Konu: Milliyet Çocuk 1982 - 40

Aktif Üye

Seviye: 44 
    Tecrübe: 3,619,673
    Sonraki Seviye: 4,297,834

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

2018 yılında ilk paylaşım Milliyet Çocuk dergisinden.Uzunca bir süredir taranmış ancak fırsat bulup düzenleyemediğimiz dergilerden biri.Petranyus dostumuzla birlikte uzun bir süredir paylaşmayı düşündüğümüz bir çalışmaydı.Bu taramada dergiyi orjinal haliyle bıraktık renk ayarlarına dahi dokunmadık.Fazlalıkları kırpıp tuval ekledik o kadar.Hacmi biraz büyük göreceksiniz 600 DPİ taranınca ancak daha önce dediğim gibi tekrar 300 DPİ ye geri dönüş yapacağız.Ancak taranmış olanları bir bitirebilirsek.Asteriksler kaldı 2 adet birde Miki taraması yapmıştık forumda var ancak el atmışken onuda elden çıkartalım dedik yüksek çözünürlüklü alternatif bir tarama olarak bulunsun diye düşündük.
    Bu taramaların düzenlemesi bittikten sonra Yüzbaşı Volkanlara bir el atma niyetindeyiz zamanında bir hayli biriktirmişiz forumda olmayan sayılar varmı bir kısa değerlendirme yapıp onları eklemeye çalışacağız.
    Akşam yine bir aradaydık sevgili Petranyus'la.O da bu aralar yoğunluktan şikayetçi benim gibi dönemsel ve süreçsel bir yoğunluğun sevimsiz tesirleri altında ilerleme ivme kazanamasa da durmaktansa yürümek daha iyidir.Bu anlamda ben şahsen elimden geldiği kadar bir şeyler yazmaya çalışıyorum yada güzel ve faydalı işlerde motivasyon sağlama gayretindeyim.
    Üstadla birlikte balkon muhafazası içinde yağmur altında çeşitli sohbetler yaptık.Kİtaplardan ve çizgi romanlardan bahsettik.Şiir ve şairlerden söz ettik.Üstad bu aralar hayli yazı yazmışsın takipteyim dedi.Can sıkıntısı dedim arada bir bir şeyler karalıyoruz.
    Uzunca bir süre balkonda kahve ve çay eşliğinde gündemi geçmişi ve yarınları değerlendirdik.Gerekli gereksiz demeden gözden kaçan ayrıntıları irdeledik.Dış basınla birarada dünyada ki gelişmelerin kritiğini yaptık.Uzunca bir zaman diliminde sonra düzenleme işini de birlikte tamamladık.
    Selamlarımızla.

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Tarama ve düzenleme : ABOLARDİS&PETRANYUS

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,198,616
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,364
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    "Milliyet Çocuk Dergisi=Çocukluğum" desem, sanırım hiç abartmış olmam, bilakis eksiği vardır bu önermenin.
    Benim için çok özel, çok kıymetli bir dergidir, belki farkında değiller ama bizi bu günlere getirdiler zamanın ço-
    cuk dergileri, hem de hiç abartısız... Nasıl çizgi romanlardan iyilik, doğruluk, adalet gibi güzel şeyler öğrendik,
    çocuk dergilerinin zamane formatı, bizleri geleceğe hazırladı sessiz sedasız. Çizgi romanlar haricinde, içeriğin-
    deki envai çeşit konuya ilişkin bilgiler ile, belge niteliğindeki ansiklopedi ekleri vs. ile çok yönlülüğüne her da-
    im hayran kaldığım çocuk dergilerinin, özelde ise Milliyet Çocuk'ların forumda kapladığı alanın giderek artma-
    sını diliyorum,.. Her iki üstada teşekkür ve selamlarımı iletiyorum, muhabbetiniz daim olsun...:)

Taramayla ilgili ufak bir noktaya değinmek istiyorum üstadım, bu tuval ekleme meselesi, bana göre ham tara-
    ma şeklinde paylaşılan çizgi romanlara tuval eklenmesi, gerek sağ ve sol yanlardan gereksiz bir marj kaybına,
    gerekse de alttan ve üsten marj kaybıyla birlikte yapay bir görünüme neden oluyor bana göre, tabi takdiri siz
    ustalara bırakıyorum, saygılarımla...

Altın Üye

Seviye: 35 
    Tecrübe: 686,837
    Sonraki Seviye: 824,290

Beğenmiş
    630
    Beğenilmiş
    760
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Çok teşekkürler. :)
    Hangi dpi'da olursa olsun, hangi dosya boyunda olursa olsun, hangi formatta olursa olsun...
    Milliyet Çocuk paylaşımlarını her gördüğüm akşam sadece mutlu olmak için yeterli benim için..

Tüm çalışmalarınızdan dolayı müteşekkirim.

Bu paylaşımınızda da 1982 yılını seçmeniz ise benim için ayrı bir mutluluk daha.
    Malum. Milliyet Çocuk dergilerinde 1981 ve 1983 tamamlandı. 1982 yılını tamamlamak hem aradaki boşluğu kapatacaktır hem de uzun zamandır okumak istediğim harika bilimkurgu çizgiromanı Kronos, Milliyet Çocuk'larda 1982 yılında yayınlanmıştı.

Umarım sitedeki çocuk dergisi sever koleksiyoncular Milliyet Çocuk 1982 senesine eğilirler.

Sevgiler ve teşekkürler.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 2

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları