Konu: Çizgi Roman Konfarensı II Bilgi Üniversitesi'nde gerçekleştirilmiş...

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,101,072
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

Dün aklımdaydı ama gerekli tanıtımı yapmak için fırsatım olmamıştı,.. kendi adıma bugün iş zamanı olduğu
    için gidemeyecektim ama belki gidebilecek olanlar için yetişemedim,.. tanıtım afişi ve yazısı aşağıda, en azın-
    dan kimler katılmış, konular neydi diye merak edenler için...

Çizgi roman ve oyun dünyası uzun süredir bir arada ve her geçen gün bu iki kültür aynı potada erimeye devam ediyor. Bir yandan oyunlardan esinlenen çizgi romanlar üretiliyorken, bir yandan da çizgi roman hikâyeleri ardı ardına, başta dijital olmak üzere, tüm oyun dünyasında kendisine kayda değer bir yer buluyor. Çizgi roman ile oyunun birlikteliğinin her geçen gün önem kazandığı günümüz dünyasında, Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dijital Oyun Tasarımı bölümü tarafından, ilki 5 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen Çizgi Roman Konferansı, bu yıl da birçok önemli ismi Santral İstanbul'da ağırlayacak.

11 Mayıs 2018 Cuma günü gerçekleştirilecek olan etkinlik, 10:00 ile 17:00 arasında Santral İstanbul kampüsü, Etkinlik Çadırı alanında çizgi roman ile ilgilenen birçok yazar, editör ve çizeri bir araya getirecek. Etkinliğin ilk iki saatinde, AltEvren Sitesi Kurucusu Berk Uralcan ve Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Gazi Mehmet Emin Adanalı tarafından iki farklı konuşma altında akademi ve çizgi roman konusu masaya yatırılacak. 13:00 ile 15:00 arasında yapılacak iki oturum esnasındaysa, Gerekli Şeyler Genel Yayın Yönetmeni Alişan Cengiz, Paralel Evren Çizgi Roman Mağaza Sahibi Burç Üner, Marmara Çizgi Genel Yayın Yönetmeni İlke Keskin, Yaşar Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve aynı zamanda Türkiye'deki ilk Exclusive çizgi roman sitesi olan Phdcollectibles'ın sahibi Metehan İğneci, Sırtlan Kitap Genel Yayın Yönetmeni Emre Yavuz, Marvel'daki çizimleriyle dikkat çeken çizgi roman sanatçısı Yıldıray Çınar ve Flaneur Books Genel Yayın Yönetmeni Servet İnandı, çizgi romanın geldiği noktayı tartışacak. Son iki saat esnasındaysa ilk olarak Image Comics'de çizen Sümeyye Kesgin ve akabinde Sırtlan Kitap tarafından birçok eseri basılan Selçuk Ören iki farklı panel sunumu yapacaklar.

Not: Etkinliğimiz herkese açıktır. Okul personel ve öğrencisi olmayanlar, kimlik kartları ile "Ziyaretçi Girişi" tarafından okula giriş yapabilmektedirler

(Tanıtım yazısı alıntıdır)

Aktif Üye

Seviye: 43 
    Tecrübe: 3,577,008
    Sonraki Seviye: 3,609,430

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Şahsen gidip katılıp soruda sormak isterdim.Çizgi romanın bugünü yarını geleceği hakkında.Çizgi roman sanat olarak kabul görmesi gereken özel bir alan.
    Bu ve benzeri konferanslarla gündemin sıcak tutulması iyi olur.Özellikle Çizgi roman konusunda sivil toplum kuruluşlarının sayısı mutlaka artmalı.En azından şubeleri olmalı.
    Benim umutvar olduğum konular bulunsa bile beni kötümserliğe sevk eden durumlar da yok değil.
    Şİmdi bunları sıralamak istemiyorum ancak okur kitlesinin öze inmesi çok önemli diye düşünüyorum.
    .

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 1

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları