Konu: Akbaba 1975 Sayı 50 (10.12.1975)

Admin
    Nereden
    İstanbul

Seviye: 46 
    Tecrübe: 5,455,563
    Sonraki Seviye: 6,058,010

Beğenmiş
    1,870
    Beğenilmiş
    17,420
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Aktif Üye

Seviye: 40 
    Tecrübe: 1,868,446
    Sonraki Seviye: 2,111,327

Beğenmiş
    1,181
    Beğenilmiş
    3,306
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Kapak çizeri o dönemlerin tanınmış karikatüristi Zeki Beyner'e ait.Zeki Beyner'in yaşamı için Vikipedia'ya baktım.Yaşadığı
    yoksulluk içimi burktu.Allah rahmet eylesin.

Çeviri & Balonlama

Seviye: 36 
    Tecrübe: 928,648
    Sonraki Seviye: 1,000,000

Beğenmiş
    184
    Beğenilmiş
    62
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Basın özgürlüğünün serbestçe yaşandığı yılların en köklü ve karizmatik mizah dergisi. Her hafta mutlaka alırdım. Aziz Nesin, Muzaffer İzgü gibi usta kalemlerin yazılarını zevkle okurdum. Ancak muhafaza edemedim. Öğretmenlik yıllarımda ordan oraya taşınırken kayboldu gitti. Neden sayıları saklayıp ciltlettirmedim diye hayıflanıp dururdum. Sonradan Unkapanı'na giderken Bozdoğan su kemerinin altında eski Cafer Ağa medresesinde faaliyet gösteren Karikatür müzesinde tüm sayıların bulunduğunu görmüş ve vakit buldukça gidip okumaya başlamıştım. Derken, bu müze AKP iktidarı tarafından kapatıldı ve bina bir dini vakıfın kullanımına bila bedel tahsis edildi. Şimdi içinde çember sakallı, cübbeli adamlar dolaşıyor. Neyse ki, şimdi Çizgili Kitap ve 4you007 sayesinde eski bir dostla yeniden buluşma imkanı buldum. Çok temiz taranmış. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 2

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları