens ( akıllı / bilgili insan ) çok yeni bir tür.
    İnsanoğlunun gelişim ve tekamül sürecinde ki 2,8 milyon yıllık öyküsünü düşünürsek.
    Neanderthaller , Homo Erectuslar , Homo Habilisler , Denisovalılar ve diğerleri yaklaşık olarak 6 son bulgulara görede 7 ayrı insan türünden tekamül ederek gelen bir Homo Sapiensten bahsediyoruz.
    Genetik biliminde ki araştırmalarda insanoğlunda ortalama olarak 4-6 insan türüne ait DNA bulunmuş durumda.
    Aborjinlerde Neanderthallerin uzak akrabası Denisovalılar dışında bugüne kadar hiç bilinmeyen bir insan türüne ait genetik malzeme saptandı.
    Homo Sapiens zaman içerisinde bu türleri ya ortadan kaldırdı yada kendine entegre etti.
    Sonuçta tek tanrılı modern dinler ortaya çıktı.
    Akhenetonun ilk tek tanrı modelini ortaya attığını düşünürsek.
    Sonuçta Ortadoğu menşeili tek tanrılı dinler bütün dünyada kendisine yer edindi.
    Savaşlar , seferler ve yine savaşlar.
    Yahudilerde bu anlamda günah keçisi ve paratoner rolü üstlenmiş durumda.
    Kitabı henüz inceleme fırsatı bulamadım ancak sonuçta bilgi berekettir ve güç demektir.
    Bu değerli çalışma için çok teşekkür ederim.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 2

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları