Konu: Yüzbaşı Volkan Alfa Yayınları Cilt - 03 (30 Lira)

Aktif Üye

Seviye: 43 
    Tecrübe: 3,577,029
    Sonraki Seviye: 3,609,430

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

[FONT=Arial Black]Yüzbaşı Volkan tarama ve paylaşımlarına devam ediyoruz.Paylaşmak dışında bir amaç gaye , ereğimizin bulunmadığı malumunuz olduğu üzere amacımız sadece " Profesör " rahmetli Haluk beyin bıraktığı yolda bir nebze olsun adım atabilmek.Onun bütün amacı sadece paylaşmaktı.Bizim de tek ve son derdimiz sadece paylaşmak ve paylaşım yapan değerli insanlara destek olabilmek.Paradigmamız bu şekilde sevgili Petranyus'la.
    Kısır tartışmalardan ,fasit dairelerden bütün yaşamım boyunca uzak durmuşumdur.Hiç bir zaman kuyunun dibindeki kurbağa gibi gökyüzünü kuyu ağzı kadar görmek gafletinde bulunmadım / bulunmamaya gayret sarfettim.
    İnsanları kırmamaya , küstürmemeye ,kalp kırmamaya özen gösterdim.Bir çocuğun bile ağlamasına dayanamayan yufka yüreklilikte olunca birde istesem de yapamayacağım şeyler bunlar.
    Hakkımı savunurum tartışmadan yada ötesinden de kaçmam asla öylede bir yanım vardır ama sonuçsuz tartışmaların , gereksiz kısır döngülerin bir aparatı asla olmam olmadımda.
    Hayatımda hiç bir zaman körü körüne bir şeylere yada görüşe tarafta olmadım / olamamda zaten.Bu kadar kitap karıştırıp bazı mevzular üzerinde uzun uzun düşündükten sonra yakışıkta almaz zaten.Hİç bir zaman hiç bir zamanda olmayacak asla kabul edemem zaten.
    İşin komik yanı en az okuyabildiğim şey çizgi romandır zaman meselesi ile bir arada değerlendirildiğinde siyaset bilimi ,felsefe , dinler tarihi , popüler tarihten arta kalan zamanlarda okumaya gayret sarfederim.
    Neden peki forumlara takılıyorsun işin komik tarafı yazılan yazıların hemen tamamınıda okuyorum belki ben dinamizmi seviyorumdur.
    Elimde yıllarca biriktirdiğim halende almaya devam ettiğimi çizgi romanların benimle birlikte dünya değiştirmesini kabul edemeyeceğimden dolayı belki Petranyus'u da yanımda sürükleyerek bir çabaya girdik.
    Şİmdilik bu şekilde devam edeceğiz.Sonrası Allah kerim.

"Kalacak tüm izlerin hayatımda
    Gözümden bir damla yaş aktığında
    Bir yer bulabilsem seni hatırlatmayan
    Kan tarlası gelincik şafağında."

Her zaman güzellikten iyilikten dostluktan yana olalım.

Yukarıda ki kişisel düşüncelerimi paylaşırken üstad yanımdaydı ve aynı şeylerin altına defalarca imza atabileceğini beyan etti.

Yüzbaşı Volkan oldukça karışık bir yayın.Tek çözüm tam macera haline getirebilmek.Ben başka çare göremiyorum.
    Sayı : 2 bende var ama maalesef tam macera olduğu için ilgisi yok.
    3.Sayıdan sonra bizde bulabildiğimiz sayıları bugün bir sıraya koyduk.4-5.sayılar bulunmuyor.6.sayıyı zaten taradık düzenlemesi kaldı.Müteakip 6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16-17-18-19-20-21-22-23-24.sayılar ile devam edeceğiz.Elinde ara sayıları bulunan değerli sanat severler paylaşabilirlerse 30 liralık seri büyük bir aşama kateder.Olmasa da sağlık olsun dünyanın sonu değil ya. Sonuçta hiç bir kitap insandan daha değerli değildir.30 Liralık serinin tam macera olan 2.sayısını fırsat bulursak tarayıp ekleyeceğiz.Bu sayı sayfa sayısının fazlalığı nedeniyle bizi düzenleme konusunda hayli uğraştırdı.
    Olsun sizlere feda olsun helali hoş olsun.Hiç bir beklentimiz olmadığı için o kadar rahat ve mutluyuz ki tek derdimiz kitap okunması.
    Sağlıcakla kalın , dostlukla kalın , barış içinde kalın......
    .................................................. .................................
    "Şİmdi gözlerime ağlamayı öğrettim."

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Tarama ve Düzenleme : ABOLARDİS & PETRANYUS
    [
    /FONT]
    [/COLOR][/SIZE]

Admin
    Nereden
    Bursa

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,373,514
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    10,238
    Beğenilmiş
    77,149
    Adı Geçen
    1 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Değerli paylaşım emekleriniz için çok teşekkürler dostlar.
    İlk kitap baskısı üzerinde Tam macera özel dizi ifadesi yer almıştır. 2. sayı macerası Uçan dairenin sırrıdır.
    Seride 24.cilt ile birlikte fasikül seri içeriği sayı 53 ile sona ermiştir. cilt25 ile fiyat etiketi 50 liraya çıkıp
    yayınlanma fasikülsüz devam etmiştir. sizin paylaşımlarınız sonrası cilt 25 -27 - 32 - 33 ilave ederiz.
    Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür...
    Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür...
    Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür...
    Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür...
    Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür...
    Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür...
    Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür......

EKDG

Seviye: 42 
    Tecrübe: 2,742,014
    Sonraki Seviye: 3,025,107

Beğenmiş
    200
    Beğenilmiş
    387
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Okumak güzeldir, her konu hakkındaki kitapları okumak daha güzeldir,

Daha çok karşıt fikirli kitapları okurum, her ikisinide çoğu kişi kafan karışmıyor mu ? der.

Karışmıyor her ikisinide okuyup kendim karar veriyorum böylesi daha iyi diyorum.

taramalarınızı yazılarınızı da zevkle okuyoruz size ve arkadaşınız Petranyus Teşekkürler.

Rahmetli Haluk bey le de çalışmalarımız olmuştu, bir dönem İtalyanca'dan yaptığım tüm çeviri ve balonlamalarının
    İmla hatalarını o düzeltir bana gönderir sonra paylaşırdık ,

Aktif Üye

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Saygıdeğer Palio68 üstadımızın bilgileri doğrultusunda yeniden listeleri kontrol ettim 50 liralık seriden 25_26_27_33.sayıları bulabildim böylece serinin 24.sayıdan sonrada 50 liralık seri olarak devam ettiğini öğrenmiş olduk.Üstelik listede o kadar fazla Mükerrer sayı buldukki bazı kitapları 3 kez almışız.Sevgili Palio68 üstadımız gerçekten çizgi dünya sının duayenlerinden.Verdigi bilgilerle Yüzbaşı Volkan serisinde tepetaklak duran seri yerine oturmuş oldu.Sevgili Cemal beye üstadımızada çok teşekkürler.Saygılarımla
    .

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,101,119
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Tercüman Çocuk dergisiyle başlayan serüveni, Tay Yayınlarını 128 fasiküllük ve toplamda 40 ciltlik iki yayınıyla okuyucuya
    ilk kdz derli toplu sunulabilen Yüzbaşı Volkan, Alfa Yayınları sürecinde henüz ilk başlarda düzenli bir şekilde ilerlese de, Al-
    fa'nın yayın çeşitliliğinden olsa gerek bir iki seri sonra yayın evinin düzensizliği tüm yayınlarda olduğu gibi Yüzbaşı Volkan'
    da da kendini göstermişti o yıllarda. Geçmişte pek farkına varılmasa da, aynı maceraların tekrar tekrar okuyucuyla müker-
    rer bir şekilde buluştuğu sıkıntılı bir dönem 80'ler ve Yüzbaşı Volkan'da bir çok serisi nedeniyle bu karmaşanın tam ortası-
    nda... Mutlaka, çözülemeyecek bir durum değil ama, can sıkıcı işte...:))

Abolardis ve Petranyus üstadlara, emek yoğun tüm çalışmalarıiçin teşekkürü borç bilirim, elinize sağlık,..

Aktif Üye

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Yüzbaşı Volkan özel olarak çalışılması gereken bir karmaşada okuyucular olarak ancak tam macera ile bir sonuca ulaşabiliriz düşüncesindeyim.
    Şimdilik 6.sayı ve diğerleri ile devam edip serinin elimizde bulunan sayılarını ikmal etmeye çalışacağız.İlerleyen zamanlarda çizgi dünyasının tarihçesi ve yayınları konusunda duayen isimlerin katkıları ile bir liste oluşturulabilir diye düşünüyorum.6.sayıdan itibaren kesintisiz bir şekilde sayı 27 ile devam edip 33.sayı ile birlikte ilerlemeye çalışacağız.Sevgili Palio68 üstadımızın 32.sayıyı eklemesi ile birlikte hayli yol alabileceğimizi düşünüyorum.Ancak sayı : 2 - 4-5 ise şimdilik olduğu gibi kalacak maalesef.İlerleyen zamanlarda bulunur umarım.Az çok o maceralar elimizde var ama orjinal olarak bulunması daha iyi olur.
    Duayen dostların katkılarını mutlaka bekliyoruz.Sevgili Palio68 gerçekten çok aydınlatıcı bilgiler paylaşarak bir çok sorunu kökten çözdü bizim açımızdan sağolsunlar.
    Okuyan ve okutan herkese ben teşekkür ederim.Yüzbaşı Volkan'ları bitirdikten sonra farklı bir seriye başlayacağız.
    Selamlarımızla.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 3

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları