Konu: Atar Gull-Ya da, Örnek Bir Kölenin Kaderi (ÇB)

Çeviri & Balonlama
    Nereden
    Harikalar Diyarı

Seviye: 34 
    Tecrübe: 624,844
    Sonraki Seviye: 677,567

Beğenmiş
    765
    Beğenilmiş
    775
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

1830, Kara Kıta, Atar Gull adındaki güçlü bir köle, Kaptan Benoit'in gemisine dahil olur, elbette Antiller'de satılmak üzere. Ve yüksek bir fiyat karşılığında: O, bir kralın oğlu, üstün atletik özelliklere sahip büyük bir savaşçı... Atar Gull'un trajik hikayesi Jamakia'daki köle gemisinin zindanlarından, Antiller'deki köle çifliğine ve daha da ötesine uzanacak... Fabien Nury ve Brüno'nun yarattığı bu inanılmaz, tahmini güç ve sarsıcı hikaye, yüzlerce dramatik dönüşe sahne oluyor. 86 sayfalık bu albümü okuduktan çok sonra bile hepsi kafanızın içinde uğuldamaya devam edecek.

Ufak bir not: Bu çizgi roman,Eugené sue'nun Atar Gull adlı romanından uyarlanmıştır. Eugené Sue, "İntikam soğuk yenen bir yemektir!" sözünü ilk sarfeden kişiymiş. Enteresan...

Orijinal adı: Atar Gull-Or,The Fate Of A Model Slave
    Yayıncı: Dargaud,2011
    Yazan:Fabien Nury
    Çizen: Brüno (Bruno Thielleux)
    Renklendiren: Laurence Croix
    Çeviri: lenard
    Balonlama: Mandos

86+8 sayfa | 87 MB | RAR>CBR

LİNK

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]
    Konu lenard tarafından (06.07.18 Saat 19:53 ) değiştirilmiştir.

ZamanGezgini
    Guest
    Bana harika tv dizisi Kunta Kinte'yi hatırlattı birden neden bilmem! Sevgili dostlarım Lenard ve Mandos'a bu harika çalışma için çok teşekkür ederim. Bu çalışmayı Çizgili Kitap Facebook sayfamızda tanıtmalıyım hemen...

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,302,349
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,693
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    "KADINLARA EŞLİK ETMEK İÇİN AĞLIYORLAR."

Atar Gull

Okumadan yazmak istemedim ve anladım; Çift Kanat'sınız. Dostum lenard; çeviride aştın, bilirsin beni; pek ciddi konuşmayan matrak adamımdır ama harbiden aştın, en azından; benden çok daha iyi olduğun kesin, eser seçimin ise dillere destan; Tommiks, Teksas, Tex... bizlerle ölecek ki asıl çizgi romanlar, daha doğrusu gerçek sanat eserleri; bu çizgi romanlar artık, Mandos dostuma üç kuruşluk aklımla yön vermeye çalışırdım bir zamanlar, artık ona akıl sorar oldum, ikiniz de oldunuz artık dostlarım, ben ki Çift Kanat gördüm çArşı'da, bu gecenin sert kanatlarında, Kutsal Çizgi Roman sizinle olsun Çift Kanat kardeşlerim.

"Sivrihisar halkı tüm mal varlığını bir araya getirerek; Türk Ordusu`na yeni bir uçak alınması için 4 bin lira bağışladı.
    Bağış ile alınan çift kanatlı Fransız yapımı;
    Bregeue 14-B2 uçağı idi ve 'Sivrihisar Tayyaresi' adı verildi.

Halk ise ona hep 'Çift Kanat' dedi."

poli23
    Guest
    Teşekkürler ellerine sağlık.

Çizgili Kitap

Seviye: 48 
    Tecrübe: 7,576,873
    Sonraki Seviye: 8,476,240

Beğenmiş
    3,293
    Beğenilmiş
    3,584
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Teşekkürler lenard..Bu değişik konu ve kahramanlarla bizi tanştırıp ufkumuzu genişletiyorsunuz..
    lenard .

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 2

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları