Konu: İntikamcı Conan Sayı 022 (Conan The Avenger 022)

Üye

Seviye: 17 
    Tecrübe: 12,043
    Sonraki Seviye: 13,278

Beğenmiş
    38
    Beğenilmiş
    10
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

Sevgili barbarımızın maceraları devam ediyor.

* Görüntüyü açabilmek için konuya Like verilmeli *
    Konu kutuge tarafından (23.03.19 Saat 23:07 ) değiştirilmiştir. Sebep: Korsan kitap satışı içeren blog linki kaldırıldı yerine mediafire linki konuldu

Çizgili Kitap
    Nereden
    İstanbul Türkiye

Seviye: 42 
    Tecrübe: 2,739,739
    Sonraki Seviye: 3,025,107

Beğenmiş
    9,723
    Beğenilmiş
    4,339
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Burada blog linki veremezsiniz. Çeviri yapmış olsanız dahi bu size
    kitap satma hakkı vermez. Paylaşım yapacaksanız
    kendinize yakışanı yapın kitapların orjinal dijital çözünürlükteki
    balonlamalarını paylaşın. Yalandan merdane çevirmeye gerek yok.

Kime ait olursa olsun çeviri yaptım telif alana çeviri veririm gibi
    çocukça laflarla "korsan kitap" basıp satamazsanız.
    Burada reklamını yapamazsınız.

Çok çizgiroman seviyorsanız çizgiroman herkesin diye
    slogan atıyorsanız bu kitaptan başlayın
    2560x3915 piksel paylaşım var internette onu yayınlayın...
    Paylaştığınız çözünürlük 795x1222 tarihte kaldı 15 sene evveldi.
    Bu kitabı taramış olsaydınız çözünürlüğe tek kelime yazmazdım.

Bu işten para kazanmak istiyorsanız gidin yayınevi açın
    çeviri yapıp para kazanmak istiyorsanız türlü metodlar var.

Çizgiromanı çevirdim baskı yapıp satarım hiç kimseye
    yakışmayan aleni korsan kitapçılık mantığıdır.

Burada paylaşım yapan ve paylaşılan kitapları okuyan
    çizgiroman, dergi, kitap okurlarına
    "göstermelik" örnekle uyanıklık yapamazsınız.

Mevlana'nın dediği gibi:
    "Ya olduğunuz gibi görünün ya da göründüğünüz gibi olun"

Çizgili Kitap
    Nereden
    İstanbul Türkiye

Beğenmiş
    9,723
    Beğenilmiş
    4,339
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Çeviride verilen orjinal sayfa
    [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Çeviride kullanılan orjinal ingilizce dijital sayfa örnekleri
    [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Admin
    Nereden
    Bursa

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,372,674
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    10,238
    Beğenilmiş
    77,149
    Adı Geçen
    1 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Kutuge dostumuz gerekeni yazmış bunun üzerine yazılacak bir şey kalmamış. Çeviri yapıp buradan satış işi için reklam paylaşımlarına asla yer verilmeyecektir.
    Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür...
    Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür...
    Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür...
    Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür...
    Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür...
    Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür...
    Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür......

Üye

Beğenmiş
    38
    Beğenilmiş
    10
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Sevgili arakdaşlar,

Burada kimsenin uyanıklık yaptığı yok. Kendi blogumun linkini verdiğim doğrudur. Sevgili fındıkfındık " Forum kuralları gereği; blog vb... reklamı ve olabilecek her türlü reklam kesinlikle yasak üstadım, arkadaşlar linki değiştirdi, bu konu forum kurulduğundan beri Çizgili Kitap'ta aşırı önemli ve değişmez kuralımız:" böyle bir mesaj atarak bunu bildirmiş. Hepimiz bu mecraları belli kurallara uyacağımıza söz vererek kullanıyoruz, en azından öyle olmalı. Buraya açtığımı konudaki Conan ile ilgili satışım yoktur ve hiç satış linki de açılmamıştır. Bu yüzden bu ithamı reddediyorum.

Uyanıklık kısmına bir kez daha açıklama yapmak gerek: Gerçekten nerede uyanıklık yaptığımdan emin değilim. Emin olmadığım için bununla ilgili bir şey diyemem. Uyanık olsam satışını yaptığım eski çizgiromanların indirme linklerini kaldırırdım ki şimdiye kadar bunu yapmadığıma göre demek ki yeterince uyanık değilim. Burda düşük çözünürlüklü versiyon vermemi satışını yaptığıma yorulmuş. Evet burada düşük çözünürlüklü versiyon var. Zira Tetikçi, Geronimo gibi yaptığım çeviriler kitap evlerinde el altından bir güzel satılıyor, satacaklarsa hiç olmaz ise biraz uğraşsınlar ve yeniden balonlasınlar, satışını yaptıkları kitaba biraz emek versinler diye bu şekilde paylaştım. Bundan sonra kendi blogumda da böyle yapacağım. Bunun hikmeti de budur. Yayınladığı şekilde satanlar da istedikleri gibi tasarrufta bulunabilirler. Hatta kitapların hakkını alan bir yayınevi olursa balonlamada kullandığın psd dosyalaları da emirlerine amadedir. Kitabın içinde bir teşekkür etmeleri yeterlidir.

Burada paylaştığım çizgiromanı emek vererek paylaşmış kişilere saygısızlık ederek satışa sunmam mümkün değildi ve ben de Conan Avenger'ı herkesle paylaşıma açtım. Başladığım bir paylaşım hiç bir zaman yarım kalmaz, bu nedenle her hafta düzenli olarak paylaşılmaya devam edecek. Buraya aleni küfür eder gibi yazmak altına da konuyu bilip bilmeden döşemeye devam etmek yerine burada harici link kullanmıyoruz bu nedenle linkiniz açık link haline getirdik demeniz edebe daha uygun olurdu. Zaten üstte böyle bir değişiklik yapıldığını bildiren bir mesaj bana atılmış. Bunu da gayet medenice zaten kabul etmek zorundayım zira kural bu. Ortalık yerde bu şekildeyazılması ve haksızca satış yapılıyor şeklinde itham etmeniz yanlış. Çünkü Conan İntikamcı satışa sunulmamış, paylaşıma açılmıştır. Diğer çevirilerimle ilgili tasarrufta bana aittir ve burada ne reklam yapılmış ne de link verilmiştir.

Ben çizgiroman çevirmeye iki nedenle başladım. Birincisi emek veren bir çok kişi sayesinde kitap okuma imkanı buluyordum ve buna kendim de katkıda bulunmak istedim. Ama daha büyük bir motivasyon kaynağım daha vardı. Ben iki yıl önce çeviri yaptığım dili bilmiyordum. Yaptığım çeviriler sayesinde kendimi geliştirdim. Zaten artık bu iş oldu dediğimde zevk için ve paylaşım yapanlara saygı duruşu olsun diye çeviri yapmaya devam ederim ama bu kadar yoğun çeviri yapacağımı da sanmıyorum. Sonuç itibariyla çeviri yaparak kendimi geliştirdim ve bu işin ticaretinden ziyade hala bu tarafı benim daha çok ilgimi çekiyor.

Burada bu paylaşımı da ziyaretçi çekmek, satış yapmak için açmadım. İsmini vermeyeceğim değerli bir arkadaşımız neden burada da paylaşım yapmıyorsun dedi ve ben de zaten ne kadarlık bir topluluğuz ki dedim ve burada iki paylaşım yaptım. Burada istenmediğimi düşünmemekle beraber hepinize, eleştiri yapanlar da dahil olmak üzere, teşekkür ederek burada yaptığım son paylaşımın Conan Avenger olacağını ve bunun kurallara uygun olarak açık link şeklinde olacağını bildiririm. Seri tamamlandığında başkaca paylaşımda bulunmayacağım. O da istenmiyorsa elbette buna da saygı duyuyorum.

Son kez yanlış anlamaya mahal vermemek için, burada ne de bir başka forumda hiç bir şekilde satışa yönelik bir link verilmemiştir. Kurallar uyulmak içindir, çiğnemek için değil. Bir topluluğa giriliyorsa onların kurallarını kabul edersiniz ve şimdiye kadar buna mugayir bir düşüncem ve hareketim olmamıştır.

Sağlıcakla kalın.

Admin
    Nereden
    Bursa

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,372,674
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    10,238
    Beğenilmiş
    77,149
    Adı Geçen
    1 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Sayın Ekencezi formun değişmez kuralları vardır ve siz bu kurallara riayet etmediğiniz için size uyarı mesajı atılmıştır. Bizim size küfür mahayetinde hiç yazımız olmamıştır, konuyu çarpıtmayın. Forumda 4 yıllık bir geçmişe sahipsiniz ve şu ana kadar paylaşım ve mesaj cevapları ile birlikte 3 adet yazı ile katkı yapmışınız ve en azından bu yıllar itibariyle kuralları iyi bilmeniz gerek, forum kuralları dahilinde isterseniz paylaşım yaparsınız ya da yapmazsınız bu sizin kararınıza bağlı. Bizlerin aşırı bir kitap beklentisi yoktur. Forumda devam etmek istiyorsanız devam edebilirsiniz konuyu ve mevzuatı burada noktalıyoruz.
    Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür...
    Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür...
    Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür...
    Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür...
    Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür...
    Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür...
    Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür......

Üye

Beğenmiş
    38
    Beğenilmiş
    10
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Alıntı palio68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Ekencezi formun değişmez kuralları vardır ve siz bu kurallara riayet etmediğiniz için size uyarı mesajı atılmıştır. Bizim size küfür mahayetinde hiç yazımız olmamıştır, konuyu çarpıtmayın. Forumda 4 yıllık bir geçmişe sahipsiniz ve şu ana kadar paylaşım ve mesaj cevapları ile birlikte 3 adet yazı ile katkı yapmışınız ve en azından bu yıllar itibariyle kuralları iyi bilmeniz gerek, forum kuralları dahilinde isterseniz paylaşım yaparsınız ya da yapmazsınız bu sizin kararınıza bağlı. Bizlerin aşırı bir kitap beklentisi yoktur. Forumda devam etmek istiyorsanız devam edebilirsiniz konuyu ve mevzuatı burada noktalıyoruz.
    Ben de sizinle aynı fikirdeyim. zaten konuyu çarpıtma yok açıklama var. Ben açıklamamı yaptım siz de yaptınız ve benim yapacağım başkaca da açıklama da zaten yok. İki konu gündeme gelmiş ve ikisine de ben cevabımı verdim.

Çizgili Kitap
    Nereden
    İstanbul Türkiye

Beğenmiş
    9,723
    Beğenilmiş
    4,339
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Kendi çevirilerinizi başkalarının sattığını yazmışsınız
    blogunuzda kendiniz de satış yapıyorsunuz tek kelime bununla ilgili
    açıklamanız yok. Bu samimiyetsizliktir.
    Yaşını başını almış birisiniz.
    "Diğer çevirilerimle ilgili tasarrufta bana aittir ve burada ne reklam yapılmış ne de link verilmiştir."
    Bu cümleyle kendinizi akladınız öyle mi?
    Bütün açıklamanızı okudum gayet makul ve mantıklı ve kendinize göre doğrudur.
    Burada hiç kimsenin maksadı ne sizi üzmek ne de kırmaktır.
    Yapılmış bir hatayı da "tasarruf bana aittir" diye örtmeye kalkmayın.
    Gelin kaldırın korsan satışlarınızı, çeviririlerinizi de paylaşmayın çünkü gerçekten
    tasarrufu size aittir.

Madem niyetler iyi siz beni utandırın tüm yazdıklarımı geri alayım.
    Korsan kitaba son noktayı koyun, siz örnek olun başkalarına.
    Size ait çevirilerin baskısını görünce biz gereğinden fazlasını yazar ve söyleriz.

Siz, size yakışanı yapın korsana son verin.
    Söylediklerimden ben utanayım, özür dileyeyim.
    Bizlerde bir dost bir abi kazanmış olalım.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 2

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları