Konu: Charles Dickens - Mr. Pickwick'in Serüvenleri (Baskan Yayınları)

Kozmos
    Guest

İlkin tefrika olarak yayımlanan Mister Pickwick'in Serüvenleri,
    Dickens'ın ilk romanıdır ve ona büyük ün kazandırmıştır. Pickwick Kulübü'nün kurucusu Samuel Pickwick'le üç arkadaşı, sözde bilimsel gözlemlerde bulunmak amacıyla Londra'dan yola çıkarak İngiltere'nin pek çok yerini dolaşır, pek çok kişiyle tanışırlar; başlarından türlü olaylar geçer; böylece, pikaresk olarak nitelendirilebilecek romanın sonuna gelindiğinde, köyleri, kentleri, hanları, mahkeme salonları ve insanlarıyla 19. yüzyıl başındaki İngiltere'nin mizah duygusuyla çizilmiş, toplumsal bir tablosu ortaya çıkmış olur.
    Özellikle onuncu bölümde, feleğin çemberinden geçmiş, hazırcevap Sam Weller karakterinin saf ve idealist Mister Pickwick'in özel uşağı olarak romana dahil edilmesiyle yapıt, geniş kitlelerin beğenisini kazanmış, okurlar Sam Weller şakalarını ağızlarından düşürmez olmuşlardır. Sam Weller ve Mister Pickwick ikilisini Don Quijote ve Sanço Panza'ya benzeten eleştirmenlerin sayısı az değildir.
    [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,514,584
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,411
    Beğenilmiş
    18,730
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    "Abuk" bir huyum var, üstelikte doğuştan; aynı anda birden fazla kitaba devam edebiliyorum, o an canım hangisini isterse ve daha da matrağı ben tüm Dickens eserlerini okuduğumu sanırdım da değilmiş, uçakta yerlere yattım ki herkes garip garip baktı, tabii ben hiç tınmadım yaw hele Pickwick'in kaldığı pansiyon sahibi kadının Aşk'a gelmesi kelimelerle anlatılamaz avdaki el arabası muhabbetini hiç saymıyorum bile sağol üstadım, bu arada; okumayanlara ne yapıp yapıp okumalarını kesinlikle tavsiye ederim, harbi İngiliz espirileriyle dolu
    .

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 1

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları