Konu: Duke 02 (Yves H. - Hermann) Western 2018

forumcekadam
    Guest

İlk kitap 2017'de çıkmıştı. [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Duke 02 - Celui Qui Tue 2018

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

rar şifresi
    CizgiliKitap

EKDG

Seviye: 44 
    Tecrübe: 3,733,424
    Sonraki Seviye: 4,297,834

Beğenmiş
    288
    Beğenilmiş
    2,981
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    İndirdim ve kontrol ettim.Dil fransızca.Tam tercümesi yapılası bir seriye benziyor.Paylaşım ve bilgiler için forumcekadam'a teşekkürler.
    .

Üye

Seviye: 16 
    Tecrübe: 9,347
    Sonraki Seviye: 10,000

Beğenmiş
    4
    Beğenilmiş
    5
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bu iki çizgi romanı yüklediğiniz için çok teşekkür ederim. Bir Hermann hayranı olarak keşke diyorum üstat gene eskisi gibi harika özenli çinilenmiş işlerini sürdürseydi. Açıkçası bir Komançi serisi, bir Bois Maury serisi harikulade güzellikteydi. Ne yazık ki bu son işlerinde sadece fırçaya yüklenmesi o eski güzel çalışmalarını aratıyor diye düşünüyorum. Hatta çizgi romanın dilini anlamadığım için kim kimdir bir türlü onu da çözemedim, çünkü üstat çizerken model kullanmadığı için tüm kadınları ve erkekleri, hatta çocukları bile birbirinin kopyası gibi oluyor, standart yüzler çiziyor, bu da farklılığı ortadan kaldırıyor. Gene de Hermann Hermann'dır. Tekrar tşk. paylaşımıznız için.
    .

forumcekadam
    Guest
    Alıntı masterphidias Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu iki çizgi romanı yüklediğiniz için çok teşekkür ederim. Bir Hermann hayranı olarak keşke diyorum üstat gene eskisi gibi harika özenli çinilenmiş işlerini sürdürseydi. Açıkçası bir Komançi serisi, bir Bois Maury serisi harikulade güzellikteydi. Ne yazık ki bu son işlerinde sadece fırçaya yüklenmesi o eski güzel çalışmalarını aratıyor diye düşünüyorum. Hatta çizgi romanın dilini anlamadığım için kim kimdir bir türlü onu da çözemedim, çünkü üstat çizerken model kullanmadığı için tüm kadınları ve erkekleri, hatta çocukları bile birbirinin kopyası gibi oluyor, standart yüzler çiziyor, bu da farklılığı ortadan kaldırıyor. Gene de Hermann Hermann'dır. Tekrar tşk. paylaşımıznız için.
    Yazdığınız yüz çizimlerinin aynı olması çoğu çizer için geçerlidir.
    El alışkanlığı ya da tarz mı denir bilemiyorum.
    Ferri'den tutun Nicolo'ya, Diso'dan Ticci'ye,
    Benim çok beğendiğim Hugo Pratt'den meşhur Manara'ya kadar
    daha pek çok isim yazabiliriz. Amerikan tarzında Conan'ı Conan
    yapan Buscema'nın çizdiği Tarzan, Thor vb kahramanlar çizgilerde aynıdır.
    Örnekler saydıkça artacaktır.

Bu yüzden Hermann için bu durum abes değil.
    Sizi çok iyi anladım, dönem, hikaye farklıyken yüzlerin
    aynı olması biraz sıkıcı ve durağan geliyor.

Bilinen bir diziden örnek Dallas'da oynayan Larry H. rolü Jr (bizde Ceyar).
    Hangi dizide, filmde görsek bizim Ceyar.
    Hermann kitaplarındaki karakterler ve çizimleri de bize Ceyar gibi
    hangi kitabı okusak başroldeler.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 2

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları