Konu: David Hotham - Türkler I

Üye

Seviye: 37 
    Tecrübe: 1,126,792
    Sonraki Seviye: 1,209,937

Beğenmiş
    151
    Beğenilmiş
    1,559
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

David Hotham - Türkler I

Kitaptan:

YAZARIN NOTU

Bu kitabı yazmaya 1965'te başladım, fakat 1966'da "The Times"ın muhabiri olarak Bonn'a atandım. Kitabın daha yarısı tamamlanmıştı. Üç yıl süreyle iyice Alman politikasına daldığımdan, düşüncelerimi Türkler üzerinde toplama olanağı bulamadım. Kitap bir kenarda kaldı.

Ancak, 1969'da Bonn'dan ayrıldıktan sonra bitirebildim. Her ne kadar, Türkiye'deki olayları basına yansıma sırasına göre anlatmaya çalıştımsa da, kitabın amacı olayları aktarmak değil, Türkleri halk olarak tanıtmaktır. Aralarında sekiz yıl yaşamam, bu konuda beni yetenekli kılmaktadır. Ayrıca, Türkçeyi de bildiğim için, her tip ve sınıftan Türkle ilişki kurma olanağı buldum.

Çağdaş Türk edebiyatından örnekler de içinde olmak üzere pek çok Türkçe eser okudum ve zaman zaman Türkiye'nin çeşitli yerlerini de dolaşma fırsatı elde ettim.

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]
    Ki değil miydi ilk emir, İKRA!

Üye

Seviye: 13 
    Tecrübe: 3,222
    Sonraki Seviye: 4,033

Beğenmiş
    12
    Beğenilmiş
    1
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Cumhuriyet Gazetesi paylaşımlarınız için emeğinize,yüreğinize sağlık.

Üye

Seviye: 35 
    Tecrübe: 794,114
    Sonraki Seviye: 824,290

Beğenmiş
    3,304
    Beğenilmiş
    403
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Davut bey 8 yıl Türklerin arasında yaşamayı yeterli görmüş tanımak için valla bizim milleti çözmeye 80 yıl bile yetmez, bu işin latifesi tabi. Emekleriniz için teşekkürler.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 2

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları