Konu: 2018 yılı sonunda Zagor yayınlarında ne durumdayız?

Aktif Üye

Seviye: 40 
    Tecrübe: 1,867,963
    Sonraki Seviye: 2,111,327

Beğenmiş
    1,181
    Beğenilmiş
    3,306
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

2018 Yılı Sonunda Zagor Yayınlarında Ne Durumdayız?
    Ülkemizde Zagor’u 2 yayınevi yayınlıyor.Lal Kitap “Zagor Aylık Seri” ve “Klasik Seri”yi yayınlıyor.Aylık Seri İtalya’da yayınlanan Aylık Seri.Aralık 2018’de 641..sayı yayınlandı.Bizde ise Lal Kitap 201 sayıyı yani orijinal 589.sayıyı yayınladı.Tam 52 sayı geriden geliyoruz.Lal Kitap keşke bu seriyi ayda 2 kitaba çıkarsa.Bu açık hiç kapanmayacak gibi duruyor.Klasik Seri ise Lal Aylık Seri’nin ilk sayılarından oluşan bir tekrar yayın.Aralık ayında çıkan 106.cilt orijinal 412-416 sayıları içeriyor.İtalya’da artık yayınlanmayan Almanak (14 sayı)ve Dev Albüm (3 sayı)ülkemizde yayınlandılar.Keza Çiko serisi de yayınlandı.
    Çizgi Düşler Yayınevi Maksi,Renkli ve Özel Seri Zagor yayınlıyor.Maksi Zagor İtalya’da 34 sayı yayınlandı.Bizde ise en son 30.sayı yayınlandı.4 sayı gerideyiz.Renkli Zagor 8 sayı çıktı.Bu seriden Çizgi Düşler 2018 yılında 2 ve 3 sayıları yayınladı.Zaten Maksi 30 dan başka Zagor yayınlamayarak 2018’i kapattı. Renkli Seri’de 5 sayı gerideyiz.Zagor Special’e gelince İtalya’da en son 30.11.2018’de 30.sayı yayınlandı.Bu seri İtalya’da yılda 1 adet yayınlanıyor.Çizgi Düşler bu seriyi ikili olarak basıyor.En son çıkan 6.sayıda 27-28 yayınlandı.2019’da 7.sayı yayınlanırsa İtalya ile kafaya geleceğiz.
    Özetle Zagor yayınlarında Çizgi Düşler’in performansı çok kötü değil.Renki ve Maksi’de biraz hareketlenme bekliyorum.2019’da Libri Serisi’nden “Le Origni”adlı Zagor’un çocukluğunu anlatan renkli bir kitap çıkıyor.6 sayılık bir renkli Çiko serisi var.Yine yıllar önce Lal Kitap’ın yayınladığı 27 sayılık “Special Çiko”serisinin renkli versiyonu var.Bunlar 2019’da ülkemizde yayınlanır mı?Çiko’lardan pek ümitli değilim açıkçası.
    2019 neler getirecek göreceğiz.Aylık Teks,Aylık Zagor serilerinde hızlanma bekliyorum.Teks’in eski düşmanları Proteus’u,Maestro’yu,Mefisto’yu yeni maceraralarıyla okumayı arzu ediyorum.Zagor’da Dexter Green’i kovalamaktan yorulduk.Blondie,Vampir Rakosi,Kont Smirnnoff,Samuray,Mortimer ile yeniden buluşmak istiyorum.

Çizgili Kitap

Seviye: 48 
    Tecrübe: 7,576,997
    Sonraki Seviye: 8,476,240

Beğenmiş
    3,293
    Beğenilmiş
    3,584
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Sevgili caretta,sanki benim ağzımla konuşmuşsun..
    Sözlerinin altına imzamı atıyorum..
    Ağzına sağlık..

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 1

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları