Konu: Tex Renkli Maceralar Serisi - Sayı: 622

Aktif Üye

Seviye: 26 
    Tecrübe: 102,433
    Sonraki Seviye: 125,609

Beğenmiş
    508
    Beğenilmiş
    108
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bu muhteşem paylaşım için teşekkürler tüm arkadaşlara.

Aktif Üye

Seviye: 40 
    Tecrübe: 1,868,027
    Sonraki Seviye: 2,111,327

Beğenmiş
    1,181
    Beğenilmiş
    3,306
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    621-622 sayılar Ruju-Font üretimi ilginç bir macera.Melez bir apaçinin bir pistolero olarak ortaya çıkması ve
    nihayetinde Teks Willer'e de meydan okuması anlatılıyor.Font'un çizimleri malum.Sert,buz gibi soğuk,hınçla
    kısılmış gözleri ile kendine özgü bir Teks çizim stili var.Detayları çok güzel işliyor.Kasabalardaki tabelalar
    lokanta,otel,ahır,emlakçı,postane,saloon,noter,dep o,mağaza v.s.tabelalarda ayrıntılı olarak resmediliyor.
    Harap binalar(kilise,manastır,çiftlik,askeri tesis,istasyon)detaylı bir şekilde tasvir ediliyor.Bu macerada
    asi apaçiler Teks'in epeyce gadrine uğruyorlar.Dayak sahnesi bir tek salcıda var.Teks ve Karson bol bol
    silahlarını konuşturuyorlar.Yalnız Makua(melez)Mescalero mu Chiricahua mı anlamadım.Bir ayrıntı da
    apaçilerin Teks'den müthiş korkmaları.Artık kızılderililer arasındaki müthiş prestiji mi,suratındaki acımasız
    ve kararlı ifadesi mi bunu temin ediyor bilemiyorum.
    Makua'nın Meksikalı merhum babasından kalma çok güzel işlemeli colt tabancasını, Ruju bir başka
    macerada hatırlatıyor.Romanzi a Fumetti 9.sayıda "Altın Tabancalı Adam" Juan Gonzalez Makua'nın
    tabancasına çok benzeyen bir silah taşıyor.

Aktif Üye

Seviye: 35 
    Tecrübe: 759,093
    Sonraki Seviye: 824,290

Beğenmiş
    574
    Beğenilmiş
    53
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Onlarca yıl öncesiydi.Basılı çizgi romanlar ard arda yayından kalkıyordu.Ben de ise garip duygular oluşuyordu.Eski sadık dostlarımı kaybetmenin hüznünü yaşıyordum.Derken internette Çizgili Kitap çıktı ve bizi bu dostlarla yeniden buluşturdu.Ne kadar sevindiğimi ifade edemem.Sanırım diğer çizgi roman severler de benzeri duygular yaşamışlardır.Bu açıdan müthiş bir boşluğu dolduran Çizgili Kitap'a ne kadar teşekkür etsek azdır.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 9

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları