Konu: Ateştop 1 - Fireball XL5 - Uraniture Seferi

Üye

Seviye: 33 
    Tecrübe: 528,600
    Sonraki Seviye: 555,345

Beğenmiş
    100
    Beğenilmiş
    1,484
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

Ateştop 1 - Fireball XL5 - Uraniture Seferi

Sevgili dostlar Ateştop 1 - Fireball XL5 derlemesini beğeninize sunuyorum. 1960'larda çocukların fanatiği olduğu bir dergi olmayı sürdüren Doğan Kardeş'in bu yıllardaki en popüler çizgi romanı "Ateştop" derginin lokomotif macerasıydı ve ön kapaktan itibaren yer alıyordu.

Ateştop Uranüs’te: 1966/Sayı: 01-06

Özgün serüven adı: Contact Lost With Space Expedition "The Abominable Snowmen"

Yazar: Alan Fennell. Çizer: Mike Noble.

Ateştop buz gezegeni Uranite'i kayıp iki bilim adamını aramak için ziyaret eder ve tehditkâr Karadam ırkı ile karşılaşır.
    Doğan Kardeş, serüvenin geçtiği Uranite isimli gezegeni, Uranüs olarak okuyucuya aktarmış ve evren yaratıcı bilimkurgu tarzı çizgiromanlara yabancı olan okuyucuyu doğrudan bu evrenle yüzleştirmek yerine, alıştıra alıştıra içine sokmayı yeğlemiştir.

Script: Tad Sullivan Art: Mike Noble
    (Originally published in TV Century 21)

Kapak sayfasını, seçtiğim resimlerdeki balonları ortadan kaldırarak,olması gereken balon altı kısımları Photoscape ile resimlemeye çalışarak ve hepsini uygun bir kolajla birleştirerek oluşturdum. Ayrıca kapağa Ateştop ,özgün FireballXL5 logosunu, büyük usta Mike NOBLE özgün imzasını,özgün dergi Tv Century 21 ve muhteşem Doğan Kardeş dergisinin logolarını koymadan edemedim.

Ve yine ayrıca bağımsız bir Ateştop kitabı olabilmesi için her sayının başında yer verilen konu özeti çerçevesini de (8 adet) yukarıda anlattığım yöntemle ortadan kaldırdım. Diğer işlemler de; her zaman yapmaya çalıştığım görüntü kırpma, dengeleme ve iyileştirme işlemlerinden ayrı olarak 7 adet dergi ilk sayfasının yanındaki Ateştop logosunu ve baştaki Doğan Kardeş logosunu kaldırarak tam sayfaya yaymak oldu.

Ateştop 1 - Fireball XL5 - PDF 20Mb: [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

FACEBOOK'TA PAYLAŞ
profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları