Konu: Bilinmeyen En İyi Mizah ve Çizgi Roman Dergileri

Altın Üye
    Nereden
    izmir

Seviye: 47 
    Tecrübe: 7,072,170
    Sonraki Seviye: 7,172,237

Beğenmiş
    3,089
    Beğenilmiş
    20,669
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

Bilinmeyen En İyi Mizah ve Çizgiroman Dergileri
    Güven Ergin Erkal Üstadın çok güzel bir çalışmasını sizlerle de paylaşmak istedim. Gececi Dergisinde Ucuz Tarih isimli köşesinde paylaşmış. Ülkemizde yayınlanmış ve çok uzun sürmemiş ,adını pek kimselere duyuramamış Mizah ve Çizgiroman dergileri Güven Ergin Erkal Üstadın kalemiyle aşağıda gibidir.
    NOT:Tam halini isterseniz bugün paylaştığım Gececi Dergisinin üçüncü sayısında bulabilirsiniz.

Ayrıca belirtmek isterim,elinizde bu dergilerden var ise ve paylaşmak isteyip taratma imkanınız yoksa bana gönderin,özenle taratıp sizin adınızla paylaşayım ve size geri göndereyim. :)
    Konu aksamsefasi tarafından (27.01.20 Saat 23:00 ) değiştirilmiştir.
    Aksini belirtmediğim sürece yaptığım tüm paylaşımlardaki taramalar bana aittir.
    Amacım arşivlerimin daha fazla kişiye ulaşmasıdır.
    İnadına Devam...

Altın Üye
    Nereden
    izmir

Beğenmiş
    3,089
    Beğenilmiş
    20,669
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

İnadına Devam...

Altın Üye
    Nereden
    izmir

Beğenmiş
    3,089
    Beğenilmiş
    20,669
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

İnadına Devam...

Altın Üye
    Nereden
    izmir

Beğenmiş
    3,089
    Beğenilmiş
    20,669
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Para Tuzağı
    Uykusuz ve kısa süre önce kapanan Hortlak dergilerinden dokuz çizer, bir araya gelerek Para Tuzağı adıyla bir mizah dergisi kurdu. Para Tuzağı’nın kurucu kadrosunda Cihan Kılıç, Nisan Hakan, Erman Çağlar, Ender Yıldızhan, Göksu Gül, Kubilay Odabaş, Cansın Çağlar, Görkem Emir, Murat Karadan yer almış. Dergi iki ayda bir yayınlanacak diğe başlamışlar, dergi üzerine 3ay yazmışlar ve 4ayda bir çıkmıştır. Toplam 4 sayısı yayınlanmıştır.

Gececi

Galip Tekin‘i kaybedeli çok olmadı. Türk çizgi romanına fantastik, bilim kurgu, korku gibi birçok alanda harika eserler kazandırmış ustamız 6 Temmuz 2017‘de aramızdan ayrılmıştı.
    Galip Tekin, vefatından kısa bir süre önce Bülent Üstün ve arkadaşlarıyla yeni bir çizgi roman dergisi projesine girişmişti. Aramızdan zamansız ayrılışı nedeniyle kendisi bu işin matbu halini görememiş olsa da, dergi onun adını yaşatmayı amaçladı. Gececi adıyla ortaya çıkan aylık çizgi roman kültür dergisinin kadrosuyla göz doldurdu.
    Gececi Dergi sadece yazar ve çizerleriyle bile okura heyecan vermeyi başardı:
    Galip Tekin, Cengiz Üstün, Kenan Yarar, Kaan Sezyum, Hakan Karataş, Memo Tembelçizer, Tan Cemal Genç, Lamia Karaali, Birol Bayram, Seyit Ali Aral, Felat Delibalta, Suat Gönülay, Hakan Karadeniz, Bülent Üstün, Sadi Tekin, Semra Can, Andaç Gürsoy, Can Bonomo, Güven Erkin Erkal, Sadece Kaan, Ahmet Cambaz, Alpay Erdem, Barış Atar, Erdal Belenlioğlu, Deniz Gençer ve sizler! Evet sizler! Bülent üstün derginin çıkışını duyururken siz genç yazar çizerleri de unutmadı.
    Bu başığı açarken alıntı yaptığım "Ucuz Tarih" köşesi bu dergiden alıntıdır. Toplamda 8 sayı yayınlanmıştır.

İnadına Devam...

FACEBOOK'TA PAYLAŞ
profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları