Konu: Mister No Renkli Maceralar Serisi - 26

EKDG

Seviye: 42 
    Tecrübe: 2,741,961
    Sonraki Seviye: 3,025,107

Beğenmiş
    200
    Beğenilmiş
    387
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Aramıza yeni katılan nstegk1999' dan...

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,302,887
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,693
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Renklilerde hep Tex'e önem verildi, Mister No'ya ve Zagor'a da verilmesine müthiş sevinenlerdenim, her ikisi de ilk beğeni sıralamamda çünkü lakin Tex'e renklilerden başlama lüksünü de yine sizler sayesinde edindim, naçizane yaptığım üç beş çeviride bile; bir sayfa için, bir kare için ve hatta bir balon için dahi ne kadar uğraşıldığını biliyorum, bu çalışmalar büyük emeklerin ürünü, işte bu yüzden emek hırsızlığı hiçbir zaman kabul edilemez, okuyup hemen bitirdiğimiz bir kitaba harcanan zamanı çok iyi tahmin edebiliyorum, bir ara ben de balonlama işine girmek istedim; hatta ara ara tam üç kez denedim ve her defasında sıkıldım bıraktım ama hiçbir şey yapmadan sürekli bu emek ürünlerini okumak insanı üzüyor, lakin hepimiz bir şeyler yapabiliriz; çeviri olur, balonlama olur, tarama olur, sıralı liste yapmak olur, kırık link yenilemek olur ve elimizden hiçbir şey gelmiyorsa bile; çizgi roman adına anlamı mesajlar yazarak dahi tamamen karşılıksız ve kendileri için hiç değil, sadece bizler için için göz nuru emeklerini paylaşan üstadlarımızın çalışmalarını yürekten takdir etmek dahi olur, ellerinize sağlık üstadlarım

EKDG
    Nereden
    Paraguay

Seviye: 50 
    Tecrübe: 10,350,731
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    6,155
    Beğenilmiş
    12,073
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Mister No'nun çinliden yediği dayağı unutamadım. Sarı öfke macerası, en sevdiğim maceralardan birisi. Teşekkürler dostlarım, ellerinize sağlık.

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,101,000
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Nasıl her yiğidin bir yoğurt yiyişi varsa, benim Mister No'm da Roberto Diso'dur,... Hikayeye Ferri başlamıştır
    belki ama Diso bana göre Mister No'yu Mister No yapan çizerdir, yani tabi kendi penceremden bakıyorum me-
    seleye belki ama kimi zaman öne çıkan bir isim şarttır ya, bence Mister No=Diso olmuştur demek istediğim..
    Nasıl Conan'ı Buscema'dan, Galep'i Tex'den, Ferri'yi de Zagor'dan ayrı düşünemiyorsak, Mister No ve Diso'da
    aynen öyle... Dostlarımıza ayrı ayrı teşekkür ve selamlarımı iletiyorum, elinize sağlık...

Çizgili Kitap

Seviye: 48 
    Tecrübe: 7,577,028
    Sonraki Seviye: 8,476,240

Beğenmiş
    3,293
    Beğenilmiş
    3,584
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bu kadar usta kadrosu olan çalışma,haliyle harika olacak..
    Ellerinize emeklerinize sağlık dostlar..
    .

forumcekadam
    Guest

Bruce Lee ile sinemada başlayan uzakdoğu akımı
    çizgiromanda da gerekli ilgiyi fazlasıyla görmüştür.

Marvel'in
    Master of Kung Fu ve Shang-Chi Master of Kung Fu serileri
    fırtına gibi süper kahramanların arasında yer bulmuşlardı.

Kapak resminin dönemine göre çok kabul gören bir tema olması
    gayet normal. Mister No için sıradışı gibi görünse de...

Aktif Üye

Seviye: 37 
    Tecrübe: 1,024,050
    Sonraki Seviye: 1,209,937

Beğenmiş
    617
    Beğenilmiş
    250
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Çok teşekkür ederim. Emek verip paylaştınız, bizse okuduk, burada "veren al, alan elden hayırlıdır" denebilir. Sağolun, varolun.

Aktif Üye

Seviye: 43 
    Tecrübe: 3,576,977
    Sonraki Seviye: 3,609,430

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Çok büyük emek ürünü çalışmalar bunlar doğal olarakta bir den fazla sanatseverin katkıları ile yoğrulması bir yerde gerekirlik.
    Mister No gibi nevi şahsına münhasır bir karekterin bir yerlerde son bulması , nihayete ermesi hepimizi üzmüşken yeniden yayınlanmaya başlıyor olması oldukça sevindirici.
    Bir yandan sevinirken diğer yandan ülkemizde yayınlanan çizgi romanların sayı ve çeşitliliğinde ki azalmalar ve daralmalar düşünülünce bazan kendi kendime hep geçmişte ki o parlak dönemleri arıyorsun ancak çok zor , yada çok uzakta diyorum.
    Yinede çok uzakta bir köy misali ütopikte olsa bir gün eski günlerini geride bırakarak daha da büyüyeceğini hayal edenlerdenim.
    Şimdilerde yaşımız ilerliyor , tahammül gücümüz eskiye nazaran on kaplan gücünde değil.
    Hep beni mutlu eden şeylerin yada ihtiyacım olan şeylerin peşinden gitmişimdir.
    Kitaplarda da durum farklı değildir.
    Kitapları gerçek anlamda ihtiyacım olduğu için okurum.
    Yıllar içinde daha hızlı okuyabilmek için kurslara gitmekte yada daha hızlı yazabilmek için on parmak klavye öğrenmekte bunun bir parçası.
    Her zaman insan kalmaya insan olmaya çalıştım bütün hayatım boyunca.
    Bunun yolununda bilim ve akıldan estetik değerlerden geçtiğini çok iyi biliyoruz.

Kızılmaske de özellikle neden Pigmeler konu edilmiştir.
    Sırf bu nedenle Pigmeleri araştırmışımdır.
    O kadar enteresan bir kabileki neredeyse gizemli bir yapı.
    Çevre kabileler ile gerçek hayatta yaptıkları ticaret bile gizemli.
    Ticaretlerinin bir kısmını halen avcı ve toplayıcı olmalarından dolayı tarım yapan kabilelerle hiç konuşmadan yaptıklarını öğrendiğimde gerçek anlamda çok şaşırmıştım.
    Kızılmaske de Pigmeler boş yere konu edilmemiş.

Yada Mister No da neden özellikle Amazonlar.
    Dünyamızın oksijen deposu olması bir yana halen keşfedilmemiş kabileler mevcut ve halen neredeyse Paleolitik çağda yaşıyor ve avcı , toplayıcı olarak yaşamlarını devam ettiriyorlar.
    Düşünebiliyormusunuz halen litik çağda yaşıyorlar ve dünyayla temasları yok.
    Ne kadar gizemli olduğunu hayal edebiliyormusunuz.
    Paleolitik çağın bizim açımızdan bittiğini düşünürken halen devam ettiğini antropologlar gözden kaçırıyorlar.
    Dünyanın bir kısmı halen Afrika ve Amerika kıtasında taş devrinde yaşıyor.
    Yerleşik hayattalar ancak avcı toplayıcılar.
    Ne kadar eksantrik.
    Ne kadar enteresan.
    Birde bu açıdan bakınca Mister No karekteri tam olarak insan bir karekter ancak öyle bir atmosferde var edilmiş ki ilgi çekmemesi mümkün değil.
    Ortamın kendisi karekterin kendisinden daha ilginç gelmiştir bana.
    Orman tasvirleri , bitki örtüsü , bitki deseni ,strüktürü bir arada düşünüldüğünde insanı alıp götüren bir masal diyarı gibi.
    Kayıp kabileleri ile Amazon.
    Bence hiç dokunulmaması gereken bir yer.

Vendetta karekterini ilk gördüğümde vendetta'nın bir anlamının kan davası olduğunu öğrenince şaşırmamak elde değil.Genel olarak intikam ve öç gibi anlamları üzerinde durulurken.

Çizgi romanlarda işlenen konular romanların sanırım bir 100 yıl ilerisinde.

Bu değerli çalışmada emeği geçen bütün değerli dostlara teşekkür ederim.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 6

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları