Konu: Milliyet Çocuk 1982 - 28

Altın Üye

Seviye: 35 
    Tecrübe: 680,828
    Sonraki Seviye: 824,290

Beğenmiş
    622
    Beğenilmiş
    759
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Tarama: haysal
    Düzenleme: murats

Altın Üye

Seviye: 35 
    Tecrübe: 680,828
    Sonraki Seviye: 824,290

Beğenmiş
    622
    Beğenilmiş
    759
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    VEEEeeee.
    Bu paylaşım ile Milliyet Çocuk'ların 1982 yılı da,
    bir şekilde Internet'te tüm sayıları paylaşılmış yıllar arasına katılıyor.

Üstüne üstlük, daha önce tüm sayıları paylaşılmış olan 1981 ve 1983 yıllarının
    ortasına girerek, ilk defa, kesintisiz 3 yıllık bloğumuzu oluşturuyor.
    .
    .
    Biraz da bu paylaşımdan bahsedeyim.
    1982-28
    Fazlasıyla sararmış, ıslanmış, kapağı karalanmış, yapışkan birşey yüzünden tam ortasından yırtılmış,
    her sayfası üst ortadan büyükçe rutubet almış bir kopyadan tarandı. (İleride daha güzel bir kopya çıkar)

Ama sayfa numaralarına bakarsak eksik sayfası yok. Sayfaları yırtık değil ve okunaklı.
    Sayfaların tüm baskı renklerini de düzelttim.

En büyük çalışmayı ise kapak için yaptım. Daha önce hiç yapmadığım derecede büyük bir onarım yaptım hatta.
    CBR içinde, sadece renkleri düzelmiş ama henüz rötuşlanmamış halini, ve final halini ard arda görebileceksiniz.
    Çünkü haddinden çok bir düzeltme yaptım, (açıklayacağım), elimizdeki orjinal halinin de sizde olmasını istedim.

Şöyle ki,

Kapaktaki kocaman 'Korkut' yazısını, bütün sayfa etrafındaki büyük rutubet izini ve tüm kirlenmişlikleri,
    ana resim üzerindeki diğer yapışkan artık izlerini ve kirleri, ve futbolcunun şortundaki kırmızı kalemle yapılmış
    karalama noktalamaları temizlemek dışında,
    asıl, ortadaki futbolcunun sırtında, bir etiket yapıştırılıp sökülmesi yüzüden oluşan büyük bir yırtık eksik
    alan bulunmaktaydı.
    Bunu tamamen rötuşlayarak baştan oluşturdum.
    Oluştururken de forma numarası olarak 9 seçtim. Belki de gerçekte 8'di. Bilemem. :)

Aşağıdaki GIF'te, önce renklerin ilk soluk ve sarı halinden, nasıl doğru olduğunu hissettiğim renklere dönüştüğünü,
    sonra da, tüm temizlemenin neleri ortadan kaldırdığını, ve futbolcunun formasının nasıl tamamlandığını göreceksiniz.

Eğlenceli, ve geliştirici bir çalışmaydı benim için.

1982 yılının tamamlanmasında sevgili dostum Haysal'ın temini ve taramaları çok büyük yer teşkil ediyor.
    Ona çok teşekkür ediyorum. Var olsun. Ve siz destekleyen, Milliyet Çocuk severlere de teşekkürler.

İyi okumalar,

Dostça kalın

.

Admin
    Nereden
    Bursa

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,373,898
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    10,238
    Beğenilmiş
    77,149
    Adı Geçen
    1 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Bir düzenleme yapılacaksa ancak bu şekilde olurdu. Harika bir çalışma ile bizleri buluşturmuşsun dostum.
    Bunca iş yoğunluğunun arasında birde bu işleri yapıyorsun ya süpersin, tüm emekleriniz için sonsuz teşekkürlerimle.
    Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür...
    Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür...
    Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür...
    Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür...
    Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür...
    Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür...
    Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür......

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 1

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları