Konu: Asteriks Bulvar Gazetesi Eki 1985 Sayı 01 - Uğursuz Kahin

Aktif Üye

Seviye: 43 
    Tecrübe: 3,576,909
    Sonraki Seviye: 3,609,430

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

İyi akşamlar ;
    Uzun süredir taramasını sevgili Petranyus la yaptığımız ancak düzenlemesini bir türlü zaman bulup bitiremediğimiz bir gazete eki ile birlikteyiz.
    Bu seferki Gazete Ekimiz 1985 yılı Bulvar Gazetesine ait.İlk sayı ile başlayalım istedik.Elimizde kaç tanesi var tam olarak bilemiyorum şu anda ama bizdeki sayıların tamamını zaman oldukça paylaşmaya çalışacağız.Bu çalışmada Bulvar Gazetesi bir kısım sayfaları renkli olarak basmış bir kısmını ise siyah beyaz bunun nedenini tam olarak bilemiyorum ama orjinal hali böyle.
    Kendimizi zorlamadan yol almaya çalışıyoruz.Bu nedenle zaman zaman aksamalar olabiliyor.
    Bir yandan da Cisko Kid in gazete bantlarının neredeyse yüzde 80 nini bitirdik.Düzenlemesi zaman alacak ama 1955 yılına ait bir sayı olunca daha öncede söylediğimiz gibi bulunmasında fayda var.Diğer taraftan gayette güzel bir macera.İndirirken ben hemen hemen tamamını okuma fırsatı buldum oldukçada beğendim.
    Üstadla bugün öğlen vakitlerinde bir aradaydık.Yemek yedik dolaştık.Kitapevlerine bir göz attık sahafları gözden geçirdik.İşimize yarayabilecek yayınları derdest ettik.:)
    Üstad Friedrich Nietzsche ye başlamışsın dedi.Uzun zaman önce okuduğum ancak yeniden okunması gereken ilham verici eserler dedim.İnsana farklı boyutlar ve bakışaçıları katan bir deha kendisine sığmayan bir deha.Çok büyük filozof.Batıyı ve Hristiyanlığı kalıpları eleştirebilen nadir insanlardan.Bir sözünü hiç unutmuyorum ; önümüzdeki yüzyıl savaşlar yüzyılı olacak demişti neden sorusuna çünkü herkes dünyaya hakim olmak isteyecek.Demişti büyük deha.
    Onun zekasını , ileri görüşlülüğünü , anlam ve kavrama yeteneğini , muhakeme yeteneğini hemen kitaplarında hissedersiniz.En büyük eleştirileri Hristiyanlığa yöneltmiştir.Bazan Pascal'ı bazan Kant'ı eleştirir.Merhameti bile eleştirmiştir.Radikal sözlerinin arkasında büyük bir arka plan büyüleyici ve etkileyici kategorik bir sistem vardır.İnsanlık için çıldırmış büyük bir insan dedim üstad.Kendisini feda etmiş bir insan onun için çok değerli benim açımdan.
    Sevgili Petranyus Böyle Buyurdu Zerdüşt diyince baya kahkaha attık.
    Üstadla kısa bir zaman diliminde uzun bir görüş alışverişi yaptık.Zamanının çok ilerisinde düşünceleri ile eleştirileri ile anlayışı ile bir büyük filozoftan bahsettik.
    Bu paylaşım nostaljik bir çalışma olması nedeniyle önem arzedebilir.1980 yıllardan çoook uzun zaman öncesinden gelen bir gazete eki.
    Zamanın etkileri artık hissedilmeye başlasada digital olarak artık ölümsüzleşti.Sevgili Savataged Üstadımız Bulvar Gazetesi ekleri ile ilgili olarak örnek görebilsek iyi olur demişti.İlk örnekle başlamış olduk.
    Kendinize iyi bakın değerli sanat severler.
    İyi okumalar ve iyi arşivlemeler.

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Tarama ve Düzenleme : Abolardis & Petranyus

Admin
    Nereden
    İstanbul

Seviye: 51 
    Tecrübe: 13,740,452
    Sonraki Seviye: 13,849,320

Beğenmiş
    11,688
    Beğenilmiş
    48,330
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Asteriks 20. yüzyılın 60'lı yıllarındaki Türkiye'deki çizgi roman furyasından nasibini almadı mı, şaşıyorum. Bizler nasıl oluyor da sinema filmleri ve renkli gazete tefrikalarıyla tanıştık çok sonra. Halbuki Red Kit gibi, siyah beyaz dergileri olsa okunmazmıydı. Bu değerli eserleri bizle paylaşan Abolartis ve Petanyus'a teşekkür ederim.

EKDG

Seviye: 42 
    Tecrübe: 2,741,892
    Sonraki Seviye: 3,025,107

Beğenmiş
    200
    Beğenilmiş
    387
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Değişik bir tadı olan çizgi romandır, (araya domuz çevirme tadı karışsa da)
    Teşekkürler.

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,100,844
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Remzi Kitabevi tarafından çıkartılan Asterikslerle ilgili az önce gördüğüm haber üzerine forumu karıştırırken rast geldim bu sayıya,
    kaçırdığıma üzüldüm bittabi, ama yazılıp-çizilenleri okuyup, sayfaları karıştırınca keyfim gayet yerine geldi diyebilirim, zira Abolar-
    dis & Petranyus klasiği haline gelen Asteriklerin yanına bu iki isim çok yakışıyor kesinlikle, emekleriniz için müteşekkirim üstadlar,
    elinize sağlık...

NOT: Remzi Kitabevi demişken, geçmişte yayınlanan Asteriks maceralarını, üçü bir arada şeklinde tek ciltte toplayarak piyasaya sür-
    düğü müjdesini verebilirim severleri için, tıpkı Red Kit toplu albümler serisinde olduğu gibi devam edecektir diye de umuyorum diğer
    yandan... İlk ciltteki maceralar "Galyalı Asteriks", "Altın Orak" ve "Asteriks ve Gotlar", hayırlısı bakalım...

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 3

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları