Konu: Henri Pirenne - Ortaçağ Kentleri

Admin darkmalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir

Seviye: 35 
    Tecrübe: 804,604
    Sonraki Seviye: 824,290

Beğenmiş
    1,098
    Beğenilmiş
    6,051

Henri Pirenne - Ortaçağ Kentleri

[Üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ] [Üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ]

Belçika’nın yetiştirdiği en büyük tarihçi olan Henri Pirenne, Ortaçağ tarihi konusunda dünyanın öndegelen uzmanlarındandır.
    Pirenne’nin eserleri arasında özel bir yeri olan Ortaçağ Kentleri, tarihçinin 1922 yılında davet edildiği ABD’de verdiği konferansların notlarını kapsamaktadır.
    Pirenne’nin özgün tarih yöntemi ve tarihe bakışı, bu kitabında kendini belirgin biçimde göstermektedir.
    Ortaçağ Batı Avrupa’sında ekonomik canlanma ve kent uygarlığının doğuşunu ele alırken tüccar sınıfının oluşumu, burjuvazinin doğuşu,
    toprak köleliğinin ortadan kalkışı ve belediye kurumlarının ortaya çıkışı süreçlerini yorumcu tarih anlayışıyla ele alır ve anlatır Pirenne.

[Üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ]

Aktif Üye abolardis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seviye: 25 
    Tecrübe: 96,991
    Sonraki Seviye: 100,000

Beğenmiş
    1,445
    Beğenilmiş
    1,368
    Çok özgün ve özel olarak seçilmiş bir başyapıt.
    Çok karanlık bir dönemin skolastik felsefenin hakim olduğu dönemlere ait müthiş bir kitap.
    Ben Venedik'in tuz ticaretinden zengin olduğunu böyle değerli bir eserden öğrenmiştim.

Ortaçağ Avrupanın en karanlık dönemi düşünün ki yaklaşık 1000 sene devam etmiş.Ama insanoğlu aklı ile bu karanlığı sonuçta dinde reformlarla yerle bir etmeyi başarmış.
    Emekleriniz için çok teşekkür ederim.
    Saygı ve selamlarımla.

Yönetici fındıkfındık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 46 
    Tecrübe: 5,932,209
    Sonraki Seviye: 6,058,010

Beğenmiş
    13,922
    Beğenilmiş
    7,965
    Hâlâ çok iyi koruyorlar, bizse yıkmak için yarışıyoruz, Karlofça Anlaşması için o vakit yapılan uydurma binayı bile kiliseye çevirip koruduklarını gördüm daha yeni, bizde olsa çoktan izi kalmamış olurdu, hiçbir şeyi yıkmıyorlar, bu kitabı okumak lazım, sağol dostum

Admin Timur Khan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seviye: 27 
    Tecrübe: 146,267
    Sonraki Seviye: 157,092

Beğenmiş
    84
    Beğenilmiş
    1,170
    abi bu kitapların hepsini okudun mu?

(hep bana mı soracaklar, ben de sana sorayım)

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 3

Konu Etiketleri:

profesyonel web tasarım
© Copyright 2017. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları