Konu: Barbar Kral Kull Alfa Yayınları Sayı 01 - Bir Kral Geliyor (200 Lira)

Aktif Üye

Seviye: 39 
    Tecrübe: 1,707,881
    Sonraki Seviye: 1,757,916

Beğenmiş
    972
    Beğenilmiş
    6,855
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]
    Konu palio68 tarafından (04.05.18 Saat 01:39 ) değiştirilmiştir.

Admin
    Nereden
    Bursa

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,374,245
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    10,238
    Beğenilmiş
    77,149
    Adı Geçen
    1 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Konu içerik kapak resmi eklenmiştir. Paylaşım emekleri için teşekkürler sbasak.
    Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür...
    Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür...
    Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür...
    Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür...
    Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür...
    Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür...
    Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür......

EKDG

Seviye: 42 
    Tecrübe: 2,742,140
    Sonraki Seviye: 3,025,107

Beğenmiş
    200
    Beğenilmiş
    387
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Kapak harika. ...kral geliyor...Teşekkür ler.

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,101,405
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Roy Thomas, Barry Windsor Smith, Ernie Chan, Alfredo Alcala, John Buscema size neyi çağrıştırıyorsa aynen düşündüğünüz gibi.
    Zaten bu isimleri kapaktaki ibare ele veriyor aslında, Conan ekibi ma'aile KULL'a imza atmıştı 1970'lerin başlarında hatırlanacağı
    gibi... Hatırladığım ilk kez Alfa Yayınlarının çıkardığı Red Sonja'larda dolgu malzemesi olarak okumuştuk Kull'u,.. Sonraları kendi
    başlığına kavuşmuştu ve piyasaya çıkan 6-8 sayılık edisyonlardan sonra (Alfa Y. ve Marvel Yayınları) yine Alfa Yayınlarının Conan
    ve Barbarlar yayınında dolguya dönüşmüştü... Bundan yıllar sonra Çizgi Düşler iki devasa ciltle tüm maceralarını çizgi severlerle
    buluşturmuştu hatırlanacağı gibi, merak edenler, tüm maceralarını arşivlemek isteyenler o iki cildi edinebilirler...

Teşekkür ve saygılarımla, elinize sağlık...

Aktif Üye

Seviye: 43 
    Tecrübe: 3,577,154
    Sonraki Seviye: 3,609,430

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Okuduğum bu sayıyı dün gibi hatırlıyorum.Conan'a Atlantisten bir rakip diye düşünmüştük o zamanlar.Konusu ile oldukça ilginç bir yayındı.Keşke daha uzun ömürlü olabilseydi.En azından bir okuma şansı bulabilmek bile çok yeterli belki benim gibi küçük şeylerden mutlu olabilenler için.
    Kull ve Conan benzer tasarımlar ve benzer konular ama zamansal farklılıkları var.
    Yıllar sonra Rahmetli Giovanni üstadın kitabından öğreniyoruz ki aslında Conan 'da Atlantisliymiş.Farklı bir platformda gündeme getirmiştim.
    Sonuçta korku edebiyatının iki önemli kahramanı.İki efsanesi.
    Sevgili Sbasak'a değerli paylaşımları için çok teşekkür ederiz.

Üye

Seviye: 17 
    Tecrübe: 11,815
    Sonraki Seviye: 13,278

Beğenmiş
    61
    Beğenilmiş
    10
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Alıntı savataged Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Roy Thomas, Barry Windsor Smith, Ernie Chan, Alfredo Alcala, John Buscema size neyi çağrıştırıyorsa aynen düşündüğünüz gibi.
    Zaten bu isimleri kapaktaki ibare ele veriyor aslında, Conan ekibi ma'aile KULL'a imza atmıştı 1970'lerin başlarında hatırlanacağı
    gibi. Hatırladığım ilk kez Alfa Yayınlarının çıkardığı Red Sonja'larda dolgu malzemesi olarak okumuştuk Kull'u, Sonraları kendi
    başlığına kavuşmuştu ve piyasaya çıkan 6-8 sayılık edisyonlardan sonra (Alfa Y. ve Marvel Yayınları) yine Alfa Yayınlarının Conan
    ve Barbarlar yayınında dolguya dönüşmüştü. Bundan yıllar sonra Çizgi Düşler iki devasa ciltle tüm maceralarını çizgi severlerle
    buluşturmuştu hatırlanacağı gibi, merak edenler, tüm maceralarını arşivlemek isteyenler o iki cildi edinebilirler.

Teşekkür ve saygılarımla, elinize sağlık.
    Nedense Conan'dan daha yakın gelmişti bana Kull. Conan'ı ilk Schwarzeneger'in canlandırdığı filmi ile tanımıştım çocuk yaşta, daha sonra Alfa yayınlarının çıkardığı çizgi romanlarında Ernie Chan ve John Buscema çizgileri beni büyülemişti. Ancak Kull çıktığında bu sayıyı defalarca okuduğumu hatırlıyorum, rahmetli Ali Recan Alfa'dan ayrılıp Marvel çizgiroman yayınlarını kurduğunda Kull'u tekrar yayınlarmısın diye mektup yazdığımı hatırlıyorum, bu güzel nostaljik sayının paylaşımı için çok teşekkür ediyorum. Elinize emeğinize sağlık. İyiki varsınız.
    Yaşasın Çizgi Roman Kardeşliği....

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 5

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları