Konu: Conan Alfa Yayınları Süper Aylık Albüm Sayı: 02

Demirayak
    Guest

not: elimden geldiğince kaliteli taramaya çalıştım ; ( 400dpi ) ayrıca,
    "Conan Alfa Yayınları Süper Aylık Albüm Sayı: 03" ve
    "Conan Alfa Yayınları Süper Aylık Albüm Sayı: 04"
    te arşivimde varmış ilk fırsatta onlarıda tarayıp paylaşmaya çalışacağım.
    tüm çizgiroman severlere sevgi ve saygılarımla...

Conan - Labirentin Sırrı
    Link ; [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Conan - Karanlığın Kralı
    Link ; [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

__________________________________________________ ______________________
    "Paylaşacak dostlarınız yoksa, iyi şeylere sahip olmanın bir zevki de yoktur" - Seneca
    Konu Demirayak tarafından (23.04.18 Saat 15:47 ) değiştirilmiştir.

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,494,925
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,407
    Beğenilmiş
    18,728
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Eline sağlık üstadım, Conan candır

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,167,459
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,364
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Conan kendi adıma 1980 Haziran ayında çıktığı vakitlerde büyük bir merak içinde beklediğim bir yayındı ve ilk fasikülü mahalle
    bakkalından aldığımdan itibaren etkisi gerçekten büyük olmuştu,.. Hatta bir kaç yıl sonra Bilka Yayınları tarafından çıkartılan Ö-
    rümcek Adam'ı da dahil edersek, çizgi romanlara bakış açım değişmiş, western ve özelde fumetti beğenilerime ek olarak farklı
    içeriklere sahip çizgi romanların da ilk kez hayatıma girmeye başlamasıyla çizgi roman olayı benim için bambaşka bir hal alma-
    ya başlamıştı.. Malumunuz o yıllarda çizgi roman beğenileriyle ilgili oldukça durağan diyebileceğimiz bir durum söz konusuydu
    kendi adıma ve adeta steril bir beğeni tarzımız söz konusuydu,... 2000'lerin son çeyreğinden itibaren ise forumların ortaya çık-
    masıyla birlikte yeni çizgilere olan bakış açılarımız misliyle değişmeye başladı diyebiliriz diğer yandan, el birliğiyle kotarılan bu
    süreç ve geldiğimiz nokta inanılmaz olarak adlandırılabilir sanırım, hiç abartısız. Hasılı, "değişmeyen tek şey değişimdir" desek
    yeridir çizgilere dair...

Teşekkür ediyorum, elinize sağlık...

Aktif Üye

Seviye: 43 
    Tecrübe: 3,606,046
    Sonraki Seviye: 3,609,430

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    İlk Conan'ı ne zaman okudum hafızamda bu konuyu ne kadar işlesem de tam olarak bulamıyorum.Benim için o kadar eski diyebilirim.Yayın formatı , çizgi kalitesi , çizerlerin ustalığı ile cezbedici yayınlardan dı.Öykülerin kısalığı ile sonunu bekleme derdi bırakmazdı.Birden fazla serüven aynı kitapta yer alır bu şekilde okuyucuda farklı bir izlenim bırakırdı.Dönemin çizgileri arasında çizgi kalitesi ile hemen kendisine yer edinmişti.
    Konuların çeşitliliği ve zenginliği arka plan çizimleri karekter tasarımları anatominin kusursuzluğu yer yer erotizim ağırlıklı olarak korku ve çelik kılıcın gücü ile hep zor oyunu bozar diyesi gelmiştir insanın.
    Zaman zaman Conan Bulvar gazetesinde dahi kendisine yer bulabilmişti.Hatırladığım kadarıyla bir kısım çocuk dergilerinde de yayınlanmıştı.
    Uzun soluklu fumettilerin yanında kısa öyküler tam Amerikan tarzıydı.Bir kişisel gelişim uzmanının masalar neden kahverengidir sorusuna verdiği yanıt gibi dev hamburger zincirlerinde özellikle kahverengi masalar seçilir ve bu masalarda genelde rahat olmaz kahverengi seçiminin nedeni ise yemeğini ye git mesajıdır demişti.Kişisel olarakta kahverenginin mobilyalarda neden özellikle seçildiğini ancak o zaman tam olarak anlamıştım.Belirsiz - silik bir renk iş görüşmelerine giderken kesinlikle kahverengi tonları giymeyin belirsiz silik ve görüntü verirsiniz demişti.Conan da bu anlamda tam olarak bir oku ve bitir tadında sonunu merak etme yenisi geliyor formatında öyküden öyküye geçen bu anlamda okuyucuyu hiç sıkmayan bir yayın politikasındaydı.Kısa öykünün bence en iyi işlendiği ÇİZGİ ROMAN Conan ve Örümcek Adam dersem yanlış olmaz.
    Kısa öykülerin kendisine has bir tadı var.Uzun soluklu fumettilere olan alışkanlığımızı zorlasa da sonradan müptelası olduğumuz bir çizgi karekter olarak Conan unutulmazlar arasında ki yerini çoktan almış durumda.
    Fumettilerde gösterişli çizim yasağı halende sürerken Amerikan menşeili çizgi romanlarda özellikle etkileyici sahneler kurgulanır.Conan da bu durum dönemsel olarak zirve noktasıdır.
    Paylaşım için çok teşekkürler.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 3

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları