Konu: CINEMASCOPE - Sayı: 06 - Haziran 1997

kotex9
    Guest

Dergiyi çok ucuza almıştım. Meğerse içerisinde bazı sayfalar bibirine yapışmış. En az hasarla düzenlemeye çalıştım. Kimi yerleri kurşun kalmele yeniden yazdım.

Jude, Tom Hardy'nin (Mad Max ve The Dark Knigth Rises'daki değil tabi) bir romanından esinlenmiş. Roman, o dönem o kadar çok tepki almış ki Thomas Hardy tekrar roman yazamamış. Her ne kadar kitabın sonu farklı da olsa ben filmin çok güzel bir yerde bittiğine inanıyorum.

Titanic'den önceki Kate Winslet, ama filmi götüren kişi Jude rolündeki Christopher Eccleston. Muhteşem bir oyun sergilemiş.

Fragman bir sanattır. 1996 yapımı olmasına rağmen müzikleri ve görüntüleri ile gördüğüm en güzel fragmanlardan birine sahip.

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Müzikler olağanüstü. İstem dışı bir şekilde aklınızdan çıkmıyor.

Meşhuur sinema sitesi imdb linki

Toplumun klişeleşmiş bakış açılarını yıkmak zordur. Sürekli gelişme ve öğrenme arzusu ile yanıp tutuşan duvarcı Jude Fawley, zor olan herşeyle mücadele etmeye hazırdır. 19. yüzyılın, insanları belli statülere hapseden hiyerarşik anlayışını yıkmakla mücadele eden Fawley, öğrenme arzusunun da etkisi ile üniversitenin bulunduğu kasabaya taşınır.Bu kasabada tanıştığı Sue, olmak istediği insanın cisme gelmiş hali gibidir. Akraba olmalarına rağmen aralarında engellenemez bir çekim başlar. Ama toplumun, aykırı olana saplamaya hazır dişleri, hemen bu iki aşığa yönelecektir. Kendilerini yargılayan toplumla olan mücadeleleri, aşk ve özgürlük adına verilen en onurlu mücadelelerden biridir.

Ve diğer filmler. Gridlock'd, Tupac Shakur'un ölümünden sonra vizyona girdi. Shakespeare sevdalısı Kenneth Branagh'ın 4 saatlik Hamlet'i, yine çok sevdiğim Sandra Bullock'lu In love and war, Titanic'den önceki Leanordu Di Caprio'lu Marvin's Room (ki buradaki rolü çok daha iyi)

EKDG
    Nereden
    Paraguay

Seviye: 50 
    Tecrübe: 10,350,899
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    6,155
    Beğenilmiş
    12,073
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Sinemayı ne kadar sevdiğimiz belli oluyor. Eksik olan yerleri kurşun kalemle onarmak. Benim için en değerli paylaşım bu. Teşekkürler vival dostum, ellerine sağlık.

Üye

Seviye: 12 
    Tecrübe: 2,489
    Sonraki Seviye: 2,912

Beğenmiş
    29
    Beğenilmiş: 3
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Siz ve Cengiz beyi takip ediyorum sayın vival. İnşallah tamamlayacaksınız ortak sinema sevgimizi. Sağlıkla kalınız.

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,303,347
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,693
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Posterlik afişten kapak, eline sağlık üstadım
    .

Üye

Seviye: 18 
    Tecrübe: 17,225
    Sonraki Seviye: 17,484

Beğenmiş
    51
    Beğenilmiş
    9
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Emeklerinize sağlık.
    .

Üye

Seviye: 18 
    Tecrübe: 15,018
    Sonraki Seviye: 17,484

Beğenmiş
    53
    Beğenilmiş
    4
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Sayenizde bu güzel sinema dergilerini okuyabiliyoruz çok teşekkür ederim.
    .

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 5

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları