Konu: Cehennem Yolu (Road To Perdition) Max Allan Collins/Richard Piers Rayner

Admin

Seviye: 34 
    Tecrübe: 589,380
    Sonraki Seviye: 677,567

Beğenmiş
    80
    Beğenilmiş
    1,325
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

ülkemizde 98 yılında basıldığında çok az kişi farkındaydı bu sanat şaheserinin.
    evet, çizgiromanın sanat olduğunu savunurken biz delilere en büyük ilhamı
    veren eserlerden biriydi Cehennem Yolu.

hem nostalji hem de efsaneye saygı maksadıyla forumda bulunsun istedim,
    eski forum zamanında taramıştık;

Bölüm 1:
    [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Bölüm 2:

Bölüm 3:

EKDG

Seviye: 44 
    Tecrübe: 3,735,863
    Sonraki Seviye: 4,297,834

Beğenmiş
    288
    Beğenilmiş
    2,981
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Kitaplığımın baş köşesinde yer alan ender kitaplardandır.Herkesin okuması gereken bir eserin, tarama ve paylaşımı için teşekkürler.

Aktif Üye

Seviye: 30 
    Tecrübe: 289,637
    Sonraki Seviye: 300,073

Beğenmiş
    422
    Beğenilmiş
    510
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Alıntı Timur Khan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...eski forum zamanında taramıştık...
    Forumda yoktur diye tarayıp, düzenlerken bi' bakayım dediğimde benden önce paylaşıldığını görüp öylece bıraktığım kitaptı.
    Sürükleyici öyküsüne ilaveten mekan çizimleri dikkat çekicidir.

Sayfaların alışıldık formatın dışında panel sayılarının ikili-üçlü olarak oldukça büyük tutulması ve ana karakterin yüz hatlarında homojen
    bir devamlılığın olmaması yadırgadığım noktalardı. Kitabın tamamlanma aşamasının çok uzun sürmesinin yanında yazar ve çizerin her birinin
    ayrı kıtalardan, hiç bir araya gelemeden sadece telefon görüşmeleriyle işi kotarmaya çalışmak zorunda kalmaları bu tür kopukluklara neden
    olmuş olabilir diye düşünüyorum.

Admin

Seviye: 34 
    Tecrübe: 589,380
    Sonraki Seviye: 677,567

Beğenmiş
    80
    Beğenilmiş
    1,325
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Alıntı Gabby Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ana karakterin yüz hatlarında homojen
    bir devamlılığın olmaması yadırgadığım noktalardı.
    panellerin o halini büyük bir keyifle karşılamıştım ama bahsettiğin gibi devamlılığı
    olmayan yüz çizimlerine kafayı takışım bazı yerlerde konudan kopmama sebep olmuştu :)

özellikle dış mekan çizimleri (camdan yansıyan ve çocuğun suratının üstüne düşen şehir
    silueti, karlı ağaç dalları, kuş bakışına yakın şehir ve bina çizimleri vs..) aklımı
    başımdan almıştı. yanlış bilmiyorsam Rayner'ın bu albümü tamamlaması 4 senesini
    almıştı, sen bahsedince aklıma geldi yine.

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,104,927
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Yayının künyesi gözüme takıldı az önce sayfaları çeviriken, daha doğrusu iki tanıdık yüze rast geldim desem yeridir
    künyede, geçmişte tanımadığım için yazmak nasip olmamıştı ama görüpte görmemezlikten de gelemem nitekim...

İlk isim çevirmen Ege Görgün, aslında çizgi roman camiasında ismen ve cismen bilinen biri, bende cisimleştiği yer
    Kadıköy semaları olmuştu, sohbet ederken yüzünden gülümseme asla eksilmeyen, son derece nazik ve bizler gibi
    tutkulu biri Ege Görgün de, Bomonti bit pazarında yakalar selamınızı iletirim kendisine,..

İkinci isimse Satış ve Pazarlama Müdürü Munzur Yıldız. Munzur abi çizgi roman sektörünün ve çoğunlukla geri pla-
    nının, geçmişten günümüze en kıymetli emekçilerindendir, kendisiyle yine Kadıköy'ü arşınladığım bir vakit, Lal Ki-
    tap'ta çalışırken tanımıştım, yılların çizgi yorgunluğu üzerinde hikayeleriyle bizleri mest edip gitmişti o ilk tanışma-
    mızda,.. Sonrasında ise her daim envai çeşit hikaye dinledik Munzur abiden, kulakları çınlasın...

Teşekkür ve saygılarımla TimurKHaN, eline sağlık dostum...

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,316,136
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,379
    Beğenilmiş
    18,695
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Eline sağlık üstadım gerçekten çok kaliteli eserdir, Gabby üstadın dediği gibi; yazar ile çizer arasındaki iletişim aşırı önemli, kısa denemelerimizde bunu yaşadık ki yöntemlerini de bulduk, senarist derdini çizere çok iyi anlatabilmeli, özellikle eserin ruhunu tam yansıtabilmeli, ancak ondan sonrası çizerin sanatına kalır; ne çizer, ne o, ne bu, ne şu...; hiçbir şey kurtaramaz ruhsuz senaryoyu

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 4

Konu Etiketleri:

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları