Konu: Miki Pulhan Yayınları Sayı 065 - Miki Ve Hayali Sis

Admin
    Nereden
    İstanbul

Seviye: 51 
    Tecrübe: 13,741,651
    Sonraki Seviye: 13,849,320

Beğenmiş
    11,688
    Beğenilmiş
    48,338
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

* Görüntüyü açabilmek için konuya Like verilmeli *
    Konu Ercu unlu tarafından (27.12.20 Saat 20:25 ) değiştirilmiştir.

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,304,942
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,694
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Çok kıymetli paylaşım, kapaktaki "Süt İçiniz" yazısını görünce aklıma Marshall Planı'na ait süt tozu yardımları geldi, üstelik bu onursuzluğa Demokrat parti değil; Atatürk'ün ölümünden tam 10 yıl sonra Cumhuriyet Halk Partisi imza atmıştı ki asla kabul etmezdi Mustafa Kemal yaşasaydı, üstelik bunun için direkt Birleşik Amerika'ya başvuran hükûmetin ta kendisidir, öyle böyle değil; cumhuriyet tarihimizin en büyük rezilliğidir, ellerine sağlık dostum, sanırım eser 1963'te basılmış ki yetmişlerde bile hâlâ ilkokullarda beslenme saatlerinde o süt tozlarının ayranları dağıtılırdı; sadece pazartesi günleri süt olarak, diğer günler ise ayran olarak, üstelik bu İstanbul'un göbeğindeki bizim okulda bile yaşanırdı.

Aktif Üye

Seviye: 38 
    Tecrübe: 1,434,638
    Sonraki Seviye: 1,460,206

Beğenmiş
    979
    Beğenilmiş
    2,161
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Alıntı fındıkfındık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok kıymetli paylaşım, kapaktaki "Süt İçiniz" yazısını görünce aklıma Marshall Planı'na ait süt tozu yardımları geldi, üstelik bu onursuzluğa Demokrat parti değil; Atatürk'ün ölümünden tam 10 yıl sonra Cumhuriyet Halk Partisi imza atmıştı ki asla kabul etmezdi Mustafa Kemal yaşasaydı, üstelik bunun için direkt Birleşik Amerika'ya başvuran hükûmetin ta kendisidir, öyle böyle değil; cumhuriyet tarihimizin en büyük rezilliğidir, ellerine sağlık dostum, sanırım eser 1963'te basılmış ki yetmişlerde bile hâlâ ilkokullarda beslenme saatlerinde o süt tozlarının ayranları dağıtılırdı; sadece pazartesi günleri süt olarak, diğer günler ise ayran olarak, üstelik bu İstanbul'un göbeğindeki bizim okulda bile yaşanırdı.
    Saptama çok doğru ilkokula 66-67 yıllarında başladım, kuşluk saati adı altında yemek vaktimiz olurdu evden getirilen çeşitli yiyecekler yenirken bir yandan da tüp üstünde süt tozu kaynatılırdı iğrenç bir kokusu vardı. Çocuklar bardaklarıyla sıraya girerlerdi önünde. Nereden geldiğini bilmememe rağmen ilginç bir şekilde içmek istemedim, öğretmenlerin ısrarına karşın inat ettim bir damla içmedim. İlerki yıllarda gerçekleri öğrenince kendimle gurur duydum. Ama başımıza gelenlerin nedenlerini o günlerde aramak gerek. Her şey o süt tozuyla başladı.

Aktif Üye
    Nereden
    Cok uzaklarda

Seviye: 36 
    Tecrübe: 947,019
    Sonraki Seviye: 1,000,000

Beğenmiş
    2,171
    Beğenilmiş
    256
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bu altin degerindeki paylasimlara ancak sapka cikarilir. Tesekkurlerimle.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 3

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları