Konu: VANTİLATÖR 1987 Sayı - 27 (Bulvar Gazetesi Eki)

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,101,390
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

80'lerin gazete eki çizgi romanları efsanedir ve bu efsanelerden biri de Vantilatör'dür,..

Tabi o dönemin emsal yayınlarından birisi de yine aynı formatta yayınlanmış olan Tan
    Gazetesi
    eki Yazlık Tantana, o daha fazla sayıda çıkmıştı, Bulvar'ın daha fazla ek çıkar-
    mış olması nedeniyle sanırım, daha az sürdü Vantilatör'ün yayını... Tantana ise, ilk sayısı
    5 Haziran 1987 Cuma günü yayınlandı ve günlük olarak kesintisiz Aralık 1987 tarihine
    kadar devam etti,.. Ocak 1988 tarihlerinde de çıkan sayılar olduğunu görenler varmış,
    ben görmedim şahsen. Vantilatör üzerinde ise kesin tarih yıl olarak ne yazık ki yok ama
    hatırladığım Tantana ile beraber 1987 yazında çıkmıştı, bu sayı 1 Ağustos Cumartesi
    günü çıkmış, Yaz sıcağına, can sıkıntısına Vantilatör'le BEDAVA serinlik motto'suyla
    epey yüklü bir çizgi roman. Conan, Hulk, Mucit Macit, Umpah-Pa, Donald Amca, Clifton,
    Taş Devri ve kendi adıma bilgi sahibi olmadığım diğer çizgi romanlar,.. Epey kalabalık
    anlayacağınız. Ayrıca belirtmem gerekirse, çok nadir bulunan bir yayın, elimde sadece
    27. sayı var, bir ikinci sayıyı hiç görmedim desem yeridir. Bunca yıl forumlarda da rast-
    lamadım
    ...

Konuyu indirdiğiniz vakit, bilgisayarınızda büyüterek okumanızı tavsiye ediyorum, zira
    A3 boyutlarındaki eser bu şekilde daha bir keyifli okunuyor ebatları nedeniyle... A4 ta-
    rayıcım olduğu için iki parça taradığım sayfaları sonradan birleştirdim, allahtan iki yap-
    raklı bir ek Tantana gibi, yoksa uğraşması zor olurdu birleştirirken...

İyi okumalar!

YENİ TARAMA:
    [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

EDİT: Vantilatör'ün çıkış yılı linkte 1986 olarak sehven hatalı yazılmıştır,
    indirenlerin 1987 olarak düzeltmesi ricasıyla.
    Konu savataged tarafından (09.06.18 Saat 19:01 ) değiştirilmiştir.

Çizgili Kitap

Seviye: 48 
    Tecrübe: 7,577,315
    Sonraki Seviye: 8,476,240

Beğenmiş
    3,293
    Beğenilmiş
    3,584
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Emekleriniz ve paylaşımınız için teşekkürler..
    Conan var,Hulk var..
    Ellerinize sağlık..

EKDG

Seviye: 42 
    Tecrübe: 2,742,133
    Sonraki Seviye: 3,025,107

Beğenmiş
    200
    Beğenilmiş
    387
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Sıcak yaz günü Vantilatör iyi geldi,
    Ellerinize sağlık Teşekkürler.

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,101,390
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Alıntı erdallll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet birde TANATANA vardı Tan gazetesinde orta sayfada çıkardı.Vantilatör ondan sonra çıktı uzun süreli olmadı Zaten artık gazetelerde çizgi romanın can çekiştiği yıllardı.Hiç bir çalışma uzun süreli olmuyordu.Bu güzel eseri bizlere sunan arkadaşımıza teşekkurler.
    Tantana'yı incelemek isterseniz forumda bir örneği mevcut, iyi okumalar...

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]
    .

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 2

Konu Etiketleri:

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları