Konu: Harakiri Fil 02

Altın Üye
    Nereden
    izmir

Seviye: 47 
    Tecrübe: 7,072,101
    Sonraki Seviye: 7,172,237

Beğenmiş
    3,089
    Beğenilmiş
    20,669
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Aksini belirtmediğim sürece yaptığım tüm paylaşımlardaki taramalar bana aittir.
    Amacım arşivlerimin daha fazla kişiye ulaşmasıdır.
    İnadına Devam...

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,302,246
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,693
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Başlığı açtım, bu sayıyı ilk kez görüyorum, eline sağlık üstadım

Altın Üye
    Nereden
    izmir

Beğenmiş
    3,089
    Beğenilmiş
    20,669
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Alıntı fındıkfındık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zamannnn. ilkleri yaşatmaya devammmm :)
    iyi okumalar.
    İnadına Devam...

Altın Üye
    Nereden
    İstanbul

Seviye: 39 
    Tecrübe: 1,536,096
    Sonraki Seviye: 1,757,916

Beğenmiş
    4,465
    Beğenilmiş
    7,296
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Alıntı fındıkfındık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fındıkfındık üstadım, başlığı "Harakiri" olarak açmış ama hafızam beni yanıltmıyorsa, aksamsefasi üstadın paylaşmakta olduğu "Harakiri Fil" dergisinden başka "Harakiri" başlığını taşıyan ayrı bir dergi daha vardı. Yine yanlış hatırlamıyorsam, "Harakiri" dergisi, "Türk halkını tembellik ve maceraperestliğe itiyor" ve "İnsanları evlilik dışı ilişkiye özendiriyor" gibi sudan gerekçeler ileri sürülerek, Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu'nca para cezası verilmesi üzerine kapanmak zorunda kalmış ve derginin ömrü, sadece üç sayı olabilmişti. aksamsefasi üstadım da teyit edebilirse, başlığı "Harakiri Fil" şeklinde değiştirmek, muhtemel yanlış anlamaların önüne geçmeyi sağlamak üzere daha uygun olacaktır.

Kurul'un dayandığı gerekçelerle para cezası vermiş olması, ayrı bir tartışma konusudur ve ne yazık ki mizahın ta kendisidir. Ünlü tiyatro yazarı ve yönetmeni Bertolt Brecht'in şu sözü muhteşemdir: "Mizahın olmadığı bir yerde yaşamak çok zor ve sıkıcıdır. Her yerin mizaha dönüştüğü bir yerde yaşamak ise olanaksızdır."

Umarım, her yer mizaha dönüştürülmeden, mizahtan keyif aldığımız günlere geri döneriz.
    Konu gorgon tarafından (04.05.19 Saat 23:12 ) değiştirilmiştir.

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,302,246
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,693
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Doğru, değiştirdim, sadece bir sayısını görmeme rağmen Harakiri dergisini biliyorum ama bunu ilk kez gördüm, her geçen gün bir şeyler öğreniyorum
    gorgon .

Altın Üye
    Nereden
    izmir

Beğenmiş
    3,089
    Beğenilmiş
    20,669
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Alıntı gorgon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fındıkfındık üstadım, başlığı "Haraki" olarak açmış ama hafızam beni yanıltmıyorsa, aksamsefasi üstadın paylaşmakta olduğu "Harakiri Fil" dergisinden başka "Harakiri" başlığını taşıyan ayrı bir dergi daha vardı. Yine yanlış hatırlamıyorsam, "Harakiri" dergisi, "Türk halkını tembellik ve maceraperestliğe itiyor" ve "İnsanları evlilik dışı ilişkiye özendiriyor" gibi sudan gerekçeler ileri sürülerek, Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu'nca para cezası verilmesi üzerine kapanmak zorunda kalmış ve derginin ömrü, sadece üç sayı olabilmişti. aksamsefasi üstadım da teyit edebilirse, başlığı "Harakiri Fil" şeklinde değiştirmek, muhtemel yanlış anlamaların önüne geçmeyi sağlamak üzere daha uygun olacaktır.

Kurul'un dayandığı gerekçelerle para cezası vermiş olması, ayrı bir tartışma konusudur ve ne yazık ki mizahın ta kendisidir. Ünlü tiyatro yazarı ve yönetmeni Bertolt Brecht'in şu sözü muhteşemdir: "Mizahın olmadığı bir yerde yaşamak çok zor ve sıkıcıdır. Her yerin mizaha dönüştüğü bir yerde yaşamak ise olanaksızdır."

Umarım, her yer mizaha dönüştürülmeden, mizahtan keyif aldığımız günlere geri döneriz.
    Evet doğru söylüyorsun üstad. O dergi de bu dergi de LeMan yayınlarının dergileri. O 3 sayıyıda buldum,önümüzdeki aydan sonra elimde olur zannedersem. Onları da paylaşırım.
    gorgon .
    İnadına Devam...

Altın Üye
    Nereden
    İstanbul

Seviye: 39 
    Tecrübe: 1,536,096
    Sonraki Seviye: 1,757,916

Beğenmiş
    4,465
    Beğenilmiş
    7,296
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Alıntı aksamsefasi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet doğru söylüyorsun üstad. O dergi de bu dergi de LeMan yayınlarının dergileri. O 3 sayıyıda buldum,önümüzdeki aydan sonra elimde olur zannedersem. Onları da paylaşırım.
    Muhteşemsin üstadım. Merakla, "Harakiri"leri paylaşmanı bekleyeceğim. Paylaştığın dergileri okuyup; tembellik ve maceraperestliğe itilirsem yahut evlilik dışı ilişkiye özenirsem, şimdiden söyleyeyim, sorumlusu sensin Şaka bir yana şimdiden kolaylıklar diler, teşekkürlerimi sunarım.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 2

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları