Konu: Gordon - Pazar Bantları S155 - Uzaylı İstilacılar (Alien Intruder)

Aktif Üye

Seviye: 39 
    Tecrübe: 1,708,434
    Sonraki Seviye: 1,757,916

Beğenmiş
    972
    Beğenilmiş
    6,855
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

Büyülü Çizgi'nin ekonomik koşullar sebebi ile tamamlayamadığı Flash Gordon'un Pazar Maceraları (Sunday Strips), Dan Barry çizimleri ile devam ediyor.
    İlk macera olan Uzaylı İstilacılar (S154 - Alien Intruder, 04.01.1981 - 12.04.1981) ile bir hevesle giriştiğimiz yolculuğumuza başlıyoruz. Yol uzun olmasına rağmen, aslında Büyülü Çizgi formatı göz önüne alındığında 2-3 kitaplık bir macera var elimizde. Ancak 3 kişilik bir ekip ile yapabildiğimiz en hızlı şekilde yapmaya gayret edeceğiz. Tabi ki sizin göstereceğiniz ilgide, bizim bu hevesli uğraşımızda süreyi kısaltacak veya artıracak belirleyici ana faktör olacaktır.

Sözü daha da fazla uzatmadan ilk maceraya balıklama dalalım...

fındıkfındık
    palio68
    sbasak

Hepinize iyi okumalar...

* Görüntüyü açabilmek için konuya Like verilmeli *
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler  
    Konu fındıkfındık tarafından (09.12.19 Saat 19:25 ) değiştirilmiştir.

virtualman
    Guest
    Çok teşekkürler. Yayının bitmesi beni büyük hayal kırıklığını uğratmıştı. Umarım tamamlarsınız.
    .

Admin
    Nereden
    Bursa

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,403,106
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    10,238
    Beğenilmiş
    77,149
    Adı Geçen
    1 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    ''Uzun ince bir yoldayım
    Gidiyorum gündüz gece
    Bilmiyorum ne haldeyim
    Gidiyorum gündüz gece,,

Aşık Veysel - Uzun İnce Bir Yoldayım Hikayesi

Anadolu'nun bir köyünde sakin bir akşam karı koca uyumak için yatağa girerler.. Kadının gözüne bir türlü uyku girmez, çünkü o gece özeldir.
    O gece kocasını terkedecektir. Hem de sevgilisi ile köyden kaçarak. Kocasının uyumasından bayağı bir zaman sonra pencerede beklediği
    taşın sesini duyar kadın. Ayakkabılarını giyip, önceden hazırladığı eşyalarını alıp bahçede bekleyen sevgilisinin yanına gider ve koşarak oradan kaçarlar.
    Koşarlarken kadının ayağını bir şey rahatsız eder, ayakkabısının içinde bir şey vardır ama kadın mecburdur koşmaya ayağını rahatsız eden şey için durma
    lüksü yoktur. Anadolu'dur burası.. Töredir, cinayettir geride bıraktıkları. Belli bir mesafe uzaklaştıktan sonra nefeslenmek için dururlar.
    Kadın duraksamayı fırsat bilip nefes nefese der ki : "Evden çıktığımdan beri, ayakkabımın içinde bir şey var beni rahatsız ediyor, çıkartıp bakar..
    O da ne? Ayakkabısının içinde bir tomar para!!! Kocası her şeyin farkında. Biliyor ki gidecek, "Beni terk edecek ama bunca yıl çorbasını içtim, çamaşırlarımı
    yıkadı, ütüledi. Bana emeği geçti.."O Yoksul köylü; bütün parasını; başka bir adam için kendisini terk eden karısının, giderek kendinden uzaklaşan adımlarını
    attığı ayakkabısının içine koymuştur. Bu hareketi yapan kişi ne üniversite mezunudur ne de yüksek lisans yapmıştır. Hatta hayatında tek bir kitap bile okumamış,
    okuyamamıştır. O güzel insanı, O onurlu davranışı sergileyen, O terk edilen adamı.

HEPİNİZ TANIYORSUNUZ..

Bizlerde çıktık bir uzun ince yola bakalım talep ve ilgi neleri getirip peşi sıra götürecek, Çizgili kitap dostlarına hayırlı olsun dileklerimizle keyifli okumalar.
    Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür...
    Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür...
    Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür...
    Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür...
    Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür...
    Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür...
    Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür......

EKDG

Seviye: 42 
    Tecrübe: 2,743,195
    Sonraki Seviye: 3,025,107

Beğenmiş
    200
    Beğenilmiş
    387
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Gordon,
    Renkli, Türkçe
    ve Türkiye'de ilk....daha ne olsun ki?
    Teşekkürler.

EKDG
    Nereden
    Paraguay

Seviye: 50 
    Tecrübe: 10,353,330
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    6,155
    Beğenilmiş
    12,077
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Eee ... bizde yarım kalmaz, tamamlanır diyorsunuz. İyi de ediyorsunuz. Güzel çalışma, emek için teşekkürler dostlarım fındıkfındık,palio68 ve sbasak ellerinize sağlık.

Aktif Üye

Seviye: 43 
    Tecrübe: 3,578,198
    Sonraki Seviye: 3,609,430

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Büyük Ozan büyük Aşık , Aşık Veysel.Bu toprakların yetiştirdiği en büyük filozoflardan birisidir bana göre.Her türküsü büyük hikmetler barındıran büyük bir değerdir Veysel.Onun tabiat betimlemeleri , insanlık vurgusu , eşitlik özlemleri ve içimizi yakan melodileri ile sade ülkemizin değil insanlık tarihinin en önemli değerlerindendir Ulu Ozan Veysel.
    Elinde sazı ile aşkın derinliklerinde yüreklerin dehlizlerinde dolaşan bir aşk seyyahıdır Veysel.
    Aşkın bile sözlerinde sarhoş olduğu aşkın deli divane olduğu aşk ve sevgi ozanıdır Veysel.
    Her sözüne ciltlerce kitap yazılabilecek hikmetli sözleriyle filozofların filozofudur Veysel.
    Aşkı göremeyen sevgiyi yüreğinde hissedemeyen gözler kördür gerçekte .
    Veysel denilince ne yazsak eksik ne söylesek yetersiz kalır onu anlatmaya.
    Bilginin ötesinde bilincin ta içinde sevdalı yüreğiyle aşkın sonsuzluğunda kendisini insanlığa adamış
    AŞIK BİR VEYSEL , AŞIK VEYSEL.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ozanlığın , aşıklık geleneğinin halen devam ettiği nadir coğrafyalardan birisidir Anadolu.
    Her karış toprağında büyük acıların bulunduğu insanlığın başkenti Anadolu.
    Ne kadar şanslıyız Anadolu'da yaşamaktan ve ne kadar büyük bir sorumluluk taşıyoruz insanlığa karşı.

-------------------------------------------------------------
    Gordon paylaşımı konusunda ise büyük bir emek ürünü olarak hazırlanmış ve sanatseverlere sunulmuş değerli sanat sever dostların katkıları ile oluşturulmuş müthiş bir eser.
    Teşekkürlerimizin yetersiz kalacağına kaniyim.
    Ancak böyle emek dolu bir paylaşımda katkısı bulunan saygıdeğer dostların anlayışla karşılayacağından da bir o kadar eminim.
    Sanat insanları birleştirir ve yüceltir.
    Bütün insanların mutlu , huzurlu ,gelecekten endişe duymadan , rahatça yaşamlarını sürdürmelerini diliyorum.
    O kadar usandık ki kandan , gözyaşından , savaşlardan , acılardan , ezilen insanların yüreğimizi delip geçen bakışlarından , vatanından kendisini bilinmez memleketlere sürgün etmek zorunda kalanlardan.
    Umarım bütün dünyaya huzur hakim olur.
    Umarım bütün dünyaya mutluluk egemen olur.
    Umarım bütün dünyaya dostluk egemen olur.

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Tecrübe: 28,309,993

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,694
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Senelerce çizgi roman çevirdim, ancak ilk zamanlar büyük keyifle başladığım bu maratondan son yıllarda cidden soğudum, bu eseri örnek alırsak; bir indirmeye bakıyorum, bir yazılan mesajlara ve verilen Like'lara; indirmenin hiçbir şeyi değil.

Yani tıkır tık indiriliyor ama değil bir mesaj yazıp teşekkür edilmesi; bir Like bile verilmiyor, buna değer mi?

Tarama, çeviri, balonlama, düzelme, vb...; eksiksiz hepsi o kadar önemli ki vaktinizi yani ömrünüzü veriyorsunuz ve zaman ki en değerli parametre. Kimseyi bilemem ama ben; "Hiç karşılıksız ve bir teşekkür bile edilmeden indirip alanlara ömrümü vermeye değer mi?" demeye başlayalı en az iki yıl oluyor.

Aslında bunu beklememin tek nedeni; taktir beklemek hiç mi hiç değil, zaten bu benim yaradılışıma ters. Sadece teşvik bekliyorum, kısacası bu nedenle çeviri işinden soğudum, eğer böyle olmasıydı; yine keyif alabilseydim; günde bir tane çevirirdim, şimdi ise içimden gelmiyor.

Ben zaten orijinallerini okuyorum, neyin mücadelesini veriyorum?

Hem hiçbir karşılık beklemeksizin; çok net bir şekilde ömründen verip, açıkça canını ortaya koyarak kabile için savaşacaksın, hem sen harpten döndüğünde; kabiledekiler seni gördükleri zaman yüzlerini çevirecekler, bu adama ağır gelmez mi ve savaşmaya değer mi?

Ellerinize sağlık sbasak ve palio68 üstadlarım, emeklerinizi yakından biliyorum, benim için de savaşıyorsunuz ve ben hakkınızı ödeyemem

Üye

Seviye: 33 
    Tecrübe: 528,570
    Sonraki Seviye: 555,345

Beğenmiş
    100
    Beğenilmiş
    1,484
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bu güzel çalışma için sağ olun arkadaşlar ve umarım devamı gelir... İzninizle küçük bir iki yanlışlığı düzeltmek isterim. Sayı numarası S155 olacak S154 değil... Kapak resmimi de serüvene ait değil... FLASH GORDON #1 [1966 VG] "RETURN WITH FLASH TO THE STRANGE PLANET MONGO" ya ait... Başarılar dilerim.

S154 - "Sea Dragons of Venus" (8/24/80 to 12/28/80)

S155 - "Alien Intruder" (1/4/81 to 4/12/81)

virtualman
    Guest
    Nathan Never da yarım kaldı. Gordon da. Yayınevleri, hiç baştan basmayın bence. 48 yaşındayım, 7 yaşımda tanıştığım Gordon'u yine tamamlayamadım. Hayal kırıklığım büyük. Umarım bu arkadaşlar başarılı olur. Gönülden tebrikler.

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Tecrübe: 28,309,993

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,694
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Alıntı Bumerang Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu güzel çalışma için sağ olun arkadaşlar ve umarım devamı gelir... İzninizle küçük bir iki yanlışlığı düzeltmek isterim. Sayı numarası S155 olacak S154 değil... Kapak resmimi de serüvene ait değil... FLASH GORDON #1 [1966 VG] "RETURN WITH FLASH TO THE STRANGE PLANET MONGO" ya ait... Başarılar dilerim.

S154 - "Sea Dragons of Venus" (8/24/80 to 12/28/80)

S155 - "Alien Intruder" (1/4/81 to 4/12/81)
    Gazete bantları olduğu için kapakları yok, onları biz uyduruyoruz üstadım

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 9

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları