Konu: Tommiks Ceylan Yayınları 14. Seri Cilt - 078 (363'lük Oval Kapaklı Seri)

Demirayak
    Guest

not: bendeki tek Tommiks ti, elimden geldiğince kaliteli taramaya çalıştım ; zamanın yorgunluğuna
    direnememiş olan bazı sayfalarda düzenleme yapılmıştır. , esseGesse cilerin arşivine bir dirhem katkıda
    bulunmuş olmanın mutluluğuyla,,

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

__________________________________________________ ______________________
    "Paylaşacak dostlarınız yoksa, iyi şeylere sahip olmanın bir zevki de yoktur" - Seneca

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,104,792
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Gün içerisinde Pekos Bill'den bahsederken çizgi romanın bize ait olan tarihçesi içerisinde alamet-i farikası diye bahsetmiştim
    Teksas-Tommiks'ten hatırlarsanız. Dilimize pelesenk olmuş, çizgi roman derken bile adlarını her daim zikrettiğimiz bu iki çiz-
    gi kahramanın sahip olduğu marka değerinin bizim gözümüzden yansıması, görüldüğü gibi en tepeye yerleştirmek olmuş ve
    çizgi romanı Teksas-Tommiks olarak adlandırmak ciddi bir gelenek halini almış adeta. EsseGesse'nin sihirli çizgilerinin, daha
    doğrusu ise bana hep samimi gelen naif çizgilerinin marka olayında büyük etkisi olduğunu düşünüyorum ki, çocukken oyna-
    dığımız oyunlarda Çelik Blek gibi düşmanı yenmek ya da Tommiks gibi hızlı silah çekebilmek için epey ter döktüğümüz gerç-
    eğini başka nasıl açıklayabiliriz ki...

Çok teşekkür ediyorum sevgili Demirayak, elinize sağlık...

Aktif Üye

Seviye: 43 
    Tecrübe: 3,578,636
    Sonraki Seviye: 3,609,430

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Teksas Tommiks Sevgili Savataged'in dediği gibi bir dönem çizgi romanla adı özdeşleşmiş efsane yayınlardı.
    Çizgi Roman'ın zararlı olduğunu düşünen dersleri olumsuz etkilediği kanısında olan ebeveynler tarafından yasaklanan Milli Eğitim tarafından sıcak bakılmayan basit , edebi değeri olmayan ,zararlı , parazit yayınlar olarak kabul edilen çocukların ahlakını bozduğu düşünülen bir ortamdan bariyerleri yıkarak , engelleri aşarak , fikirleri yerle bir ederek , inatla direnerek bu günlere kadar gelmeyi başarmış baş yapıtlardır.
    Bu nedenle ülkemizde çizgi roman varsa Teksas - Tommiks'in ayrı bir yeri vardır.Hala bulduğum eski tarihli bütün yayınlarını toplamaya gayret sarfederim.
    Ders kitapları arasında gizli gizli okuduğum , bana yaşama sevinci veren , İstanbul günlerimde arkadaşlık yapan ESSEGESSE'nin başyapıtları.
    Sanırım ömrümün son günlerine kadarda okumaya devam edeceğim.
    Bu böyle bir sevgidir işte.
    Emekleriniz için çok teşekkür ederim.
    Katkılarınız için çok teşekkür ederim.
    Anılarımızı tazelediğiniz için çok teşekkür ederim.
    Her şey için çok teşekkür ederim.

Çizgili Kitap

Seviye: 48 
    Tecrübe: 7,579,814
    Sonraki Seviye: 8,476,240

Beğenmiş
    3,293
    Beğenilmiş
    3,584
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Ben sadece teşekkür edeceğim Demirayak üstadım..
    Ellerinize sağlık..
    .

Üye

Seviye: 28 
    Tecrübe: 158,951
    Sonraki Seviye: 195,661

Beğenmiş
    1,067
    Beğenilmiş
    127
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Teksas Tommiks hem yayınlandığı dönemlerde hem de şu anda bile abartılı eleştirilere uğruyor.
    Biz bu çizgi romanları okuduk ve milli kültürümüzü mü unuttuk. Amerikan hayaranı mı olduk?
    Bilimsel bir teoridir: Ekonomik olarak bağımlıysan kültürel olarak da bağımlısındır. Bütün kültür ürünleri içinde çizgiromanın yeri şu anda hesaba katılmayacak kadar küçüktür. Her an televizyonda binlerce film, dizi, belgesel... bunların büyük kısmı batı kaynaklı ürünlerdir ve halkın tümüne en dolaysız biçimde ulaşır. Hele şu saatte Teksas Tommikse eleştiri yöneltmek bence boş iş.

Elinize sağlık .

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 4

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları