Konu: Kit Taylor Ceylan Yayınları 11. Seri No - 03 (100 TL / 32'lik Son Seri)

Admin
    Nereden
    İstanbul

Seviye: 52 
    Tecrübe: 13,858,501
    Sonraki Seviye: 16,259,327

Beğenmiş
    11,721
    Beğenilmiş
    48,464
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

* Görüntüyü açabilmek için konuya Like verilmeli *
    Konu Ercu unlu tarafından (25.05.19 Saat 22:33 ) değiştirilmiştir.

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,174,805
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,364
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Geçenlerde, bu eski püskü kitaplarla ne işin var diye bir soruya maruz kaldım, aslında geçmişte sahip olduğumuz
    hemen her şey için bu durum geçerli. Bunlar eskide kaldı artık zihniyeti, her zaman karşı çıktım bu düşünceye, ki-
    mileri için kıymetli olan şeyleri yok saymak ne kadar kolay değil mi..? Özellikle çizgi roman bu düşünceye çok ma-
    ruz kaldı epeydir.. Elbette her şey değişiyor, teknolojiden, çağın gereklerinden kaçmak olmaz ama bizleri de biraz
    çizgilerimizle baş başa bıraksalar, gayet yerinde olur...

Teşekkür ediyorum üstadım, eline sağlık...

Aktif Üye

Seviye: 43 
    Tecrübe: 3,609,259
    Sonraki Seviye: 3,609,430

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Çizgi Romanın yıllarca aşağılandığı dönemlerden geliyoruz.
    Yıllarca gizli saklı okunan, hiç bir zaman hak ettiği değeri verilmeyen zamanlardan geliyoruz.
    Karşı konulamayınca farklı gerekçelerle de olsa yerlileştirilmeye çalışılan bir süreçten geliyoruz.
    Sahaflarda şimdilerde düzeltilse de attığımız maillerle çocuk kitapları arasında kategorize edilen bir devreden geliyoruz.
    Artık belirli bir yaşta iyi eğitim almış ( görece hayli kitap okuyan kendince ) bir zamanda zaman zaman sahaflarda kitap satış noktalarında tebessümle karşılanıyor ama saygıyla uğurlanıyoruz.
    Hatta 65 yaşında bir sahaf arkadaşa yeniden bunca yıl sonra Teksas - Tommiks okutabilmenin haklı gururunu taşıyorum.
    Genelde kitap okumanın özelde çizgi roman okumanın kime ne zararı var bilemiyorum açıkçası anlayamıyorumda.Okullarda yıllarca yasaklı yayın muamelesi gördüğü dönemleri anımsıyorum.
    Şİmdilerde bazı özel okullarda hocaların özellikle çizgi roman tavsiye ettiğini duyunca çok memnun oluyorum.
    Hatta geçenlerde meraklısı gençlere elimde fazladan bulunan çizgi romanlardan ( 130 e yakın Teksas - Tommiks - Kaptan Swing -Kinowa Ken Parker- Örümcek Adam - Volverine yalnız Warcraft Sumwell üçlemesini fazla zannetmişim arada oda hediye olarak gitmiş sadece 2.cildi fazlaymış ama önemli değil gençler okusunlar sorun yok. ) hediye ettim.
    Belki onları bir şekilde bu kültürün içerisine alabiliriz.
    Katkılarınız için çok teşekkür ederim.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 2

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları