Konu: Ateştop 3 - Fireball XL5 - Dünya Tehlikede

Üye

Seviye: 33 
    Tecrübe: 528,403
    Sonraki Seviye: 555,345

Beğenmiş
    100
    Beğenilmiş
    1,483
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

Ateştop 3 - Fireball XL5 - Dünya Tehlikede - Fireball XL5 - Space Membrane

Ateştop 3 - Fireball XL5 PDF 25Mb: [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Sevgili dostlar Ateştop 3_ Fireball XL5 derlemesini beğeninize sunuyorum. 1960'larda çocukların fanatiği olduğu bir dergi olmayı sürdüren Doğan Kardeş'in bu yıllardaki en popüler çizgi romanı "Ateştop" derginin lokomotif macerasıydı ve ön kapaktan itibaren yer alıyordu.

Ateştop Dünya Tehlikede serüveni Doğan Kardeş dergisinin 1967.08.07 Sayı 041 ile 18 Eylül 1967 Sayı 047 arası sayılarından derlenmiştir. Fireball XL5 - Space Membrane
    Script: Tad Sullivan Art: Mike Noble
    (Originally published in TV Century 21 issues 64 - 70, April-May 2066)

Kapak sayfasını, seçtiğim resimlerdeki balonları ortadan kaldırarak,olması gereken balon altı kısımları Photoscape ile resimlemeye çalışarak ve hepsini uygun bir kolajla birleştirerek oluşturdum. Ayrıca kapağa Ateştop ,özgün FireballXL5 logosunu, büyük usta Mike NOBLE özgün imzasını,özgün dergi Tv Century 21 ve muhteşem Doğan Kardeş dergisinin logolarını koymadan edemedim.

Ve yine ayrıca bağımsız bir Ateştop kitabı olabilmesi için her sayının başında yer verilen konu özeti çerçevesini de (7 adet) yukarıda anlattığım yöntemle ortadan kaldırdım. Diğer işlemler de; her zaman yapmaya çalıştığım görüntü kırpma, dengeleme ve iyileştirme işlemlerinden ayrı olarak 7 adet dergi ilk sayfasının yanındaki Ateştop logosunu ve baştaki Doğan Kardeş logosunu kaldırarak tam sayfaya yaymak oldu.

Son olarak Ateştop birinci sayıda verdiğim sunumu yeniden düzenleyerek 6 sayfa halinde serüvenin sonuna
    kalıcı olsun diye ekledim. Birde Wikipedia ansiklopedisinin Doğan Kardeş dergisini konu alan sayfasında Ateştop olarak FireballXL5 özgün adı yerine Ateş Kaptan yani Captain Scarlet yazılmış. Üye olup gerekli düzeltmeleri yapıp gerekçelerimi yazıp gönderdim. Bekleyelim bakalım düzeltme gerçekleşecek mi?

İyi okumalar dilerim. Umarım keyif alırsınız...

EKDG

Seviye: 44 
    Tecrübe: 3,733,380
    Sonraki Seviye: 4,297,834

Beğenmiş
    288
    Beğenilmiş
    2,981
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Tehlike kelimesi s.o.s verir.
    s.o.s in olduğu her yerde muhakkak önlem alınmalı...
    Birde söz konusu Dünya olunca.

Çizgili Kitap

Seviye: 48 
    Tecrübe: 7,576,881
    Sonraki Seviye: 8,476,240

Beğenmiş
    3,293
    Beğenilmiş
    3,584
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Dünya yıllardır tehlikede..
    Türkiye gibi..
    Şükür Allaha şimdilik bir şey yok..
    Uyarınız için teşekkürler sevgili Bumerang..

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 2

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları