Konu: Nathan Never 0 - Sıfır Numara

Aktif Üye

Seviye: 31 
    Tecrübe: 314,218
    Sonraki Seviye: 369,628

Beğenmiş
    420
    Beğenilmiş
    822
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

Selam,

Nathan Never'ın ilk macerası olan Sıfır Numara, seri yayına girmeden önce sınırlı adette basılarak bir etkinlikte dağıtılmıştır. Daha sonra ise 7. sayının yanında ek olarak verilmiştir. Türkiye'de bu minik ek yayınlanmamıştır.

Nathan kronolojisinde önemli olduğunu düşünüyorum.

Keyifli okumalar.

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,304,100
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,694
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bu macerayı okumamıştım, Natan Never'a yeterli ilgi gösterilmedi nedense, ben çok severim, sağol üstadım

Üye

Seviye: 39 
    Tecrübe: 1,524,096
    Sonraki Seviye: 1,757,916

Beğenmiş
    3,798
    Beğenilmiş
    498
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Ben de okumamıştım. Sayenizde okuma fırsatım oluyor. Teşekkürler.

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,101,476
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Evet, Nathan gibi yayınlar, geçmişe saplanıp kalan kimi beğenilerimizi derdest etmeye birebir yayınlardan,..
    Bonelli geçmişin o klasik kahramanlarının hegamonyasını Martin Mystere gibi çağdaş ve teknoloji ile barışık
    bir çizgi karakterle aşmayı başarmıştı. Eh, hani hep uzay çağı diye herkesin ağzında pelesenk olmuş zaman-
    larda yaşıyoruz ya, bu anlamda Bonelli'nin Nathan Never gibi bir karakter yaratmaması da neredeyse imkan-
    sızdı... Tabi bana göre gayet iyi oldu, belirtmem gerekirse... Çizgi karakterlerin henüz çiçeği burnunda ilk hi-
    kayelerine ilişkin çalışmalarsa gerek kronoloji, gerekse de koleksiyonerlik ve çizgi roman sevgisi anlamında
    olmazsa olmazlardan bana göre, ki ilk hikaye neticesinde, her şeyi okusan da, bu tanıtım sayısını okumasan
    olmaz, olmaz, olmaz... Teşekkürlerimle sevgili Burakem, eskiden beri çizgilere dair kıymetli bir yolda iler-
    lemeye devam ediyorsunuz, teşekkürlerimi iletiyorum tüm emekleriniz için, elinize sağlık...

Hari Seldon
    Guest
    Bu sayıdan haberim yoktu, çok teşekkürler Sayın @burakem

Türkiye'deki çizgi roman severlerin herhalde en büyük handikaplarından biri de yayınevlerinin kendilerince, orjinaline sadık kalmayarak çizgi romanları basmalarıdır. Aynı problem kitap basımlarında özellikle de seri kitaplarda mevcut. Neyse iyi ki siz varsınız, bizler de bu güzel çizgi romanları okuma şansı bulabiliyor, haberdar olabiliyoruz.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 3

Konu Etiketleri:

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları