Konu: Güneş Çocuk Dergisi Sayı - 02 (15 Şubat 1986)

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,101,770
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

Eskiden de hastasıydım Güneş Çocukların, bittiğine epey hayıflandığımı hatırlıyorum...
    Çok güzel günlerdi çizgilere dair, çocukluğumuza dair, hayata dair, her şey çok naif'ti...
    İyi okumalar...

YENİ TARAMA (600 DPI)
    [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

NOT: Düşük boyutlu alternatif link eklenmemesi rica olunur...

Aktif Üye

Seviye: 43 
    Tecrübe: 3,577,314
    Sonraki Seviye: 3,609,430

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Benim çocuk dergilerine olan ilgim ömrümün sonuna kadar devam edecek artık yaşımız aldı başını giderken bile bu sayıyı görünce açıkça söylemek gerekirse içim kıpır kıpır.
    Daha önce Çizgili Forum döneminde bütün sayıları arşivleme şansım olmuştu ancak 600 DPİ gibi yüksek kalitede okuyabilmek büyük bir ayrıcalık.
    Güneş Çocuk çizgi romanların kalitesi ve çeşitliliği ile kendi kategorisinin bence en özel yayınlarından birisiydi.
    Böyle değerli bir serinin yeniden ele alınması çok yerinde olmuş.
    Çocuk dergileri bana göre ülkemiz kültür tarihinde ki en eşsiz yayınlardan birisidir.Bir nesil kitap okuma alışkanlığı edindiyse katışıksız en önemli rolü bu dergiler üstlenmiştir.Özellikle Milliyet Çocuk dergileri için her zaman söylerim bu kalitede gazete basılamıyor şu anda.Adı çocuk dergisi olsa da aslında her yaştaki insana hitap edebilen yayınlar.
    O iklimi bir daha yakalama şansını maalesef bulamadık.Yeniden böyle dergiler yayınlansa keşke.YKY bir ara denedi ama oda olmadı.Destek olmak için almaya devam ediyorduk ki yayın hayatı uzun sürmedi.
    Zaten bu dergilerde kar amacı güdülmemeli ne olursa olsun zararına bile olsa yayın hayatına devam etmeli.
    Yada keşke eski çocuk dergileri ciltler halinde yeniden basılsa bizim gibi arşiv meraklıları için harika eserler olurdu.
    Kültür hayatına düşkün cömert bir yayıncı bu işe el atsa muhteşem bir faaliyet olurdu.
    Düşünün ki Tercüman Çocuk yada Milliyet Çocuk dergileri yıl yıl ciltler halinde ciltlenmiş bir halde satışa sunuluyor bence satış patlaması yaşanır.Türkiye Gazetesi bir ilke imza atarak ilk Çocuk dergilerini yeniden bastı.Devamı keşke bütün ciltler için yapılsa.
    Umarım temenniden öteye geçer ve bir gün gerçekleşir dileklerim.
    Emekleriniz için çok teşekkür ederim.
    Selam ve saygılarımla.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 1

Konu Etiketleri:

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları