Konu: Soni Ringo Haftalık Western Dergisi Sayı - 12 (Suat YALAZ/Alternatif Tarama)

Aktif Üye

Seviye: 21 
    Tecrübe: 38,010
    Sonraki Seviye: 38,246

Beğenmiş
    12
    Beğenilmiş
    236
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

Merhabalar, eski ve yeni tüm dostlara selamlar, forumdaki ilk konum eski bir göz ağrımız Soni Ringo olsun. Bu dergileri biraraya getirmek için neler yaşadığımızı en iyi dostum Savataged bilir:)) Bu sefer tersten başlayarak, ilk sayısına kadar hepberaber ilerleyelim. Ülkemizde yayınlanan son sayısı ile keyifli okumalar, iyi bir hafta sonu dilerim...

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Soni Ringo bağımsız dergi olarak 12 sayı yayınlanmıştı, toplam 6 macerası bu dergilerde tefrika edildi, ayrıca yetmişli yılların sonuna doğru Tifdruk Karaoğlan serisinde renkli olarak dolgu malzemelesi yapıldı, bir örneğini aşağıda görebilirsiniz:

Fransa'da yayınlanan tüm maceraların ülkemizde tefrika edilmediğini biliyoruz, lakin yetmişlerin başında Gün gazetesinde yer alan tefrikaları var, bu 12 albümlük serinin sonunda 13. sayıda "O Tren Gelmeyecek" adlı maceranın 13. sayıda yer alacağı duyurusu yapılır, fakat 13.sayı asla gazete bayilerinde görülmez. Gün gazetesi tefrikalarında ise o macera yer almıştır. Aşağıda o maceranın duyurusunun yapıldığı tefrikayı ekliyorum. Belki bir gün o Tren Gelir:)) Biz gün toplamaya devam edelim...

EKDG

Seviye: 42 
    Tecrübe: 2,741,870
    Sonraki Seviye: 3,025,107

Beğenmiş
    200
    Beğenilmiş
    387
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Ellerinize sağlık, çok teşekkürler.

Admin
    Nereden
    Bursa

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,372,682
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    10,238
    Beğenilmiş
    77,149
    Adı Geçen
    1 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Değerli paylaşımına çok teşekkür ederim Emre dostum tekrardan hoş geldin.
    Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür...
    Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür...
    Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür...
    Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür...
    Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür...
    Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür...
    Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür......

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,302,362
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,693
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Eline sağlık dostum, bilgi dolu bu paylaşımların yeri bambaşka

Admin

Seviye: 34 
    Tecrübe: 589,133
    Sonraki Seviye: 677,567

Beğenmiş
    80
    Beğenilmiş
    1,325
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    bu yapılan büyük iş! gerçekten kıymetini bilene çok büyük iş, sağolasın ginobili..

bu arada meşhur 'o gemi gelmeyecek' repliğinin kaynağı bu mudur diye düşünmedim değil :)

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,100,793
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Yıllarca elimde üç dört tane Soni Ringo ile idare ettim desem yeridir, gerçekten çok zor bir seri, bir araya
    getirmek için Ginobili benden daha yakın olduğu için eksik olan sayılarını kendisine devretmiştim ve o da
    seriyi tamamlamayı bir kaç sayı daha bulup başarmıştı...

Çizgisini Beynelmilel alana taşıyan büyük usta Suat Yalaz'ın yaratısı Soni Ringo'nun Gün gazetesinde ya-
    yınlanan maceraları benim için yeni ve kıymetli bir bilgi,.. Hatırladığım bir Gün gazetesi var ama 90'ların
    gazetesiydi o, bilgi verebilirsen sevinirim dostum, bahsettiğin gazete hangi yıllarda çıkmış?

Geçmişte Ginobili ismi biz çizgi severler için çok çok kıymetliydi zira çizgi romanlardan çocuk dergilerine,
    daha çok da mizah dergilerine olan tutkun, en mükemmel şekilde forumlara yansıyordu, yine eskisi gibi
    olman bizlere, çizgi romanlara, çocuk dergilerine, mizaha büyük güç katar sevgili dostum, yakandayız bi-
    lesin ki... Teşekkür ve selamlarımla, eline sağlık...

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 5

Konu Etiketleri:

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları