Konu: Teks Maceralarında İyi Kadınlar...

Aktif Üye

Seviye: 40 
    Tecrübe: 1,862,528
    Sonraki Seviye: 2,111,327

Beğenmiş
    1,181
    Beğenilmiş
    3,306
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

Teks Maceralarında İyi Kadınlar

Susan Mc İntire
    : Las Cruces kasabası marşalı.Hemen şerif ile marşalın farkını yazayım:Şerif,bulunduğu yörenin kanun temsilcisi.Marşal,tek bir yerleşim merkezinin kanun temsilcisi.Kocası Ted öldürülünce kasaba meclisi karısı Susan’ı marşal seçer.Oğlak Aylık Teks Serisi 5-6 sayılarda bir tren soygunu çözmeye çalışan Teks ve Karson’un yolu Las Cruces’e düşer.Letteri çizimi ilginç bir macera.Bu macerada Teks ile marşalın diyalogları çok ilginç.Örneğin yakaladığı bbir haydudu konuşturmak için adamı toprağa gömerek kırmızı karıncalara yem etmeye çalışan Teks’e,Susan çok kötü çıkışır.Teks de”Yöntemlerimde ne kadar ileri gideceğimi kendim ayarlarım" der.Uzun uzun macerayı anlatmayayım.Asıl çarpıcı cümle kitabın son sayfasında:Teks,küçük Felipe’ye "Susan’la birlikte kaldığın için çok şanslısın.Seni kıskanıyorum" der. Felipe de "öyleyse bizimle kal!" demez mi?Bizim eski kurt belki de ilk kez bir kadına yenik mi düştü ne?Ama durumu toparlar:"Benim yolum asla bitmez.Ne Las Cruces’te;ne de başka bir yerde!"

Çizgili Kitap

Seviye: 48 
    Tecrübe: 7,553,868
    Sonraki Seviye: 8,476,240

Beğenmiş
    3,293
    Beğenilmiş
    3,584
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bu Marşal,beni arıyor olsa,idam edileceğimi bilsem,gider teslim olurdum..
    Hatta bu yakalasın diye,kanun kaçağı bile olurdum..
    Teşekkürler caretta..

Aktif Üye

Seviye: 40 
    Tecrübe: 1,862,528
    Sonraki Seviye: 2,111,327

Beğenmiş
    1,181
    Beğenilmiş
    3,306
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Teks Maceralarında İyi Kadınlar
    Laura Dawson:Orijinal 72-73 sayılar olan “New Orleans”adlı macerada karşımıza çıkan Laura Dawson ve babası,Teks’in az sayıdaki “nehir gemisi”macerasına konu olmuşlardırlar.G.L.Bonelli senaryoyu yazmış;Galleppini ve Letteri ortaklaşa çizmişler.Baba kız eski bir sandıkta tesadüfen buldukları bir harita ile korsan Jean Lafitte’in gizemli hazinesinin peşindedirler.Florida’ya gitmek üzere bindikleri nehir gemisinde baba,profesyonel kumarbazların ağına düşer.Gemide bulunan Teks ve Carson olaya el koyarlar.Gemide geçen bir dizi olaydan sonra macera New Orleans’da devam eder.Bu macerada ilerde de karşılaşacağımız New Orleans Şerifi Nat Mac Kennet ile ilk kez karşılaşıyoruz.Ne Laura ne de babası ile başka bir macerada karşılaşmıyoruz.Silahlı çatışması bol bir macera.1970’li yıllarda Karakoç Fasikül Teks Serisi’nin 105-107 sayılarında da yayınlanmıştı.Oğlak Altın Teks 72-73 sayılarda da bu macerayı okumuştuk.[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Çizgili Kitap

Seviye: 48 
    Tecrübe: 7,553,868
    Sonraki Seviye: 8,476,240

Beğenmiş
    3,293
    Beğenilmiş
    3,584
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Laura Dawson,bizim yaşlı deveyi (Teks'in deyimi) dudaklarından öpse düşüp bayılacaktı her halde..
    Teşekkürler caretta..Hoşuma getti..

EKDG

Seviye: 42 
    Tecrübe: 2,728,034
    Sonraki Seviye: 3,025,107

Beğenmiş
    200
    Beğenilmiş
    387
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Alıntı gümüş saç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu Marşal,beni arıyor olsa,idam edileceğimi bilsem,gider teslim olurdum..
    Hatta bu yakalasın diye,kanun kaçağı bile olurdum..
    Teşekkürler caretta..
    Siyasi durumu karışık bir ülkeden çıkarken Marsal'a benzeyen bir polise teslim olmuş pasaportumu uzatmıştım
    Güzel kadınlarla iyi anlaşırım sorun çıkmaz dedim
    o kadar polisin içinden onu şeçtim

Tam bir sorguya uğramıştım

Artık güzel kadınlara teslim olmam

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 2

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları